Skocz do zawartości

Naim nait 5si a może Advance Acoustic xi105


Dawid45

Recommended Posts

20 godzin temu, rakins napisał:

Koledzy co lepiej?

Denon 1510ae za 2300 zł

Roksan kandy 2 BT za 2700 zł?

Z tych dwoch bym wolal Roksan Kandy 2 BT.

Roksan Kandy 2BT tak jak napisal Piotr gra mocniej od zwyklej wersji, ale dodatkowo jest tez troche jasniejszy, bardziej detaliczny.

Jak ten K2 Bt jest w stanie bardzo dobrym / idealnym to cena 2700 wydaje sie akceptowalna. Ale to juz taka gorna granica. 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeżeli chcesz naprawdę najlepszy stosunek ceny do jakości to polecam wspomniane BMN, mam je w domu i wiem, że żadne sklepowe kolumny znanych firm nie są w stanie zbliżyć się do nich w tym budżecie. Grają niezwykle plastycznym dźwiękiem, są szczegółowe, bez żadnych ostrości i mają bardzo dobry, zróżnicowany i kulturalny bas. Łatwe do ustawienia. U mnie podłogówki graja w 16 m2 i jest ok. Żadnych podbić. Heco aurora w cenie 4000 k to żart jakiś. Diamond 28 tez fajne, ale bas już nie ten. W porównaniu do BMN trochę taki sztywny i bez takiego zróżnicowania i plastyczności. Środek i góra już podobne, bo przetworniki te same. Wiadomo, ze inaczej strojone, inna zwrotnica, ale sygnatura podobna. Tajemnica sukcesu leży w tym, ze BMN kupisz tylko u producenta, bez marży, reklam, prowizji sklepów itd. W cenie 4 500 masz granie z innej półki cenowej. I tutaj masz rzeczywisty, najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soren Lorensen napisał:

Jeżeli chcesz naprawdę najlepszy stosunek ceny do jakości to polecam wspomniane BMN, mam je w domu i wiem, że żadne sklepowe kolumny znanych firm nie są w stanie zbliżyć się do nich w tym budżecie. Grają niezwykle plastycznym dźwiękiem, są szczegółowe, bez żadnych ostrości i mają bardzo dobry, zróżnicowany i kulturalny bas. Łatwe do ustawienia. U mnie podłogówki graja w 16 m2 i jest ok. Żadnych podbić. Heco aurora w cenie 4000 k to żart jakiś. Diamond 28 tez fajne, ale bas już nie ten. W porównaniu do BMN trochę taki sztywny i bez takiego zróżnicowania i plastyczności. Środek i góra już podobne, bo przetworniki te same. Wiadomo, ze inaczej strojone, inna zwrotnica, ale sygnatura podobna. Tajemnica sukcesu leży w tym, ze BMN kupisz tylko u producenta, bez marży, reklam, prowizji sklepów itd. W cenie 4 500 masz granie z innej półki cenowej. I tutaj masz rzeczywisty, najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

Który model? Bo trochę ich jest na stronie? Jeszcze pytanie jak się zgrają z Nad-em 356bee? Ktoś rekomenduje?

Edytowano przez rakins
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soren Lorensen napisał:

Jeżeli chcesz naprawdę najlepszy stosunek ceny do jakości to polecam wspomniane BMN, mam je w domu i wiem, że żadne sklepowe kolumny znanych firm nie są w stanie zbliżyć się do nich w tym budżecie. Grają niezwykle plastycznym dźwiękiem, są szczegółowe, bez żadnych ostrości i mają bardzo dobry, zróżnicowany i kulturalny bas. Łatwe do ustawienia. U mnie podłogówki graja w 16 m2 i jest ok. Żadnych podbić. Heco aurora w cenie 4000 k to żart jakiś. Diamond 28 tez fajne, ale bas już nie ten. W porównaniu do BMN trochę taki sztywny i bez takiego zróżnicowania i plastyczności. Środek i góra już podobne, bo przetworniki te same. Wiadomo, ze inaczej strojone, inna zwrotnica, ale sygnatura podobna. Tajemnica sukcesu leży w tym, ze BMN kupisz tylko u producenta, bez marży, reklam, prowizji sklepów itd. W cenie 4 500 masz granie z innej półki cenowej. I tutaj masz rzeczywisty, najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

To wszystko prawda, kupując kolumny bezpośrednio od producenta pomijając całą ścieżkę marketingowo/ dystrybucyjną musi być lepiej. BMN'y miały nawet kiedyś jakieś testy bodajże w HiFi Muzyce i ocenione były bardzo dobrze. Oczywiście wtedy musiał wykupić małą reklamę w owym periodyku:) 

Minusem tego typu rozwiązania jest rzecz o której nikt nie myśli przy zakupie- dalsza odsprzedaż. Znajomy kupił jakieś 2 lata temu kolumny Exuilibrium. Jak to bywa w naszym hobby- przyszła czas na coś nowego. Buja się z tymi kolumnami od pół roku, zainteresowanie zerowe pomimo bardzo dobrej ceny. Kupując markowe kolumny, późniejsza odsprzedaż jest bezproblemowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raz. Sam sprawdziłem kiedyś i faktycznie tak jest. A dwa to jednak ich marża wcale nie jest niska. Paradoksalnie może być mkme taki wyższa.

