Skocz do zawartości
seba.81

Przewody w systemie Bi-wiring

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam. 

Zakupiłem przewód Melidika na bazie mdc2415 

Przekrój: 2x4mm2 i 2x1.5mm2

I tu nasuwa się pytania :

1. Czy w ogóle jest sens stosowania takiego przewodów? 

2. Jeśli tak to jaki przekrój zastosować do wysokich a który do niskich tonów? 

DSC_7852.JPG

Edytowano przez seba.81

No ja właśnie testuję od kilku dni Atolla in100 + Kef R300 na podwójnym okablowaniu. Wnioski nasuwają mi się takie. Fabryczna zworka w Kef nie jest faktycznie rewelacyjna. Ominięcie jej daje lepszy dźwięk. Ogólnie zworki nie sprawdzają się w tych głośnikach, nie ważne czy fabryczne, czy inne na kabelkach. Dobry efekt, przynajmniej w mojej akustyce, daje dopiero podwójne okablowanie. Głośniki dostają jakby więcej prądu, co przekłada się na lepszą kontrolę basu, niższe jego zejście, czystość średnicy i większą głębię sceny oraz precyzyjniejsze wysokie tony. Oczywiście tonalnie Kefy nie zmieniły się w cykające Altusy, ale kontrola dźwięku jest u mnie teraz bezapelacyjnie lepsza, kiedy obie sekcje są zasilane oddzielnie. To są takie moje odczucia, ale to nie zawsze musi się sprawdzić z innymi sprzętami i w innej akustyce.

Ogólnie eksperymentuję i szukam najlepszej opcji dla mnie, ale na bas dałem obecnie Tellurium Q Blue, na średnicę i wysokie Audioquest slip 14/4.

W sumie Tellurium jako pojedynczy gra dobrze, ma tylko trochę przygaszoną górę i nie błyszczy w średnicy tak jak Audioquest. Natomiast ten tani Audioquest najbardziej mi odpowiada, ma tylko trochę za mało basu, może nie za mało ale jest za miękki. W połączeniu oba się uzupełniają i robi to u mnie dobrą robotę. Sam jestem zaskoczony, bo nie pierwszy raz takie rzeczy robię, ale w tej konfiguracji daje to dobry efekt.

Grubsze dajesz na dół, cieńsze na górę. I do Klipscha tłumiąca Melodika bardzo pasuje.

Ale zmartwie Cie. Tu z Melodiki masz tylko banany. Wygląda że to nie kabel Melodiki. Chyba że ktoś go dodatkowo ekranował? Po co?

To jest ten kabel:

obraz.png.8b4051699d0b51df971933dea4df6158.pngobraz.png.85aaf4082eb48e0afb1313b028c78d13.png

3 godziny temu, S4Home napisał:

Chyba że ktoś go dodatkowo ekranował? Po co?

Piotr dla designu :) 

Ostatnio to samo zrobiłem z Suprą EFF-I. 

IMG_2411.JPG

IMG_2415.JPG

O to to to. @tomek4446, czy ja dobrze widzę - ferryty na interkonektach? Chyba po ostatniej dyskusji w wątku o zaślepkach ;) Czy sprawdzałeś może wpływ? :D Przyznam, że też mi kiedyś taka myśl wpadła do głowy, została jednak przygnieciona innymi pomysłami na ulepszenie dźwięku :) 

59 minut temu, nowy78 napisał:

czy ja dobrze widzę - ferryty na interkonektach?

Dobrze widzisz :) Brakowało mi 12 zł do darmowej dostawy to zamówiłem :) 

Ok. zrobię test i napiszę w temacie o zaślepkach.