Skocz do zawartości

Zamiana Pylon Pearl 25 na Dali Zensor 7.


lukluk71

Recommended Posts

Onkyo 8250 wraz z Pylonami poszło w dobre ręce. Niech to będzie troszkę post z przestrogą dla innych, przed kupowaniem sprzętu w ciemno. Ja niestety prowadzę taki tryb życia, że nie miałem czasu na poświęcenie czasu i jeżdżenie po salonach żeby robić odsłuch. Wszystko było analizowane przez internet. Chociaż wcześniejszy zestaw był 2x tańszy niż obecny, więc jakbym nie miał już $ na zmiany to pewnie bym przy nim został, bo ostatecznie to bardzo fajnie grało (skok 10 kroków do przodu od tego co miałem). Nie chcę pisać że było źle, bo źle nie było. Pylony 25 to solidne kolumny, ładnie grają. Onkyo też ok. Z tym że ten zestaw bardzo "ciepło" grał. Generalnie było coś w nim, co mi nie pasowało. Zestaw nie podszedł pod mój gust. Chociaż wiem, że wiele osób może być zadowolonych z dźwięku. 

Ostatecznie zdecydowałem się na kupno Yamahy RN803D i Heco Aurora 700. I mimo tego że sprzęt dopiero zaczyna się wygrzewać. To już czuję właśnie że to jest "to" barwa dźwięku, przestrzeń, bass, wszystko fajnie wyrównane. Yamaha musiccast bardziej mi pasuję niż Onjowy chromcast. Nie wiem czy to wina neta, czy czegoś innego ale yamaha musiccast jest stabilniejszy od chromcasta.  No i powiem, YAPO - to działa! działa to świetnie! Mój pokój nie ma standardowych proporcji 2x2/3x2. Dźwięk po kalibracji YAPO w zupełności się wyrównuje, robi się "głębiej" więcej przestrzeni. Świetna sprawa. 

Zrezygnowałem z Dali Zen7. Stwierdziłem jednak że lubię czasami "uderzenie" bassu. Jednak często słucham muzyki gdzie fajnie ten bassik usłyszeć. W Zen7 wszystko fajnie, ale jednak obawiałem się że będzie mi brakować "mruczenia". Myślę że zostanę na dłużej z obecnym zestawem. Ale tak czy inaczej, następne zakupy pewnie będą półkę wyżej. I przejadę się już do salonu na odsłuchy :)

Na marginesie dziękuję za porady, i miło przeprowadzone transakcje.
@S4Home - Kupione głośniki.
@Q21 - Kupiony amplituner.

Na początku byłem sceptycznie nastawiony na te sklepy, ponieważ jestem osobą która jak widzi komentarze sklepów w internecie, to automatycznie czuję dystans, reklamę i wciskanie czegoś. Tutaj jest faktycznie "wciskanie" - można poczuć w komentarzach że chcą coś wcisnąć... :D ale to "wciskanie" jest jednak bardzo konstruktywne, i korzystne z masą porad. Nie jest to bezmyślna reklama żeby złapać "frajera" na kupno. Tylko reklama z bardzo merytorycznymi poradami, i faktycznie po napisaniu do sklepów można dostać baardzo atrakcyjne ceny - tak korzystne że raczej nie znajdziecie taniej na rynku... Jeden i drugi sklep zasługuje na pochwały. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi się dorwać kabelki Chord Clearway.  I jak nie wierzyłem w kable, to jednak coś w tym jest. Chordy dużo lepiej pasują do mojego zestawu. Dźwiękowo inaczej, dźwięk bardziej wyrazisty, i nie jest tak ciepło jak było z Purple Rain.

 

swoja droga, Heco powoli się wygrzewają (nie nie tak powoli bo praktycznej nim stop używam) na tych samych kawałkach czuć jak dźwięk się zmienia, na początku cały zestaw wydawał się być taki zamulony. Teraz wszystko staje się bardziej wyraziste. Tak jakby coś się odetkało i dźwięk dochodził bardziej do uszu. Jest tak bardziej energicznie. Do tego doszły te Chordy i ładnie uporządkowały dźwięk. :) 

Co do basu, często można się spotkać z opiniami ze Aurory maja go za dużo. Jakoś ciężko mi sie z tymi opiniami zgodzić. Dla mnie bass jest mega przyjemny. Przed zakupem czytając „marudne” komentarze o tym jakie te kolumny są słabe, bo zalewają basem, trochę się tego obawiałem ale wcale tego nie czuje, bass jest tam gdzie powinien być, nie brakuje go ani nie jest za dużo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Hejka, przeczytałem te konwersacje w 2024 jak serial dla mnie. Posiadam soundbar samsung q930b gra bardzo ładnie, vocals są mega czyste, jednak brakuje mi „przestrzeni” w muzyce, więc zastanawiam się nad zestawem stereo, jest opcja właśnie kupić pylon pearl 25 z nad316 za 1300zl też jako opcja heco aurora 300 za 950 i do tego jeszcze dodatkowo poszukać wzmacniacza.  Ogólnie taki budżet do 2000, sprzęt raczej używany. Jakieś opinie czy polecenia? Dziękuję 🙏🏻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2020 o 12:58, lukluk71 napisał:

Co do basu, często można się spotkać z opiniami ze Aurory maja go za dużo. Jakoś ciężko mi sie z tymi opiniami zgodzić. Dla mnie bass jest mega przyjemny. Przed zakupem czytając „marudne” komentarze o tym jakie te kolumny są słabe, bo zalewają basem, trochę się tego obawiałem ale wcale tego nie czuje, bass jest tam gdzie powinien być, nie brakuje go ani nie jest za dużo. 

Bywa, że Aurory 700 są wstawiane do mniejszych pomieszczeń niż 20m2 w połączeniu ze wzmacniaczem czy amplitunerem bez kalibracji, stąd takie opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...