Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 minutę temu, Palmos napisał:

Kolego @BautekMyślę że to jest jeden z powodów dla których nie kupnie się w marketach.

z resztą kiedyś też pytalem sie o to @Q21 i odpowiedzieli że reklamacje zdarzają się rzadko.

A co Ci mają powiedzieć ? Że reklamacji jest dużo ? 

Tak samo jak wspominałem o CA AXR 100D , że wentylator się załącza po 15 min nawet przy niskiej głośnosći i szumi głośno / swoją drogą, zamontowali najtańszy wentylator do PC ;) / to też pisała branża, że na -dzisiąt czy -set sztuk żaden nie chodził głośno, czy się tam dopiero załąćzał po mocniejszym odkręceniu głośności.

A wystarczyło wejść na zagraniczne fora i masa tematów o tym była. A rozwiązanie ludzie znaleźli takie, że wymieniali sobie sami wentylatory na jakieś lepsze.

 

I po raz kolejny to napiszę, wszystko jedzie z tej samej fabryki w tym samym kontenerze i trafia do marketów i salonów audio. 

Dystrybutor dostaje sprzeęt i później wysyła po kraju, już nie wnikam czy jest jeden dystrybutor czy markety same sobie ściągają kontenery. Ale to i tak nic nie zmieni, bo i tak przyjadą te same sprzęty z tej samej fabryki ;) 

 

Więc może ja mam takiego pecha, ale na 3 sztuki z którymi miałem do czynienia 3 były wadliwe. / w tym jeden w salonie autdio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to skąd co jedzie tylko co się dzieje z wadliwymi oddawanymi sztukami. Śmiem twierdzić że w markecie takie idą spowrotem do pudełka i na sprzedaż.

Dodatkowo wydaje mi się że w salonie audio raczej mają pojęcie jak się z nimi obchodzić podczas transportów, rozladinku itp. a w markecie raczej mają wyjebane.

Były tu przypadki wadliwych egzemplarzy i na pytanie skąd kupione? W wiekszosci Odpowiedź: z marketu.

Ale ok. Każdy kupuje skąd chce.

4 godziny temu, Bautek napisał:

Ciężko chwycić na zdjęciu podświetlenie lamp,

U mnie mniej więcej jest tak. 

20240923_152525.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palmos napisał:

Nie chodzi o to skąd co jedzie tylko co się dzieje z wadliwymi oddawanymi sztukami. Śmiem twierdzić że w markecie takie idą spowrotem do pudełka i na sprzedaż.

Dodatkowo wydaje mi się że w salonie audio raczej mają pojęcie jak się z nimi obchodzić podczas transportów, rozladinku itp. a w markecie raczej mają wyjebane.

Były tu przypadki wadliwych egzemplarzy i na pytanie skąd kupione? W wiekszosci Odpowiedź: z marketu.

Ale ok. Każdy kupuje skąd chce.

U mnie mniej więcej jest tak. 

20240923_152525.jpg

Trafiają przewazenie do outletu.

A jak zamówisz dostawę z marketu czy z salonu audio, to kto Ci przywiezie ?  Tak - kurier i w dodatku też paczka przejedzie przez sortownie i dodatkowe przeładunki. 

No i tak samo do sklepów audio trafiają ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne co piszesz. Mam te kolumny i miałem kiedyś mr780. I z tego co kojarzę przy -20 już było dosyć głośno przy odsłuchu. Podłączony był wiim mini jako transport po optyku. Ale muszę przyznać że dużą mocą ten wzmacniacz nie grzeszy. Dla odmiany podpiąłem smsl q5 pro i tam na połowie skali tj. 30 nie dało się długo słuchać bo tak było głośno. A zobacz w necie jak on wygląda i jaką ma moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawel1131 napisał:

Świeca równo ..tak był zapakowany oryginalnie..topping gra ciszej tam musiałem 80 dać na 100 żeby rozbujac te kolumny 

No to może to są indywidualne jakieś odbiory albo akustyk pomieszczenia tak tłumi.

21 godzin temu, Palmos napisał:

Nie wiem. Dziwnie to wszystko wygląda. Wszystko gra cicho: Magnat, Topping, jedne kolumny, drugie.

Własnie. Akustyka.

18 godzin temu, Bautek napisał:

Tak, zgadza się, trafo musi coś tam cicho pobrumkiwać, czy cicho buczeć. Ale są jakieś granice 

W 1 MR780 był trado cichutki, coś tam cichutko sobie brumiał, w drugim to buczał głośno, a 3 w salonie to chyba jeszcze głośniejszy był od tego 2. A tam już listwy, kable itp mieli porządne.

Tak samo miałem u siebie:

2 szt Yamaha RN803 - obie były cichutkie

1 szt Rn 602 - Buczało coś strasznie, wg serwisu, cos tam za wyświetlaczem, że ponoć to nie był trafo ale mogłęm zwrócić, to zwróciłem.

