Skocz do zawartości

Klipsch R112SW vs. R115SW


Markcox

Recommended Posts

SPL 150 to dokładnie 115

To płatna recenzja w magazynie branżowym jaka ma być? :)

Klipsch to nie  sa muliste subwoofery. Ale wielkość tego subwoofera nie powoduje że będzie on eskra szybki  i konturowy. Byłeś kiedyś na koncercie? Słuchałeś subwooferów estradowych? Duzych? Oczywiscie tu jest inaczej bo ten schodzi niżej, głębiej. Ale to jest to samo zjawisko. Przy głośniejszym graniu jest wolniejszy.

Ustalmy jedno. W kinie to potęga, zejście, generuje olbrzymie ciśnienie. Chcesz połączyć stereo z kinem to SVS albo REL 1205 albo nawet Predator

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytaj, wypożycz i sprawdź we własnych warunkach.

Nic Ci po kwiecistych (często sponsorowanych) recenzjach, skoro u Ciebie może się okazać, że np. sub się "dusi" w Twoim pomieszczeniu, a najlepszy bas osiągasz w pokoju obok, albo u sąsiada dwa piętra niżej/wyżej ;) 

Ja u siebie wziąłem dwa i zostały - nie żałuje ani jednej przeznaczonej na nie złotówki. Ale znam też takich, u których konstrukcja 115SW, w ich warunkach akustycznych w ogóle się nie sprawdziła. Tego nie wyczytasz w żadnych testach i recenzjach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

SPL 150 to dokładnie 115

To płatna recenzja w magazynie branżowym jaka ma być? :)

Klipsch to nie  sa muliste subwoofery. Ale wielkość tego subwoofera nie powoduje że będzie on eskra szybki  i konturowy. Byłeś kiedyś na koncercie? Słuchałeś subwooferów estradowych? Duzych? Oczywiscie tu jest inaczej bo ten schodzi niżej, głębiej. Ale to jest to samo zjawisko. Przy głośniejszym graniu jest wolniejszy.

Ustalmy jedno. W kinie to potęga, zejście, generuje olbrzymie ciśnienie. Chcesz połączyć stereo z kinem to SVS albo REL 1205 albo nawet Predator

OK 🙂 Dzięki za cenne info 👍

13 godzin temu, Markcox napisał:

nie czytaj, wypożycz i sprawdź we własnych warunkach.

Nic Ci po kwiecistych (często sponsorowanych) recenzjach, skoro u Ciebie może się okazać, że np. sub się "dusi" w Twoim pomieszczeniu, a najlepszy bas osiągasz w pokoju obok, albo u sąsiada dwa piętra niżej/wyżej ;) 

Ja u siebie wziąłem dwa i zostały - nie żałuje ani jednej przeznaczonej na nie złotówki. Ale znam też takich, u których konstrukcja 115SW, w ich warunkach akustycznych w ogóle się nie sprawdziła. Tego nie wyczytasz w żadnych testach i recenzjach

OKi, w takim razie nie obejdzie się bez odsłuchu u mnie i porównania jak gra jeden czy drugi sub 🙂

Dzięki za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wiec nie wiemy czy to jest ten sam sub.

Czy po prostu coś zostało na stanach magazynowych jakieś części i "a zrobmy pare subów"

23 godziny temu, Q21 napisał:

Klipsch R115SW zrobi robotę w kinie domowym i nic lepszego w tych pieniądzach po prostu nie kupisz. Śpiesz się póki jeszcze są. 

Agree

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz jednak się zdecydować kolego, albo chcesz sub'a do filmów, z niskim zejściem, ciągnącym się dźwiękiem, albo sub'a z "szybkim" basem.

Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. 

Generalnie jeżeli chodzi o sub'y, to w dużej mierze ich wybór determinuje akustyka pomieszczenia. Do tego dochodzą prywatne preferencje, z których określeniem masz problem  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 2.04.2020 o 05:00, bataudio napisał:

Znalazłem taki test nowej wersji R 115 SW czyli SPL 150. Autor się zachwyca, oceny 5/5:

https://www.hfc.com.pl/test/4039,klipsch-spl-150.html

Plusy: Bas o imponującej głębi i zasięgu. SPL-150 oferuje szybki, dynamiczny, efektowny i konturowy przekaz w paśmie niskich tonów. Starannie wykonana skrzynia, wzmacniacz klasy D oferujący sporą moc oraz oferujący liniowo wzmocniony bas płaski port bas-refleks.

W muzyce jazzowej SPL-150 sprawnie nadążał za rytmiką wyznaczaną przez główne kolumny obsługujące lewy i prawy kanał stereo. Bas w konfiguracji dwukanałowej charakteryzował się konturowym i nadzwyczaj bogato zróżnicowanym przekazem, co w przypadku aktywnego subwoofera dysponującego głośnikiem niskotonowym o sporej średnicy nie jest tak łatwe do osiągnięcia.

 

To jak to w końcu jest z tymi Klipschami 15 calowymi? Zamulają czy są szybkie i dynamiczne? Też na zagranicznych forach czytam, że właściciele tych subów (R 115 SW i SPL 150) piszą, że stosują je w stereo i są szybkie i dynamiczne 😃

Spokojnie daja rade w muzyce - mam sw115 i obok sb2000 pro  obok .  Naprawde brzmi bardzo dobrze  i nie rozumiem ze tak jest tu odradzany do stereo i ze tylko zamkniete suby sie nadaja.. to nie jakis tani sub z marketu za 500zl albo z soundbara ktory tylko buczy . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...