Skocz do zawartości
Tomasz J

Amplituner lub wzmacniacz stereo do kolumn Dali Zensor 7

Recommended Posts

Jeżeli już wybierasz pomiędzy c338 a c368 to wybór jest banalnie prosty bo nad c368 gra zdecydowanie lepiej i ma większą możliwość rozbudowy. 

48 minut temu, Tomasz J napisał:

Chciałbym jeszcze poradzić się Państwa w temacie hybrydowych cyfrowych wzmacniaczy NAD 338, lub NAD 368. Czy jest szansa, że moje kolumny "zgrają się" z tego typu urządzeniami. Czy są może jeszcze jakieś propozycje z tego segmentu godne uwagi?

Dochodzę do wniosku, że podstawowym źródłem muzyki w moim domu będą serwisy typu Spotify, Tidal... Zasób jak i jakość moich płyt CD jest mocno ograniczony, odtwarzacz CD też w tej chwili lichej jakości, więc chyba skierowałbym się w stronę streamingu. Oczywiście nie wykluczam pozyskiwania z rynku wybranych pozycji w wersji CD i tworzenia małej kolekcji ulubionych nagrań.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

338 to mocny entry level.

368 może być.

Alternatywa i to taka mocno stepująca po ziemi to Cyrus ONE.

A czym można by uzupełnić tego Cyrus ONE, żeby dysponować złączami cyfrowymi (mam do podłączenia konsolę PS4, dekoder TV oraz stary odtwarzacz CD) oraz żeby korzystać ze Spotify i Tidala?

Rozsądniejszą opcją jest zakup oddzielnego DACa i do Twoich zastosowań Cambridge Audio DAC Magic 100 powinien być dobrym rozwiązaniem. Brzmienie muzykalne z delikatną górą. Alternatywą może być Topping d50s jeśli chciałbyś uzyskać większą przestrzeń i wyciągnąć więcej detali. 

Ja też po raz kolejny polecam do zensorow Cyrusa one. Dokup do niego któryś z polecanych przetworników Dac jako źródło do Spotify i tidala malinę bądź Chromecast i moim zdaniem będziesz miał bardzo fajny zestaw. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, rady i sugestie. Dzięki Wam zobaczyłem (z dużym zaskoczeniem), ile oferuje rynek budżetowych sprzętów HiFi.  Postaram się wykorzystać tą wiedzę i znaleźć przy jej pomocy "swoją drogę" w świecie muzyki. 

Być może uda mi się posłuchać zaproponowanych przez Was wzmacniaczy w mojej okolicy i zdecydować co dalej. Jeśli ten sposób nie wypali, pozwolę sobie zwrócić się do "Kolegów z branży" i umówić się na konkretne odsłuchy.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

Tomasz J

Dnia 17.01.2020 o 09:25, Tomasz J napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze amplitunera/wzmacniacza do kolumn Dali Zensor 7. W tej chwili posiadam amplituner Onkyo TX-8150 z podłączoną do niego konsolą PS4 oraz dekoderem Polsatu Evobox PVR. Konsola służy głównie do słuchania muzyki z YouTube oraz Spotify. Do odtwarzania płyt CD używam aktualnie starego Denona DCD-625. Pomieszczenie to salon z jadalnią o powierzchni Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire 30m2 w kształcie litery L. 

Do zmiany skłania mnie niezadowalające brzmienie powyższego zestawu, głównie chodzi mi o niskie tony. W moim odczuciu bas jest mało sprężysty, wręcz dudniący,"buczący". 

Słucham różnej muzyki, od klasyki rocka poprzez blues, lekki jazz, pop, trochę elektronicznej. Najcześciej słucham cicho lub średnio głośno. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na sprzęt to plus minus 3000zł. 

NIe wiem w którą stronę iść, czy lepszego amplitunera, np. CAMBRIDGE AUDIO AXR100 aby zachować uniwersalność sprzętu, czy skierować się w stronę wzmacniacza stereo z ewentualnymi dodatkami umożliwiającymi słuchanie muzyki z różnych źródeł. Przeczytałem na tym forum sporo wątków na temat Marantza PM6006, który dobrze zgrywa się z moimi kolumnami, tylko nie mam pojęcia, czy taka zmiana byłaby zauważalna. Zależałoby mi na "dobrym", precyzyjnym, nisko schodzącym basie, ale nie wiem, czy moje kolumny potrafią w ogóle tak zagrać.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i propozycje.

Z góry dziękuję 

Tomasz

Nad c356bee to solidny wzmacniacz z dobra dynamika, solidnym basem pod zensory 7 będzie jak znalazł. CA Cxa80 także wart jest uwagi nic tylko umówić się na odsłuch.

Dnia 24.01.2020 o 17:57, Tomasz J napisał:

Dzień dobry,

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, rady i sugestie. Dzięki Wam zobaczyłem (z dużym zaskoczeniem), ile oferuje rynek budżetowych sprzętów HiFi.  Postaram się wykorzystać tą wiedzę i znaleźć przy jej pomocy "swoją drogę" w świecie muzyki. 

Być może uda mi się posłuchać zaproponowanych przez Was wzmacniaczy w mojej okolicy i zdecydować co dalej. Jeśli ten sposób nie wypali, pozwolę sobie zwrócić się do "Kolegów z branży" i umówić się na konkretne odsłuchy.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

Tomasz J

No i jak? Jesteś krok do przodu?

Odwiedziłem jeden salon w Poznaniu, zaproponowano mi wypożyczenie NADa 368 i Rotela A12. Być może skorzystam z takiej opcji, żeby chociaż sprawdzić jak gra ten NAD w moich warunkach. Niestety pierwsze wrażenie w kontakcie z obsługą tego salonu nie do końca mi się spodobało...

Ale najpierw czeka mnie remont salonu, krakałem i wykrakałem 😜. Żona szybko podchwyciła temat i czekam na fachowców.

Tak więc po remoncie, o ile zostaną jakieś środki pieniężne 😁, wrócę do tematu i postaram się coś wypożyczyć na odsłuchy.