Skocz do zawartości

onkyo tx-nr696 + wilson raptor 7 będzie ok??


reevolt

Recommended Posts

Jestem nowy na forum - witam Wszystkich razem i Każdego z osobna :)

Stoję przed wyborem pierwszego zestawu audio do domu, budżetowego ( w pierwszej wersji miał  być po prostu zwykły soundbar :)

Im więcej zacząłem wczytywać się w opinie i komentarze tu i na innych portalach, tym bardziej przekonuję się do takiego zestawu:

1. Onkyo tx-nr696 (ew. denon avr-x2500h) oba w zbliżonej cenie.

2. głośniki Wilson Raptor 7 (na razie tylko same kolumny, z czasem chciałbym rozbudować o subwoofer i ewentualnie środkowy i boczne)

Wykorzystanie: 80% film, 15% muzyka, 5% Ps4

Nie mam wyszukanych preferencji. Szukam raczej zestawu uniwersalnego , a tak naprawdę nie chciałbym popełnić błędu mojego kumpla, który wydał kupę kasy na sprzęt z górnej półki, do dużego salonu, a wg. mojej opinii, osoby która przez 5 lat funkcjonuje na głośnikach z telewizora :) gra mu to gorzej niż stary DENON (ampli) + jamo s606 mojego szwagra w kawalerce.

I teraz moje pytania:

1. Czy taki zestaw do mojego salonu ma sens. (salon 24m2) Czy będzie wystarczający? Ustawienie wg. załącznika.

2. Jakie ewentualnie inne głośniki polecacie ? (warunek żony -  białe ewentualnie czarne lakierowane :) głośniki to też mebel ;)

3. Chyba że zupełnie iść w coś innego

 

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 696 kupiłem z premedytacją Jamo 809 HCS +Atmosy, choć wiedziałem że do muzyki są ponoć takie sobie. W kinie są bardzo ok, u mnie też 80% kina, a 20 muzyka. Jestem zadowolony. 

Co do wrażeń- kino jest super, szczególnie że wsparte jest mocnym subem SVS, a co do muzyki- nie jest tak źle jak na moje ucho, a parę amplitunerów i zestawów budżetowych kolumn już w życiu miałem. Aha. Ja dobierałem odwrotnie. Chciałem coś wąskiego, zgrabnego z bassrefexem z przodu i namiastką Atmosów i w rozsądnej cenie. Wyszło mnie ok. 2500 za wszystkie 7 kolumienek. Potem dobierałem amplituner. Według wielu najwięcej z nich miał wyciągnąć Onkyo i z lekka zrekompensować niedobory w muzyce. Posłuchałem i tak też zrobiłem.  Do kina- ja osobiście polecam. Muzyka też ok. Oczywiście trzeba do do nich dokupić przyzwoity subwoofer. 

 

Edytowano przez Pep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od elektroniki - jeśli zależy Ci na nowoczesnym systemie, spójrz na wspomniany przez Ciebie Onkyo TX-NR696 , ewentualnie najnowszy model Denon AVR-X2600H. Obydwa urządzenia oferują podobne, pełne wyposażenie, różnią się charakterem dźwięku. Onkyo jest bardziej analityczny, szybszy, żywy. Denon natomiast oferuje bardziej ciepły, miękki, plastyczny charakter grania. Nie są to jednak jakieś potężne różnice.

Kolumny - Wilson Raptor 7 jak najbardziej wchodzą w rachubę, to naprawdę bardzo przyzwoite kolumny w swoim budżecie. Jeśli design odpowiadałby, spójrz proszę także na Heco Aurora 700 oraz naprawdę bardzo eleganckie i klasowo dobre Q Acoustic 3050i.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...