Skocz do zawartości

Klub Heco


Recommended Posts

Mam pytanie, jeden dobry znajomy zaproponował mnie odstąpienie kolumn heco celan xt 301.

Próbowałem coś o nich wygooglować i wiem tyle, że nie sprawdzą się w mulistej elektronice, posiadają wyraźną ale nie ostrą górę i dobry bas.

Planuję jakiś zestaw do 3-5 tysięcy (amplituner + kolumny) do Rocka (często akustyczny) i Metalu (głównie symphonic ale też Metalica i Iron Maiden). Ważne są dla mnie czyste gitary, dobra rozdzielcza średnica z niewycofanym wokalem i lubię też niskoschodzący bas - nie musi go być dużo, tak aby utrzymać klimat.

Nie wiem czy warto je brać pod uwagę? Heco Aurora 300 często się pojawia w moim wątku i poszukiwaniach. To nieprodukowane i niesprzedawane już kolumny chyba linia budżetowa? wiem tyle, że są sprawne - mam zaufanie do tego człowieka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Arturro007 napisał:

Nie wiem czy warto je brać pod uwagę? Heco Aurora 300 często się pojawia w moim wątku i poszukiwaniach. To nieprodukowane i niesprzedawane już kolumny chyba linia budżetowa? 

Celan XT 301 to wyższa linia niż Aurory Poprzednik obecnych Revolution 3. W swoim czasie najdroższe monitory Heco. Revolution 3 mam i sobie chwalę. Na ile XT 301 im ustępują, nie wiem. Być może nie tak dużo. Bardzo niskiego basu pewnie dużo nie mają, ale powinny mieć bas dobry motorycznie. W rocku i metalu niskiego basu i tak nie ma, bo gitara basowo gra do ok. 40 Hz. Jak cena dobra, to posłuchaj. Może Ci przypasują.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kraft napisał:

Celan XT 301 to wyższa linia niż Aurory Poprzednik obecnych Revolution 3. W swoim czasie najdroższe monitory Heco. Revolution 3 mam i sobie chwalę. Na ile XT 301 im ustępują, nie wiem. Być może nie tak dużo. Bardzo niskiego basu pewnie dużo nie mają, ale powinny mieć bas dobry motorycznie. W rocku i metalu niskiego basu i tak nie ma, bo gitara basowo gra do ok. 40 Hz. Jak cena dobra, to posłuchaj. Może Ci przypasują.

Myślę, że 40Hz w zupełności mi wystarczy. Czyli mogę się spodziewać grania dynamicznego i muzykalnego :)

Jedno pytanie odnośnie akustyki: pokój jest mały 12m a ja siedzę 2 metry od kolumn - sprawdzą się w takiej kajucie? I pytanie drugie czy wystarczy im 10-15cm od ściany? nie jestem też pewien czy zdołam je obrócić i skierować centralnie na siebie w jednym kącie. Monitory lubią stać frontem ale głośniki często dopuszczają odchylenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arturro007 napisał:

Jedno pytanie odnośnie akustyki: pokój jest mały 12m a ja siedzę 2 metry od kolumn - sprawdzą się w takiej kajucie? I pytanie drugie czy wystarczy im 10-15cm od ściany? 

No to nie wiem. Takiego ustawienia nie sprawdzałem. One są jednak spore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jako że pisze w klubie Heco ktoś pewnie bez problemu użyczy swojej wiedzy bo ja nieporadnie szukam jak to jest z generacjami Celan ? Chodzi mi o te gabarytowo przedostatnie. Próbuje umiejscowić takie Heco Celan 700 (chociaż widziałem też nazwy ELAN)

Na pewno najnowsze to Celan Revolution ale co było wczesniej?  GT702 ? czy te w/w Celan 700
A gdzie tu jeszcze się plasuje Music Style albo Aurora ? Może ktoś by to uporządkował w jednym poście. Będzie dla mnie i dla potomnych 😎 🍻 dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Music style i Celan to inna półka. Heco music style, a nowsza odmiana to aurora. Wielkość kolumn jak 500,800, 700,900 czy 1000 to już co innego. Celan gt, nowszy Revolution. I znowu rozmiar kolumn. Między nimi była jeszcze Elementa. Są jeszcze budżetowe odmiany i wyższe"premium" Jak np. The New Statement

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
Dnia 30.12.2023 o 14:42, szala18 napisał:

Witam, posiada ktoś złożone kino z Heco, konkretnie chodzi mi o to w jaki sposób macie rozwiązane rozmieszczenie tylnych Heco 300 ? jesli na standach to jakich ? lub jeśli powieszone na ścianie, to który uchwyt ? (oglądałem VOGLE VLB 200 - ale wg. specyfikacji Heco 300 nie wejdzie na głębokość ....)

