Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 25.01.2024 o 21:50, klavikort napisał:

Gram na mullardach

Nie wiem czy jeszcze grasz na Magnacie ale dowiedziałem się, że te Mullardy na których gramy (bo mamy mieliśmy takie same) to niestety nie są oryginalne - choć niezłe jak za tą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palmos napisał:

Nie wiem czy jeszcze grasz na Magnacie ale dowiedziałem się, że te Mullardy na których gramy (bo mamy mieliśmy takie same) to niestety nie są oryginalne - choć niezłe jak za tą cenę.

Hmm, to nieźle, że potrafią podrabiać/postarzać tak lampy. W życiu bym nie powiedział, że to jakieś współczesne podróby.

Słucham jeszcze Magnata, ale mam świadomość, że to nie jest HI-level. Tzn przed wizytą na AVS w Wawie wydawało się że nie jest źle, ale po powrocie usłyszałem czego mu jeszcze brakuje. Tzn na pewno nie ma tragedii w kwestii barwy, bo jak dla mnie bas, średnica i wysokie są ok, natomiast wszystko inne (separacja instrumentów, scena itd) to już by wymagało poprawy.

A na jakiej lampie teraz grasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiły mi się lampy Siemensa z epoki. Sprzedającemu wysłałem link do aukcji z Mullardami z ebaya co mamy i od razu poznał że to podróbki (nawet napisał mi jak rozpoznał).

No i choć te Mullardy wcale nie grały źle (na pewno lepiej od fabrycznych JJ) i myślałem, że z Magnata więcej się nie da wycisnąć to Siemensy pokazały, że jednak się da, więc polecam spróbować - może podpasuje.

Nie ukrywam że kolega @Rega bardzo mi pomógł naprowadzając mnie na trop czego szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Palmos - przesadzasz. Nie ma tu żadnej mojej zasługi. A o Mullardach pisałem nie raz i nie dwa. Trzeba uważać. Obecnie w sprzedaży za ,,dobrą,, cenę są głównie Mullardy made in Rossja, mające z oryginalnymi Mullardami wspólną jedynie nazwę i nadruk. I co ciekawe sa dostępne w sklepach na terenie GB. Za kilkanaście GBP. I aby się lepiej sprzedawały mają też nadruk Made in Great Britain lub British Made. Jakościowo nie są one najgorsze, ale to jednak nie jest brzmienie Mullarda, a raczej bardziej przypomina EH. Pozdrawiam lampowców. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Palmos napisał:

Trafiły mi się lampy Siemensa z epoki. Sprzedającemu wysłałem link do aukcji z Mullardami z ebaya co mamy i od razu poznał że to podróbki (nawet napisał mi jak rozpoznał).

No i choć te Mullardy wcale nie grały źle (na pewno lepiej od fabrycznych JJ) i myślałem, że z Magnata więcej się nie da wycisnąć to Siemensy pokazały, że jednak się da, więc polecam spróbować - może podpasuje.

Nie ukrywam że kolega @Rega bardzo mi pomógł naprowadzając mnie na trop czego szukać.

Mi brakowało dobrej sceny takiej szerokiej i wyraznej separacji kanałów.I stereofonia tez nie byla zbyt dobra.Po wymianie na lampy Psvane bylo troszke lepiej ale i tak daleko do tego czego oczekiwalem.Wkoncu Magnata sprzedałem.Bez zewnetrznego daca bylo tez u mnie za malo niskich tonów.To wszystko znalazłem w Denonie 1600.Ale tak sobie teraz mysle, ze moze moje lampy tez byly podrabiane.I byc moze gdybym dał Magnatowi jeszcze szanse na lampy ze sprawdzonego źródła to kto wie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rega napisał:

Kolego @Palmos - przesadzasz

Dobra, dobra.

Ja wiem swoje 🤝

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Mi brakowało dobrej sceny takiej szerokiej i wyraznej separacji kanałów.I stereofonia tez nie byla zbyt dobra.

Tu się u mnie poprawiło.

2 godziny temu, T Z6 napisał:

bylo tez u mnie za malo niskich tonów

Tu u mnie jest sytuacja odwrotna. Basów mam za dużo i chciałem, żeby lamy trochę utemperowały niskie tony. Nie do końca to się udało, ale na szczęście w Magnacie jest pokrętło do regulacji tego pasma które obecnie mam ustawione na godz. 10.00, a i tak niekiedy muszę zmniejszać.

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Magnata sprzedałem

 

2 godziny temu, T Z6 napisał:

enonie 1600.Ale tak sobie teraz mysle, ze moze moje lampy tez byly podrabiane.I byc moze gdybym dał Magnatowi jeszcze szanse na lampy ze sprawdzonego źródła to kto wie....

Nie, nie. Na razie sprzedaż Magnata mi nie grozi, bo zabawa lampami daje niezłe efekty i myślę że się jeszcze nie skończyła, tylko szkoda, że ich wymiana taka upierdliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciekaw jestem tej metodologii rozpoznania, że te Mullardy ze sklepu Langrex to podróby. Mają konto na Ebay i mnóstwo innych modeli lamp i jakoś nigdy nie spotkałem się z komentarzami (a mają ich setki albo i tysiące), że to fake. 3 razy kupowałem u nich różne lampy , dwa razy dla siebie i raz przysługa dla kogoś z tego wątku. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jak to rozpoznają. Możliwe , że po budowie wewnętrznej. 

Mullardy to jeszcze ,,pikuś,, kosztują niewiele , gorzej jeśli ktoś nabierze się na lampy np CCa. One potrafią kosztować kilka tysięcy za sztuke. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...