Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie :) Od grudnia kompletuje moje audio w domu. Na ten moment mam Denon AVR-2600H do tego Monitor Audio Bronze 6 i Monitor Audio Bronze Center. Przyszedł czas na zakup subwofera. I tu pytanie do państwa. Im więcej czytam tym mniej wiem. Na początku był pomysł na W10 od MA. Później Klipsch R12SW. Przewinął się tez Polk HTS 12 oraz SVS 1000 w wersji zamkniętej.  Wofer w 70% do muzyki 30% filmy. A może jakieś inne pomysły

Cześć,

Pytanie do jakiego pomieszczenia szukasz subwoofera? Jeśli główne nastawienie będzie na muzykę to zwróć uwagę na Rel lub SVS.

Moim zdaniem r12sw w tym zestawieniu to zły wybór 

Albo rel 1003 albo monitor audio do kompletu. To całkiem spoko subwoofery w kinie. Na serię bronze dostaniesz u nas teraz dobra cenę bo schodzi nowa seria.

Pozdrawiam

Piotr

No to jednak spore pomieszczenie

Rel 1205 albo któryś z używanych modeli tej firmy

Velodyne eqmax dobrze 12 ale 10 może by dała radę.

Svs SB 2000 także używany. 

Pozdrawiam

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby SVS sb2000, który w docelowym metrażu powinien się sprawdzić. Sb1000 może być w 18m2 ale w 28m2 może być trochę za mało basu.

Zważywszy na uniwersalność stawiałbym bardziej na Rel ht1003, którego możesz odpowiednio ustawić i sprawdzi się zarówno dla  kinie jaki i w stereo.

1 minutę temu, BartekA napisał:

OK. Czyli REL :) wiem ze miało być ostatnie ale ..

T5i czy HT1003

Ja bym brał HT1003 z tych dwóch , estetyczniejszy moim gustem ;) 

Dziś dostałem info z audio plaza Poznań że T5i jest szybszy i do muzyki lepszy. Kubakk co masz na myśli pisząc estetyczniejszy ?

2 minuty temu, BartekA napisał:

Dziś dostałem info z audio plaza Poznań że T5i jest szybszy i do muzyki lepszy. Kubakk co masz na myśli pisząc estetyczniejszy ?

Fajniej wygląda :D 

Szybki bas zatyka uszy , o ile nie masz nastu-lat to bierz , dla mnie lepszy jest taki "rozlazły" typu całe pomieszczenie się trzęsie i czujesz się jak w centrum akcji  ;) 

Przed chwilą, MobyDick napisał:

T5 jest bardzo estetyczny i maleńki. 

No właśnie , jakoś 20cm głośnik do mnie nie przemawia :( 

Seria T jest lepsza do muzyki. Ale seria HT jest bardziej uniwersalna. Mam oba suby sprawdzone w domowych warunkach. HT jest zrobiona doskonale dla ludzi chcacych połączyć kino ze stereo. Bo gra kinowo w zamkniętej obudowie. Nawet deczko lepiej niż zamknięte SVS.

Seria T moim zdaniem jest typowa do stereo. Gra szybciej, konkretnie. Ale za to mniej głębiej.

Seria HT to najlepsza uniwersalność. REL z serii T jest świetnym rozwiązaniem do systemu stereo ale w kinie domowym może brakować masy, którą uzyskasz na HT1003