Skocz do zawartości
Steel

Dali Oberon 7 - Ktoś, coś ... ?

Recommended Posts

Witam wszystkich. Czy ktoś może porównywał Dali Oberon 7 do Dali Zensor 7?

@S4Home , @Q21 porównywaliście je może?

Ciekawe czy bas poprawili, czy to jednak nadal kluseczka w tym zakresie.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Steel

Juz do nas jadą.

Ale testy chwile potrwają. Wole utrzeć ich dźwięk tak jak wiele lat mam utarty przez Zensora.

Z tym że jeśli dla Ciebie Zensor to kluseczka to nie oczekiwał bym wielkiej zmiany na Oberon. Raczej górny zakres się zmienił. nie dolny.

Piotrek

Mamy Dali Oberon od 3 dni, na razie je wygrzewamy i szukamy najlepszych konfiguracji. Jest trochę zmian w stosunku do Zensor. Na pewno jest wyraźnie więcej basu, szczególnie porównując model Zensor 7 i Oberon 7. Jest to zakres, który dominuje. Wydaje się także, że jest więcej swobody, powietrza jednak trochę kosztem plastyczności, wypełnienia. Ale z ostatecznymi ocenami wolelibyśmy jeszcze chwilę poczekać. A jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam do nas, mamy pełną ofertę serii Oberon i Zensor dostępną od ręki.

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

@S4Home sprawdzaj , sprawdzaj i obowiązkowo pisz co i jak ;) Myślę, że z chęcią nie tylko ja poczytam.

Swoją drogą będę potrzebował jakieś kolumny dla ojca. Coś w miarę uniwersalnego i w miarę wypełnionego bez zbytniej jasności. Myślę po cichu nad Zensorami 7 , ale ciekaw jestem tych Oberon też.

Pzdr.

Edytowano przez Steel

Zensor jest troszeczkę spokojniejszy i łagodniejszy w górze, no i teraz na pewno można go kupić taniej. Natomiast w podobnym przedziale jest także ciekawy model Heco Aurora 700, który także warto brać pod uwagę. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, spójrz na Audio Academy Phoebe III czy System Audio Saxo 40.

Myśl oberon była taka aby te były właśnie spokojniejsze. Stąd większą kopułka. Która miała całe pasmo przesunąć w dół. Ale no zobaczymy. 

Aurora 700 to na pewno kolumna która cię zaskoczy!!

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się