Skocz do zawartości

Formuła 1 , ciężarówka Williamsa i ...


RoRo

Recommended Posts

Kierowcy Haasa dostali karę i Magnussen stracił punkt oraz 1 miejsce (z 9 na 10), a zyskał Sainz. A tak było pięknie dla nich po kilku okrążeniach... Ale przynajmniej zespół poradził sobie z  problemami z hamulcami. A to dla mnie jest dziwaczne że kierowcy nie mogą cały czas konsultować z zespołem strategii.

RedBull zespołowo awansował na 2 miejsce kosztem McLarena, Max wyprzedził w klasyfikacji Norrisa-czyli sytuacja wraca do do przewidywalnej wcześniej (za wyjątkiem Ferrari).

Russel na starcie-jak zwykle... Latifi dużo lepiej, ale błąd później-i spadł na koniec stawki (prawie na koniec-bo Pierre Gasly nie dojechał).

No to teraz podwójny wyścig na wyspach w Silverstone-najprawdopodobniej dublet i o co najmniej 15 punktów Hamilton powiększy swoją przewagę nad Bottasem. Louis goni Schumachera i ciekawe kiedy go przegoni w liczbie zwycięstw.

A to w jakim tempie mechanicy RedBulla doprowadzili bolid Maxa do pełnej sprawności -godne podziwu! Wyrobili się z na 20 sekund przed czasam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nico Hulkenberg pojedzie w różowym bolidzie zamiast Pereza (zarażony wirusem) w GP Wielkiej Brytanii-jest już oficjalne potwierdzenie Racing Point.

Nico w Force India jeździł w latach 2011-2012 oraz 2014-2016. Pytanie jak szybko wjeździe się w zupełnie nowy dla niego pojazd? Zobaczymy dziś w treningach a potem w kwalifikacjach i wyścigu...

Pymar Szafnauerr powiedział, że wybierał między Nico a Guttierezem-Russela nie brał pod uwagę.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze nienawidzę Polsatu i Eleven Sport. Przez nich filtruje po lokalizacji, musiałem VPN sklecić żeby działało i udawać że jestem we Frankfurcie 🙂 trochę ścigania było ale jednak doświadczenie w DTM to olbrzymi oręż. Tam gdzie liczyło się wyczucie na mokrym Robert dawał radę ale już w suchym wyścigu brak doświadczenia zespołu i Roberta dał o sobie znać.

Robert też mówił że na jedynym szybkim kółku miał problem ze skrzynią biegów 😞

Ale dobra! Ściga się fajnym autem, nie parchem, często go pokazują, dla mnie bomba! 😁

@Bogusław Kożyczkowski a jeszcze dzisiaj mam WordSBK😁

Teraz Porshe Cup

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając wyścig DTM zastanawiałem się dlaczego RK jest tak długo w boksie, wcześniej wyprzedził 2 rywali. Okazuje się że zespół miał problem z podnośnikami przy wymianie kół i spowodowało spadniecie na 14 pozycję. Szkoda, dzisiaj w kwali lepiej 12 miejsce. Ciekawe czy coś wywalczy więcej 🙂

@Bogusław Kożyczkowski Ty używałeś jakiegoś VPN do Qobuz, przypomnisz jakiego bo mam problem ze znalezieniem tego posta?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze kwalifikacje w DTM dobrze wyszły Robertowi, ogólnie BMW w kwalifikacjach lepiej niż wczoraj, ale strata BMW do Audi nadal duża.

Na starcie Robert stracił 2 pozycje -Audi stojące za nim dużo lepiej wystartowały. Uślizg opon u Kubicy? Kiepsko na razie widzę dzisiejszą pozycję (jest 15 na 7 okrążeniu), ale zobaczymy jak będzie w dalszej części wyścigu.

W każdym razie przynajmniej więcej kierowców walczy o zwycięstwo niż w przypadku F1. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fart Hamiltona w ostatnim okrążeniu -niesamowity. RedBull obszedł się smakiem, a Bottas zamiast 2 miejsca-11 miejsce i zero punktów. Kilku kierowców dużo straciło przez zniszczone ogumienie. Leclerc na podium-w piątek czy w sobotę tego bym nie obstawiał...

Alfa-kiepściutko, nawet Williams ich objeździł :-(

Wyścigi trzeba oglądać do końca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bottas na pewno nie jest pocieszeny, to była jego ostatnia szansa na coś wielkiego. ...  teraz, tylko zostaje mu ^wice^ na koniec sezonu.

Chodzą juz płoty o przejściu na emeryturę Kimiego, dzisiejszy dzień może przyspieszyć podjęcie jedynej słusznej w jego wieku decyzji.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadka sytuacja: wszyscy kierowcy na dzisiejszym podium byli zadowoleni: Hamilton bo dojechał na 3 kołach, a Max (mimo iż nie zdołał dogonić Hamiltona) i Leclerc bo awansowali o 1 pozycję.

Myślałem że Stroll dojedzie na wyższej pozycji, a chyba wszystkim szkoda było Hulkenberga że posypał mu się samochód i nawet nie zdołał wystartować.

Jeśli Kimi zrezygnuje-to będzie walka o miejsce w AR, bo Perez czeka na okazję... Dziwnie wyglądał start Kimiego i to, jak stracił fragment skrzydła... Do tej pory to raczej bolid Williamsa się rozsypywał.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ten dzisiejszy dzionek wyścigowy. ... nie było nudno i po stronie DTM i po stronie F1

Vettel znów może namieszać na rynku transferowym. Niestety... nasz człowiek nie jest pewnikiem na regularne starty, a z drugiej strony... kto będzie gotów  (być tak mocno zmotywowany o pozostanie w F1) by dołączyć do Alfy?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Inferno napisał:

Ostatnie dwa kółka to jakiś kosmos 😃

opony, opony i jeszcze raz opony...

Vettel się postarał pod koniec wyścigu i nie dał się wyprzedził Bottasowi - czyli jednak można 🙂

Zaś w DTMie - zmiana opon w BMW Kubicy już poszła lepiej niż wczoraj, a z drugiej strony - Robert już na 10 kółku je zmieniał (reszta stawki między 12 a 15 okrążeniem) i chyba nie do końca pasowały mu dzisiejsze ustawienia, bo bardziej odstawał do innych kierowców niż wczoraj 😞

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...