Skocz do zawartości

DAC około 1000 zł


D-Art

Recommended Posts

Bywaja płyty ze słabym USB ale jesli puszczamy Bitperfect....

Zatem albo ten przetowrnik ma tak słabe wejscie USB co bylo by zaskoczeniem ale to bym raczej obstawiał. Albo ustawienia. Bo na kompie okazuje sie ze to nie jest takie proste

Z tym że znowu to cięcie to też jest nieco niepokojące.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Możliwe możliwe. 

Jak zainstaujesz sterowniki DACa po wpięciu laptopa po USB Windows wykryje urządzenie.

Trzeba jeszcze ustawić we właściwościach dźwięku systemu Windows.

Znaczenie mają sterowniki, soft odtwarzający i przygotowanie lapka pod audio.

 

Wszystko to zrobiłem , i gra dużo gorzej od od połączenia streamera i DACA. Poprostu.

Nie będę dalej drążył tematu laptopa , bo znalazłem dźwięk który mnie satysfakcjonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po podłączeniu laptopa do systemu byłem w szoku. Po pobraniu sterowników do DA400 i odpaleniu tidal wykryło mi DACa i od razu pojawił się komunikat o połączeniu urządzenia obsługującego MQA. Na samym DACu mam ikonki MQA lub STUDIO. Nic nie musiałem dłubać w ustawieniach a dźwięk jest świetny. Przez Wiim mam max 192kHz a przez laptop do 352.8kHz. Laptop stary z czasów studiów 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Ja po podłączeniu laptopa do systemu byłem w szoku. Po pobraniu sterowników do DA400 i odpaleniu tidal wykryło mi DACa i od razu pojawił się komunikat o połączeniu urządzenia obsługującego MQA. Na samym DACu mam ikonki MQA lub STUDIO. Nic nie musiałem dłubać w ustawieniach a dźwięk jest świetny. Przez Wiim mam max 192kHz a przez laptop do 352.8kHz. Laptop stary z czasów studiów 🙂

To jest normalna sytuacja. Tyle ze obok normalnych zdarzaja sie tez nienormalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Aaa ok

Tak z ciekawosci, wiesz moze badz mozesz to sprawdzic, czy wyjscie cyfrowe jest zawsze aktywne dla kazdego z wejsc cyfrowych, lacznie z usb?

 

Oraz, czy podlaczenie przez usb do PC dodaje tylko wyjscie dzwieku, czy moze tez wejscie - nagrywanie?

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

Tak z ciekawosci, wiesz moze badz mozesz to sprawdzic, czy wyjscie cyfrowe jest zawsze aktywne dla kazdego z wejsc cyfrowych, lacznie z usb?

 

Oraz, czy podlaczenie przez usb do PC dodaje tylko wyjscie dzwieku, czy moze tez wejscie - nagrywanie?

Musisz mi to bardziej wytlumaczyc bo niestety nie kumam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem DAC już kupiony, ale w razie zmiany to mogę polecić bardzo Topping E30. Używam od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Ma wejścia te co trzeba, do tego działać może w trybie pre, ma wyświetlacz, USB. Wystarczy popatrzeć na pomiary na ASR - radzi sobie po prostu wzorowo, a kosztuje ok. 700zł.

Dla mnie DAC ma być transparentny i nie "brzmieć" i ten myślę, że taki właśnie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dedal75 napisał:

Ale co odpaliłeś na pc ?

Pliki w jakimś programie , tidal , Spotify?

I na laptopie i na streamerze TIDAL na maxa. Np. polecam album SADE "Lovers Rock " i utwór FLOW, gdzie jest konkretny wykop basu. 

Tak jak tez inny kolega pisze z komputerem tak łatwo nie jest. Dzwiek z komputera też jest ogólnie cichszy. Dwa dni siedziałem do nocy żeby się z tym uporać, a na trzeci dzień zamówiłem nowy streamer - który gra bezproblemowo, steruje się z telefonu, co jest bardzo wygodne, a najważniejsze że dźwięk jest super , streamer i DAC połączyłem przez Coaxial,  DA-300 jest dość prosty, bo khz pokazuje poprzez kolor diody Signal. 

Ciekawy też jestem kto dołożył lepszy zasilacz liniowy do DAC a i słyszy różnice, bo opinie są podzielone.

Napisałem do firmy Tomanek , polecili konkretne swoje produkty które dedykują do serii DA. Ceny są zachęcające.

Nawet widziałem archiwalne aukcje DA-300 razem z zasilaczem Tomanek.

Tak sobie myślę , że jak zajrzeć do mojego wzmacniacza - w środku siedzi konkret trafo.

Jak zajrzeć do mojego CD - również jest osobny transformator.

Jak zajrzeć do DACa... czy streamera....to takie ładowarki małe są....:)

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

Nie zawsze jest latwo, nie jest tez specjalnie trudno, rzecz w tym, by wiedziec co i gdzie zweryfikowac. Cichszy dzwiek to prosty wskaznik, ze cos jest nie tak, bo z zalozenia nie powinno byc zadnej korekcji glosnosci, po to jest tryb exclusive wasapi.