CA AXR 100D - Buczał transformator dość głośno, ale po 15 minutach ten problem mijał, bo załączał się wentylator i zagłuszał trafo 🙃 Do tego w nim DAB+ działał tragicznie, nie mógł znaleźć stacji, szukał bardzo długo. W AMgnatach raz dwa znajdywał.

Pioneer A 40 i Marantz PM6007 - oba działały dobrze i transformatory sobie też cichutko brumiały. Ale w PM6007 był "krzywy" musiałem pod 2 nóżkami filcem podklejać ;) 

Marantz PM700N - jest super cichy, praktycznie nic nie słychać, jużo w CD6007 transformator trochę słychać ;) 

 

NIektórzy mi pisali, że prąd mam zły, ale jak ten sam model wzmaka jeden jest cichy a drugi brumi, to chyba coś nie tak z trasnframotarmi ? 

 

A buczenie to u mnie wzmacniają sprzęty żony suszarka do włosów i zmywarka 😅

 

 

Masakra. Nie dośc że masz coś z instalacją elektryczną w domu. To widocznie Audio nie jest dla Ciebie. Znaczki, zbieraj znaczki.

 

16 godzin temu, Bautek napisał:

Tak samo jak wspominałem o CA AXR 100D , że wentylator się załącza po 15 min nawet przy niskiej głośnosći i szumi głośno / swoją drogą, zamontowali najtańszy wentylator do PC ;) / to też pisała branża, że na -dzisiąt czy -set sztuk żaden nie chodził głośno, czy się tam dopiero załąćzał po mocniejszym odkręceniu głośności.

Potwierdzam tak było. To juz nie wysteouje. Z kolejnymi seriami zrobiono to lepiej i jest cichutki.

 

11 godzin temu, Rega napisał:

Buczenia każdego trafa w 95 % zależy od tego jak jest skręcne (ściśnietę). Im mocniej tym buczenie jest mniejsze. Buczenie powoduje wibracja blach z których zbudowane jest trafo. Nie jest to wadą , a jedynie brakiem troski o dokładność wykonania. 

Ok, ale pojawia się ALE

Bo ten sam egzemplarz potrafi u jednych buczeć u drugich nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wzrost lub spadek napięcia o 1 volt inicjuje takie buczenie. A jaki prąd jest w naszych gniazdkach - to wiemy. U jednego odbiorcy jest 219 a u innego 240. Czasem jest też tak , ze odwrotne włączenie wtyczki w gniazdku już spowoduje zanik buczenia. Co tylko potwierdza niedbałe wykonanie trafa. Odwrotny kierunek pradów wirowych w rdzeniu trafo i już buczenie znika. No, ale żeby to wypróbować to najczęściej trzeba przerabiać kabel zasilający lub gniazdko, bo bolec nie pozwala na odwrócenie wtyczki.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rega napisał:

No, ale żeby to wypróbować to najczęściej trzeba przerabiać kabel zasilający lub gniazdko, bo bolec nie pozwala na odwrócenie wtyczki.

W Magnacie nie ma z tym problemu. Bolec nie przeszkadza i wtyczkę można włożyć "odwrotnie" 

Ciekawe czy ktoś woadł na taki pomysł jak Ty żeby przetestować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Własnie. Akustyka.

Nie lekceważę akustyki, nie deprecjonuję jej teraz, ale chyba nie w tym przypadku. W sierpniu malowałem pokój tam gdzie mam sprzęt i wyniosłem wiadomo sporo rzeczy, by nie przeszkadzały - zasłony, dywan, taką wielopółkową szafkę mam która świetnie robi za ustrój, komodę itd. No taki prawie stan deweloperski się zrobił. Po  malowaniu zacząłem od ustawienia i włączenia sprzętu by uprzyjemniał sprzątanie. Akustyka fatalna, echo, pogłosy a grało całkiem całkiem, aż zaskoczony byłem. W każdym razie bez jakichś ubytków głośności. Wiadomo, robiąc SPL u każdego zawsze coś wyjdzie nie tak, a to jakieś dołki na basie do zasypania, a to nierówności kanałów (u mnie są nieznacznie) czy czasy pogłosu (te akurat mam na szczęście niskie), ale nie wpłynie nam to znacząco na "gain pomieszczenia". 