 1. Przy znanych markach faktycznie jest producent - dystrybutor - sklep. 

2. Przy mało znanych rodzimych, audiofilskich 

Producent - czasem sklep

Tylko że w wariancie 1 sprzedaz idzie w setki czy tysiące sztuk na sam rynek polski. 

W przypadku wariantu 2 w kilka lub kilkanaście. Chcąc z tego wyżyć na tych kilku sztukach trzeba sobie odbić. 

Pomyslcie. 

Nie jest tak oczywiście zawsze. Ale nie byk by tak pewien że są lepiej wycenione. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto rekomenduje BMN-y, widzę, że to w większości kolumny dwudrożne, ale czy faktycznie te konstrukcje są tak dobre? To chyba sopran, i bas ze średnim w jednym głośniku, a w takim przypadku czy cena musi być tak wysoka? Fajnie by było gdyby sam konstruktor zabrał głoś,a przynajmniej jakiś użytkownik, bo ja ich nie neguję, ale brakuje mi konkretów?

Pozdrawiam😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2019 o 15:45, Top Hi-Fi Poznań napisał:

To wszystko prawda, kupując kolumny bezpośrednio od producenta pomijając całą ścieżkę marketingowo/ dystrybucyjną musi być lepiej. BMN'y miały nawet kiedyś jakieś testy bodajże w HiFi Muzyce i ocenione były bardzo dobrze. Oczywiście wtedy musiał wykupić małą reklamę w owym periodyku:) 

Minusem tego typu rozwiązania jest rzecz o której nikt nie myśli przy zakupie- dalsza odsprzedaż. Znajomy kupił jakieś 2 lata temu kolumny Exuilibrium. Jak to bywa w naszym hobby- przyszła czas na coś nowego. Buja się z tymi kolumnami od pół roku, zainteresowanie zerowe pomimo bardzo dobrej ceny. Kupując markowe kolumny, późniejsza odsprzedaż jest bezproblemowa.

Kupiłem swoje BMN w pełni świadomie:) To prawda, że może być problem z ewentualna odsprzedażą, ale ja nie zamierzam ich sprzedawać. Kupiłem je z myślą, ze nie zmienię ich przez najbliższe kilka lat. Może po 10 latach będę chciał coś zmienić. Ale taki wydatek raz na dekadę to chyba nic strasznego;) Jeżeli ktoś lubi częste zmiany to rzeczywiście dużo może stracić i czekać na kupca długo. Ja szukałem kolumn na dłuuugi czas. W tym budżecie nie znalazłem nic ciekawszego. Wspomniane pylony Diamond 28 są droższe, a grają jednak gorzej w moim odczuciu. Ile trzeba zapłacić,  żeby było lepiej?Nawet nie inaczej, ale wyraźnie lepiej? No i jest możliwość upgradetu na wyższy model za dopłatą różnicy w cenie:)

 

@Rakins. Możesz wypożyczyć na testy i jak nie zagrają to oddajesz. Nie ma z tym problemu. Ja swoje F3 zostawiłem. Myślę już o dopłacie do wyższego modelu, żeby jeszcze więcej szczegółów było. Poczytaj klub BMN na innym forum. Tam masz dużo informacji od wielu właścicieli :) Weź też na testy od S4home te Heco, czy jakieś inne i sam zadecydujesz, które mają najlepszy stosunek jakości do ceny. A co do Nada to nie polecam. Ma przewalony, słabo kontrolowany bas i trochę muli. Choć niektórym takie granie ponoć odpowiada. Piszę o tych starych nadach, bo nowych nie słuchałem.

 

@Piotrek. Są lepiej wycenione, bo konstruktor BMN ma inne źródło dochodu i pracę, a konstrukcja kolumn to hobby :) Szkoda, że tak daleko mam do Oświęcimia. Inaczej podjechałbym do Ciebie do salonu i byś posłuchał;-)

Edytowano przez Soren Lorensen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Soren Lorensen napisał:

Piotrek. Są lepiej wycenione, bo konstruktor BMN ma inne źródło dochodu i pracę, a konstrukcja kolumn to hobby :) Szkoda, że tak daleko mam do Oświęcimia. Inaczej podjechałbym do Ciebie do salonu i byś posłuchał;-)

Być może tego nie wiem. Mówię tylko jak jest z małymi manufaktura mi które z tego żyją. 

Ja też kiedyś chciałem mieć sprzęt na lata i powiem ci że tak się nie da. :/ Sprzęt mnie nudzi po roku. Albo przez branże mam po prostu ochotę na czystą zmianę dla zmiany. I dla mnie nie ważne że lepiej, gorzej, w bok. Po prostu traktuje to jako kolejne doświadczenie

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...