Pewnie masz rację, tym bardziej że apka od  DA-300 pokazuje używanie ASIO.

Jednocześnie włączając TWA...nie trzeba włączać laptopa...co jest znaczącym komfortem używania.. 

W sensie pyk.... I gra. 

A nie pie....e się z laptopem i ustawieniami

Oczywiście gdyby TWA plus DA-300  słabo grało to bym powiedział.

Ale powiedzmy sobie szczerze że włączanie laptopa za każdym razem kiedy chce się posłuchać muzyki....jest słabe.

Mój 24 letni CD ROTELA ....jest szybszy🤣.

Jak już nic się nie tnie , i gra z dobra dynamiką, to po co mi się bawić z laptopem.

 

Szedł bym teraz w wymianę zasilania  , a nie zabawę z ustawieniami laptopa.

Nie neguje dźwięku z laptopa, przedstawiam tylko moje podejście do tematu, bo jak już działa dobrze  w komplecie z streamerem , to słucham muzyki , a nie bawię się z ustawieniami laptopa.

Może jestem trochę oldschool, ale 46 lat na karku, także zaczynałem od kaset dawno temu:))

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.08.2023 o 10:03, Piotr Sonido napisał:

Dobra zostawmy to już. Kolega jest zadowolony a przecież o to chodziło.

 

Racja, zadowolony 🙃. I już trochę osłuchany.

Jakby ktoś szukał analogowego , gładkiego , nie ostrego Daca to polecam DA-300 z czystym sumieniem.

Dokupiłem jeszcze zasilacz liniowy od Tomanka, gra jeszcze lepiej niż z oryginalnym impulsowym. ( Nie duża zmiana ale słyszalna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2023 o 23:29, Tomai napisał:

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Po przemyśleniu, odrzucam MQA, skłaniam się ku TAGA HARMONY DA-300 V3, zachęcony wieloma pozytywnymi recenzjami. Nie będzie łatwo go zdobyć , gdyż jest to model już nieprodukowany. Ale widzę że jest kilka miejsc w necie które go oferują.

Pytanie....

Obecnie słucham Tidala - TV - FIIO Taishan D03 - wzmacniacz - kolumny.

Czy jak przesiądę się na Tidal - laptop - USB - Taga Harmony DA-300 V.3 - wzmacniacz- kolumny....

będzie lepiej ?

obecnie taka Diana Krall wypada zjawiskowo.... - szczęka opada.... ale... Genesis, Eternal, wypada....eeeee....płasko, matowo, sztucznie....

Taga coś pomoże ....analogowością , łagodnością, muzykalnością ? 

 

Bo może reszta nagrań - poza Diana Krall i np Norah Jones - nie ma tyle wypełnienia czy basu co wymienione wokalistki.

Nagrania tych pań i kilku innych , nie bez powodu są często używane na YouTube, w filmikach prezentujących sprzęt audio. Pomyśl o tym.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Brol napisał:

Bo może reszta nagrań - poza Diana Krall i np Norah Jones - nie ma tyle wypełnienia czy basu co wymienione wokalistki.

Nagrania tych pań i kilku innych , nie bez powodu są często używane na YouTube, w filmikach prezentujących sprzęt audio. Pomyśl o tym.

 

 

Nie muszę.

Dziś leciała Sade ,  Eternal, Seal, The Corrs,  Genesis, m.in.

DA-300 rozwala FIIO.

Muzyki teraz słucham z przyjemnością jakiej wcześniej nie miałem.

Mam szerokie horyzonty muzyczne, lubię też  hip hop np. , stare płyty Dr Dre , The Roots ...zawsze były jakieś ostre z CD.

Teraz jestem zaskoczony jak dobrze się tego słucha.

Jeszcze lepiej jest po dołożeniu lepszego zasilania dla DA-300.

Zyskała dynamika, łatwość wyławiania poszczególnych planów.

Zachęcony tak dobrym dźwiękiem , dołożę lepsze zasilanie dla streamera , oraz lepszy kabel coaxial. 

Zdaje sobie sprawę że DA-300 gra tak że "dokłada od siebie" trochę tej gładkości, analogowości,  ale robi to w tak kulturalny sposób - który trafia w mój gust- powoduje u mnie przyjemne słuchanie....a chyba o to chodzi prawda?

Nie każdemu taka prezentacja musi przypaść do gustu , u mnie powoduje banana na twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2023 o 19:47, Tomai napisał:

Racja, zadowolony 🙃. I już trochę osłuchany.

Jakby ktoś szukał analogowego , gładkiego , nie ostrego Daca to polecam DA-300 z czystym sumieniem.

Dokupiłem jeszcze zasilacz liniowy od Tomanka, gra jeszcze lepiej niż z oryginalnym impulsowym. ( Nie duża zmiana ale słyszalna).

No i super. Bo przecież o to chodziło.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...