Skocz do zawartości

onkyo tx-rz740 czy marantz sr5014


Paweł Kosecki

Recommended Posts

Nie, obecnie mam dwie przednie i dwie tylne, chcę dokupić jeszcze centralny i subwoofer.
Jestem jednak świadom, że muzyka tylko w stereo zabrzmi ładnie, amplituner ma zagrać jako kino domowe podczas oglądania filmów lub stereo słuchając muzyki. 
Ponadto mam na ogrodzie zamontowany głośnik, który ma zagrać jako strefa osobno. 
 

Edytowano przez Paweł Kosecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to dwa teoretycznie podobnej klasy amplitunery, ale różniące się charakterem brzmienia. Onkyo jest szybkie, energiczne, bardzo swobodne, dynamiczne. Świetnie sprawdzi się w kinie domowym, jest także bardzo dobrym uzupełnieniem kolumn Heco Aurora. Marantz jest trochę spokojniejszy, bardziej plastyczny. W praktyce jeśli zestaw przede wszystkim do kina domowego, Onkyo jest moim zdaniem lepszym wyborem. Jeśli większy nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, gatunki także spokojniejsze, wybierze Marantza, będziesz bardziej zadowolony.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Witaj,

to dwa teoretycznie podobnej klasy amplitunery, ale różniące się charakterem brzmienia. Onkyo jest szybkie, energiczne, bardzo swobodne, dynamiczne. Świetnie sprawdzi się w kinie domowym, jest także bardzo dobrym uzupełnieniem kolumn Heco Aurora. Marantz jest trochę spokojniejszy, bardziej plastyczny. W praktyce jeśli zestaw przede wszystkim do kina domowego, Onkyo jest moim zdaniem lepszym wyborem. Jeśli większy nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, gatunki także spokojniejsze, wybierze Marantza, będziesz bardziej zadowolony.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

A co z podłączeniem strefy? Jeżeli  zrobię bi-ampaing to w przypadku Marantz starce możliwość osobnej strefy - czy tak ? Czy usłyszę różnicę na w/w kolumnach w przypadku podłączenia z bi-amp lub bez? 
Większy nacisk chce położyć na muzykę, mniej i dużo rzadziej coś oglądam ale nie chcę się pozbawiać się tej możliwości biorąc pod uwagę to, że przewody (kable) mam już rozłożone pod tynkiem.  Z opisu Onkyo daje możliwość wydzielenia strefy i podpięcia kolumn w bi-amp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu Yamaha 685 plus wzmacniacz na fronty? W cenie wymienionego marantza czy Onkyo masz Yamahę plus np Cyrusa one, który moim zdaniem powinien z heco zagrać w stereo całkiem fajnie. A jeśli nie Yamaha to Onkyo 696. Tym sposobem masz i fajne kino i o wiele lepsze moim zdaniem stereo. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, seba3002 napisał:

A może po prostu Yamaha 685 plus wzmacniacz na fronty? W cenie wymienionego marantza czy Onkyo masz Yamahę plus np Cyrusa one, który moim zdaniem powinien z heco zagrać w stereo całkiem fajnie. A jeśli nie Yamaha to Onkyo 696. Tym sposobem masz i fajne kino i o wiele lepsze moim zdaniem stereo. Pozdrawiam. 

Ja bym był za tym rozwiązaniem.

Ale wydaje.mi się że kolega miał już w głowie marantza potrzebował tylko potwierdzenia :)

pisz do mnie o cenę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maverick2005 napisał:

Póki nie masz bezpośrednio porównania w kinie np. Marantz vs Onkyo vs Yamaha jak to mówią powinien być Pan zadowolony,ale...... .

Daj znać jak posłuchasz.

Dokładnie!!!!

22 godziny temu, seba3002 napisał:

Plus tego wzmacniacza jest taki, że :

A) gra całkiem fajnie w stereo 

B) ma pre out, co zawsze może być wyjściem do dalszej rozbudowy systemu 

Pozdrawiam. 

A minusy? Jak juz tak rozprawiamy nad nim?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie zagra gorzej niż Yamaha czy onkyo. Ale jako złoty środek dla kina i stereo uważam, że jest super. Chociaż ja szedlbym teraz w Yamahe plus wzmacniacz. Chociaż patrząc na to z drugiej strony... Słuchałem ostatnio w stereo Yamahy 1080 i dla mnie grało to za bardzo V. Dlatego jak już wspomniałem - marantz też ma plusy. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam wszystkich, podepnę się pod temat, ponieważ wygląda mi na bliski 😉

Chciałbym zmienić moją pełnoletnią już Yamahę RX-V620 na coś bardziej współczesnego.
Wahałem się pomiędzy modelami Denon AVR-X2600H vs. Marantz SR5014.

Kiedy już szala przechyliła się w stronę dozbierania złotówek do SR5014,
zaczął mi kiełkować pomysł jaki podsunął w tym wątku seba3002,
czyli zakup Yamahy RX-V685 i dołożenie do tego wzmacniacza stereo.

Pytanie - co można dokupić sensownego jako uzupełnienie  RX-V685
i ile to musi kosztować, żeby wypadło korzystniej niż zakup tytułowego Marantz'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrino 250 w zestawie 5.1
Fronty mają dosyć wysunięty do przodu zakres średnich tonów,
w kinie sprawdza się to dobrze ze względu na czytelność,
przy stereo, w niektórych utworach też to jest fajne (np. wokale).. ale nie zawsze.

Pomyślałem więc o czymś co nie będzie eksponowało dodatkowo tego zakresu,
a będzie brzmiało bardziej miękko,
Marantz chwalony jest za melodyjność, przyznam że jeszcze nie słuchałem..
 

Edytowano przez Matador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem przy tych kolumnach i Marantz i Denon odpadają. Zagrają nudno.

Yamaha i Onkyo są tu lepszymi propozycjami.

17 godzin temu, Matador napisał:

Marantz chwalony jest za melodyjność, przyznam że jeszcze nie słuchałem..

Obiegowa opinia z sieci :P Posłuchaj. Koniecznie na swoich kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...