A co do brumienia, jakimś pomysłem jest też zastosowanie DC Blockera. Mi akurat nigdy wzmacniacz nie brumił, ale mam DACa, gdzie do zasilenia cyfry i analogu lampowego potrzeba 5 transformatorów (oczywiście dałoby radę to uprościć). I te trafa, gdy mam zdjętą obudowę nieznacznie słyszę. Nie jest to uciążliwe i bez wpływu na komfort słuchania, w zamkniętej obudowie nie slyszę w ogóle. Ale podłączając do listwy z DC Blockerem to mruczenie trafa zmniejszyło się, Z tym że przypomnę, u mnie było to niewielkie zjawisko i z niewielkiego zrobiło się bardziej niewielkie. Przy słyszalnym z metra buczeniu nie wiem czy pomoże i uzdrowi temat na amen. Może być rozczarowująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Masakra. Nie dośc że masz coś z instalacją elektryczną w domu. To widocznie Audio nie jest dla Ciebie. Znaczki, zbieraj znaczki.

 

Aha, to mój prąd niektóre wzmacniacze lubi i nie buczą, a niektórych nie lubi i buczą ? Ma to sens 🙃 

Ale nie przyjmiesz do świadomości tego, że są po prostu ŹLE wykonane i wadliwe ? 

Co do drugiej części, to nawet nie będę tego komentował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rega napisał:

Czasem wzrost lub spadek napięcia o 1 volt inicjuje takie buczenie. A jaki prąd jest w naszych gniazdkach - to wiemy. U jednego odbiorcy jest 219 a u innego 240. Czasem jest też tak , ze odwrotne włączenie wtyczki w gniazdku już spowoduje zanik buczenia. Co tylko potwierdza niedbałe wykonanie trafa. Odwrotny kierunek pradów wirowych w rdzeniu trafo i już buczenie znika. No, ale żeby to wypróbować to najczęściej trzeba przerabiać kabel zasilający lub gniazdko, bo bolec nie pozwala na odwrócenie wtyczki.

Zgadzam się.

21 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie lekceważę akustyki, nie deprecjonuję jej teraz, ale chyba nie w tym przypadku. W sierpniu malowałem pokój tam gdzie mam sprzęt i wyniosłem wiadomo sporo rzeczy, by nie przeszkadzały - zasłony, dywan, taką wielopółkową szafkę mam która świetnie robi za ustrój, komodę itd. No taki prawie stan deweloperski się zrobił. Po  malowaniu zacząłem od ustawienia i włączenia sprzętu by uprzyjemniał sprzątanie. Akustyka fatalna, echo, pogłosy a grało całkiem całkiem, aż zaskoczony byłem. W każdym razie bez jakichś ubytków głośności. Wiadomo, robiąc SPL u każdego zawsze coś wyjdzie nie tak, a to jakieś dołki na basie do zasypania, a to nierówności kanałów (u mnie są nieznacznie) czy czasy pogłosu (te akurat mam na szczęście niskie), ale nie wpłynie nam to znacząco na "gain pomieszczenia". 

A co do brumienia, jakimś pomysłem jest też zastosowanie DC Blockera. Mi akurat nigdy wzmacniacz nie brumił, ale mam DACa, gdzie do zasilenia cyfry i analogu lampowego potrzeba 5 transformatorów (oczywiście dałoby radę to uprościć). I te trafa, gdy mam zdjętą obudowę nieznacznie słyszę. Nie jest to uciążliwe i bez wpływu na komfort słuchania, w zamkniętej obudowie nie slyszę w ogóle. Ale podłączając do listwy z DC Blockerem to mruczenie trafa zmniejszyło się, Z tym że przypomnę, u mnie było to niewielkie zjawisko i z niewielkiego zrobiło się bardziej niewielkie. Przy słyszalnym z metra buczeniu nie wiem czy pomoże i uzdrowi temat na amen. Może być rozczarowująco.

Tak, spodziewam się że ta tematyka jest dla Ciebie nie pomijana.

18 godzin temu, Bautek napisał:

Aha, to mój prąd niektóre wzmacniacze lubi i nie buczą, a niektórych nie lubi i buczą ? Ma to sens 🙃 

Ale nie przyjmiesz do świadomości tego, że są po prostu ŹLE wykonane i wadliwe ? 

Co do drugiej części, to nawet nie będę tego komentował. 

Jesli coś jest źle wykonane lub wadliwe to możemy mówić o całej serii.

Wtedy tak nie ma problemu. Jesli jednak tak się nie dzieje i magiczne uszkodzenia dzieją się w jednym domu a w drugim nie, no to już o takiej wadliwości mówić nie możemy.

Oczywiscie i tu  się zgadzam że teraz w tych czasach egzemplarz egzemplarzowi nie równy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2024 o 18:51, pawel1131 napisał:

Dzwonilem dzisiaj do serwisu i powiedzieli ze zalezne to jest od zrodla dzwieku powiedzial ze mozna grac do zera i sie nie przejmowac

Nikt nie pisał, że nie można, tylko że to nie jest normalne i nikt tak nie gra bo by było za głośno. Ja przy "zerze" byłem może z jeden raz i to przez krótką chwilę bo było za głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...