Skocz do zawartości

STEREO NA START


Mateusz Nowak

Recommended Posts

Przede wszystkim chciałem się przywitać z racji powstawania pierwszego posta :) Biernym użytkownikiem forum jestem od dawna, gdyż temat rozległy, a lektura ciekawa.

Muzyki od dawna słucham przy pomocy słuchawek, ale w końcu przyszedł czas, by wrócić do stacjonarnego zestawu stereo. Zgodnie z tytułem budżet skromny, bo trzeba

znów zacząć od podstaw, by móc odczuwać progres i mieć motywację, by czytać na forum :D 

Pomieszczenie w załączniku. Salon otwarty na aneks kuchenny oznaczony nr5 o łącznej powierzchni 28m2 z czego powierzchnia samego salonu ok. 20m2. 

Muzyka to z mojej strony jazz natomiast lepsza połowa jest miłośniczką szeroko pojętej muzyki rozrywkowej :) Scena i rozdzielczość dźwięku jest dla mnie bardzo ważna, ale w

związku ze stanem cywilnym musi być również fun z muzyki. 

Budżet: 2k zł

Sprzęt: 

Transport chromecast audio lub audiocast m5, chyba bez różnicy? A może jednak? ;)

Wzmacniacz stereo: mój typ to NAD C326BEE (używany)

Kolumny: Magnat quantum 673 

 

To moje typy, ale przed odsłuchami chciałem się poradzić fachowców. 

 

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli możesz jednak troszeczkę zwiększyć budżet, spójrz na dwa systemy promocyjne, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować pod względem jakości dźwięku - NAD C326 BEE z Heco Aurora 300 lub NAD C326 BEE z Monitor Audio Bronze 2. Heco będzie cieplejsze, bardziej plastyczne, dociążone, spokojniejsze. Monitor Audio natomiast zaoferuje bardziej swobodny, analityczny, szybki dźwięk.

Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za odpowiedzi :)

Rozumiem, że aneks kuchenny oddzielony ścianką jak na poniższym rzucie od salonu traktować jak jego integralną część i w ten sposób liczyć powierzchnię pomieszczenia? 

673 nie nagłośni pomieszczenia, a Heco 300 tak? 

To może pylon audio pearl monitor da radę? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet muszę zwiększyć nawet w przypadku Heco 300, chyba, że wzmacniacz będzie z rynku wtórnego. Jeżeli powinno przynieść

to pożądany efekt chętnie pójdę w tym kierunku. Heco 700 wybrałbym jako kolejny poziom "wtajemniczenia" skoro NAD C326BEE 

będzie w stanie je napędzić. 

Mógłbym prosić o sugestie dotyczące kabli głośnikowych do wybranego zestawu?

Później tylko finalny odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 1Ender napisał:

Wszystko z drugiej ręki, będzie dużo lepiej 😁

I tak i nie. Polecane Tannoy M4 używane mogę kupić w Warszawie, czyli 400km ode mnie. W związku z tym odpada odsłuch, czyli kluczowa kwestia.

Ponadto w salonie w razie czego mogę zestawić brzmienie z innym zestawem i ewentualnie sprecyzować swoje preferencje :) 

Może @S4Home zaproponuje zestaw do odsłuchu ze względu na odległość, która dzieli mnie od salonu? :):):) 

Edytowano przez Mateusz Nowak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2020 o 10:27, Mateusz Nowak napisał:

Dziękuję pięknie za odpowiedzi :)

Rozumiem, że aneks kuchenny oddzielony ścianką jak na poniższym rzucie od salonu traktować jak jego integralną część i w ten sposób liczyć powierzchnię pomieszczenia? 

673 nie nagłośni pomieszczenia, a Heco 300 tak? 

To może pylon audio pearl monitor da radę? 

 

Też nie. To propozycję nowe bo trzeba było takowe dać. Ale idż w używane podłogowe. Mowie ci to jako branża. Darmowa rada.

11 godzin temu, Mateusz Nowak napisał:

Może @S4Home zaproponuje zestaw do odsłuchu ze względu na odległość, która dzieli mnie od salonu? :):):) 

Zapraszam. Podjedź posłuchaj. A to co Ci najbardziej spasuje weźmiesz sobie na testy do domu. Nic na siłe.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...