Standard kinowy dotyczy tak samo Heco jak i innych brandów.

Wydawało mi się że wchodzą do Vogelsa ale no może.

A uchwyty B-tech?

Standy?

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/NORSTONE/PODSTAWY_GLOSNIKOWE

Norstone ma fajne

I zobacz sobie te obrendowane logiem Edifer także.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Hecoluby :)
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem kolumn Ascada 5.
Grają, na moje niewprawione ucho, ok. Czysto, dynamicznie etc. Jednak urodziło mi się w głowie pytanie, czy z racji tego, że są to kolumny już 20- 20-paroletnie, nie przydałby im się jakiś przegląd zwrotnicy, wymiana jakiś podzespołów czy cuś?

Jako, że nie jestem w tematach elektronicznych biegły to czy taki czas życia kolumn, mógł spowodować zużycie i pogorszenie jakości  "grania" i  czy ew. zajrzenie do nich przez fachowca może wpłynąć na poprawę grania?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i stało się... Znalazłem i kupiłem u Niemca Ascady 7. Myślę, że wpasują się bardziej  do mojego 40 metrowego salonu niż model mniejszy.

Jakby ktoś był chętny to oddam w dobre ręce w drodze sprzedaży (cena do umówienia 😉).

"Siódemeczki" przyjadą w środę to nie omieszkam podzielić się wrażeniami. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam szanownych kolegów 

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem kolumn heco, a z racji tego że lubię vintage jest to model sm b230, podstawki oparte na trzech glosnikach niskotonowych i jednym wysokotonowym, i powiem szczerze że jestem zachwycony muzykalnoscia tych kolumn, może ktoś ma takie lub podobne glosniki i podzieli się opinia

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Dedal napisał:

A może już czas na wzmacniacz stereo ?

Poszedłem ostatnio na odsłuchy sprzętu wyższej klasy - pułap cenowy szedł w górę zmieniali kolumny które grały z dobrej klasy wzmacniaczem aż doszedłem do podobnego brzmienia które mam obecnie u siebie ale cały czas czegoś mi brakowało generalnie byłem rozczarowany mimo że to był zestaw z wyższej półki. Podsumowując chcę zostać przy tym co mam bo dla mnie ONKYO i HECO to idealne połączenie ale zmienić na zestaw trójdrożny bo zakładam że RZ900 jeszcze ma rezerwę do napędzenia większych kolumn. Dlatego zastanawiam się czy the New Statement jest warte dopłaty do serii GT czy Revolution.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2024 o 08:49, Pablobies napisał:

Poszedłem ostatnio na odsłuchy sprzętu wyższej klasy - pułap cenowy szedł w górę zmieniali kolumny które grały z dobrej klasy wzmacniaczem aż doszedłem do podobnego brzmienia które mam obecnie u siebie ale cały czas czegoś mi brakowało generalnie byłem rozczarowany mimo że to był zestaw z wyższej półki. Podsumowując chcę zostać przy tym co mam bo dla mnie ONKYO i HECO to idealne połączenie ale zmienić na zestaw trójdrożny bo zakładam że RZ900 jeszcze ma rezerwę do napędzenia większych kolumn. Dlatego zastanawiam się czy the New Statement jest warte dopłaty do serii GT czy Revolution.

Na niemieckim EbayKleizingiem są wystawione bardzo ładne Heco New Statement za 2000euro. Nie jest daleko bo to okolice Berlina.Warto do właściciela napisać może jeszcze coś opuści, bo już ponad miesiąc wiszą.Sam bym je wziął , ale pół roku temu kupiłem nowe Canton Reference 8k i nie chcę teraz szukać kupca i jeździć po te.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/heco-the-new-statement/2700847678-172-3498

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...