Skocz do zawartości

Subiektywne opinie w doborze kolumn


GAntek

Recommended Posts

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Swoich nie sprzedaje, ale jak byś przejeżdżał przez Łódź ,to możesz wpaść z 803D i zobaczymy.

....kusisz... kusisz... ;) mam do Ciebie tylko lub aż 150km autostradą ;) temat ciekawy zwłaszcza, że ktoś aktualnie wyprzedaje za 5,5k na alledrogo pytanie tylko w jakim stanie...

A tak przy okazji bo dostałem info na priv, ma ktoś jakieś wyrobione zdanie o Monitor Audio RX6 oraz RX8? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

kupiłem wówczas Dynavoice df-8.

Pozwolę dopytać i jaka była później historia tych kolumn? Jak się wygrzały to jeszcze bardziej zadowolony byłeś? Co Ci w nich nie pasowało i z czego byłeś najbardziej zadowolony? Jak w Twoim odczuciu kreowała się w nich scena i przestrzenność? 

Eh... Widzę, że standardowo im dalej w las tym więcej grzybów i pomysłów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GAntek napisał:

Pozwolę dopytać i jaka była później historia tych kolumn? Jak się wygrzały to jeszcze bardziej zadowolony byłeś?

Dynavoice df-8 to przede wszystkim bas i wysokie. Grały z Vincentem SA-31 +SP331 , NAD-em 3100 oraz obecną Yamahą CX-1000 +MX-1000. Nie są to złe kolumny / cena /jakość/ , dobrze wykonane , estetyczne . Mnie brakowało średnicy oraz nie mogłem uzyskać punktowego basu /, ale mogła to być wina ustawienia , obecnie mam inaczej/.

Obecnie są u kolegi / sprzedałem/ , podłączone do Sony STR-da50 ES jako fronty i naprawdę robią dobrą robotę w kinie / bas schodzi z nich niżej niż z jego suba :) /.

Daleki jestem od ferowania sądów o dźwięku , nie ma innej drogi niż odsłuch osobisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

 

Dlatego sugerowałem Grandy , kolumny na lata i ostatnia konstrukcja Dona Flanza dla Dali przed założeniem własnej firmy /Danish Physics/. Są duże i ciężkie / 45 kg. szt./ ale perfekcyjnie wykonane i dźwiękowo bez zarzutu./ oczywiście to moja subiektywna opinia/.

Zwrotnica w Grandach

IMG_2057.JPG

Pełna zgoda!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 23:17, Miras23 napisał:

S4Home,

Czasem, uda Ci się mądrze coś napisać, ale nie które Twoje pomysł to są z du..y :D

FS 247.3 do RN 803 !!??  za to powinieneś dostać naganę:)

ale pochwalić Cię trzeba, za opinię na temat Opticonów 6 (czy. Ikonów 6) -to faktycznie nie zagra.

Słuchałeś? Czy jak? :) Doradziłeś coś swojego? Tutaj na forum masz guzik niezadowolenia zapraszam i zachęcam do używana go pod moimi postami :)

Do tej elektroniki kolumny muszą być raczej z ciemnej strony. Ewentualnie neutralne.

Dlatego Opticon mimo że jak mówiłem najlepsze z całej listy nie podejdzie.

ELAC jest droższą konstrukcją, znacznie. Zasługuje także na lepszy wzmacniacz. Ale mam akurat model ekspozycyjny który mogę puścić po kosztach. Dlaczego mam koledze nie zaproponować go do odsłuchu? Spodoba mu się? To będzie miał najlepsze proponowane kolumny za grosze.

Dziękuję

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...