Skocz do zawartości

Pobudzenie starego kina domowego


rd168

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Posiadam kino domowe zakupione lata temu tj.

Amplituner Yamaha RX-V730 i odtwarzacz Yamaha DVD-S 530 .Do tego komplet 5.1 Koda AV 707 z subwoferem aktywnym .

Głośniki wszystkie podłączone są kablami Alphard ETP 9081 - 2,5 mm2 .

O ile w kinie domowym przy odtwarzaniu filmu jest w miarę to przy stereo i muzyce już marnie.

Pokój ma 20 m2 .

Zmiany chcę rozpocząć od zakupu wzmacniacza , a potem wymienić kolumny podłogowe -dopasować do wzmacniacza i nie tracąc w kinie .

W 80% jest to muzyka Dance ,Klubowa ,Hip-Hop czasem polski rock . Z metalu AD/DC też lubię -bez muzyki klasycznej .

Z tego co się orientowałem ,wyczytałem to potrzebuję wzmacniacz zintegrowany z opcją pracy, jako końcówka mocy w kinie.


Wtedy AVR jest pre-ampem a sygnał z niego idzie bezpośrednio na końcówkę mocy wzmacniacza, omijając pre-amp, we wzmacniaczu.

Proszę o porady wskazanie takich wzmacniaczy  w kwocie do max 2000 zł ,abym nie popełnił gafy .

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę pobuszowałem i byłem na odsłuchu .

Odtwarzacz CD Nad c 538

Kable RCA Qed

Wzmacniacz Nad 356Bee ( z polecenia S4Home)

Kable głośnikowe Qyaide 2 x 2,5  mm2

Do tego zestawu zaproponowano mi do odsłuchu kolumny podłogowe ;

-Pylon Pearl 25

-Pylon Saphir 25

-Pylon Saphir 31

-Jamo C97

Słuchałem polskiego rocka , rapu,muzyki klubowej i elektornicznej,metalu .

Z proponowanych zestawów głośnikowych najbardzie przypadł mi do gustu Pylon Saphir 25 .

Mam jeszcze trochę czasu bo remont salonu potrwa około miesiąca  i do wtedy muszę zdecydować .

Może jeszcze jakieś inne propozycje , choć ten wzmak i te kolumny mnie urzekły .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuję -sprawdze te kolumny.

Widziałem , że pojawił się u Was -Denon DRA 800 H .Też jest w moim zainteresowaniu .

Czekam na recenzję i na pewno sie odezwę.

Czyli , po umówieniu się wszystkich tych kolumn bedę mógł u Ciebie posłuchac w salonie z Nadem 356 Bee ?

Jaki czas przewidujesz na taki odsłuch , bo mam do Ciebie prawie 300 km?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie mamy ale czekamy na dostawę. Recenzja będzie.

Umówimy się indywidualnie.

Jesli jedziesz 300 km nikt cię nie wygoni po godzinie. Nie o to chodzi. Napisz do mnie PW zadzwonimy umówimy się na dogodny termin i zaplanujemy dokładnie twoja wizytę. 

Łącznie z wizytą w muzeum :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 8.08.2019 o 18:48, S4Home napisał:

Jaką recenzję? Opłaconą w czasopiśmie? Co ona Ci da. Jedź do nas. Mamy go to posłuchasz.

 

Praca nie pozwala aktywnie uczestniczyć -wyjazdy .Nie opłaconą , chodziło mi właśnie o Waszą recenzję .

 

Dnia 23.07.2019 o 21:07, Marioxxl74 napisał:

Jest kilka wzmacniaczy do 2tys.mogących pracować jako końcówka mocy, pierwszy z brzegu to Pioneer A-40AE, dość solidny sprzęt.

Czy Pionieer A-70 do nich należy ? Mam okazję kupić ,a nie chcę się pomylić i odsprzedawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...