Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Markcox

Klipsch R112SW vs. R115SW

Recommended Posts

Witam,

Panie i Panowie, niosę się z zamiarem uzupełnienia swojego systemu o nieco lepszy subwoofer, a w zasadzie będąc precyzyjnym, o dwa sub’y.

Na ten moment system oparty jest na kolumnach Klipsch, central RP450C, pozostałe z serii Synergy. Aktualny sub również z serii Klipsch Synergy (SW450). I tu chodzi mi po głowie również pójście w Klipscha - zastanawiam się albo nad dwoma R112SW, albo R115SW, tylko waham się, czy pójście w te drugie nie będzie przerostem formy nad treścią, jeżeli chodzi o moje możliwości lokalowe.

Poniżej szybki szkic pomieszczenia z aktualnym ustawieniem – sam salon to mniej więcej 5,5m x 5,5m ale nie w kształcie regularnego kwadratu, a raczej delikatnego trapezu (ściana na której wisi TV idzie po delikatnym skosie), do tego aneks kuchenny, a to wszystko jest jeszcze otwarte niezbyt szerokim wejściem (ale jednak) na kilkunastometrowy korytarz.

Tu prośba o pomoc i komentarze, czy to będzie właściwy kierunek, uwzględniając, że różnica w cenie pomiędzy 112, a 115 jest naprawdę kosmetyczna. A może w tym budżecie można coś lepiej? (poza DIY - nie wchodzi w grę 😉)

58381516_418044445654568_6653046547871170560_n.thumb.jpg.20d8414229846d35f9decea7ffa76e10.jpg

Witaj,

wystarczą dwie sztuki R-112SW, ale przy aktualnych cenach myślę że warto postawić dwie R-115SW. Alternatywy - spójrz na ofertę SVS.

Zapraszam jednak na odsłuchy, mamy ostatnie 2 szt. R-115SW, fabrycznie zapakowane, możemy zrobić Ci dobrą cenę. 

mi nie tyle chodzi o to, czy 112 wystarczą, tylko, czy 115 nie będą już przegięciem w takich warunkach i będą miały czym "oddychać" ;)  Z oferty SVS, niestety najtańszy model, który zaczyna podobać się pod względem wizualnym, bardzo mocno przekracza budżet :)  z resztą w ogóle w budżecie, to mieści się jedynie najniższa półka, czyli PB1000.

Ale co do ceny 115ek, smaruje PW

Cześć Markcox,

Idź śmiało w Klipscha. SVS może Ci tu jednak nie podpasywać. Jest szybszy, bardziej punktowy za to mniej głębszy, co innego do czego jesteś przyzwyczajony.

25m pomieszczenia śmiało nagłośnią 2x 112SW ALE patrzaź na ceny zdecydowanie polecam Ci wybór 115SW. To jednak wyższa szkoła grania. Subwoofer gra znacznie obszerniejszym dźwiękiem, swobodniej. I nie chodzi tutaj o moc bo to doskonale sam rozumiesz że nei dojdziesz do połowy. Ale ciśnienie generowane przez 2 znacznie większe membrany jest po prostu inne, bardziej odczuwalne.

Dlatego śmiało 115SW na moją odpowiedzialność :)

43 minuty temu, S4Home napisał:

co innego do czego jesteś przyzwyczajony

prawdą jest, że jednak bas nisko schodzący, do tego "rozciągnięty", to jest to, co tygrysek lubi najbardziej. Ok, w takim razie idę mocno przemyśleć temat. Sąsiedzi już się cieszą 🤣