Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe na zabudowie z tv?


Lukilik

Recommended Posts

Żartujesz 😁

Do kina takiego naapraawde budżetowego można je na surround zastosować ale nie jako główne kolumny do wzmacniacza za prawie 3 tysiące. 

Zresztą ten marantz mnie niepokoi, w testach niby 2x80w przy 8ohm a pobor pradu 170w. 

Ale ok jak dla Ciebie grają. Mam na stanie dodatkowo monitory leciwe jednak na duńskich przetwornikach i jak by w zwrotnicy pogrzebać to mogło by być super ale i teraz biedy nie ma. No ale to nie rozmowa na teraz. Pzdr 

Drozsze nie oznacza zawsze lepsze, liczą się preferencje brzmieniowe. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc 

To nie klasa D że mały pobór duża moc. 

Nie ma nigdy tak że pobierasz z sieci 200 w i tyle samo oddajesz na głośniki. Pzdr

Miałem Creeka a50 2 x50w a z sieci 200w to mogę zrozumieć. 

No ale jak już mówiłem Marantz to nie moje granie. 

Co do cen kolumn, byłem u znajomego na odsłuchu podłogówek za ok 16tys w sklepie, zagrały fajnie sporo rzeczy mi pasowały ale nie kupił bym ich nawet jak bym miał tyle. Może inne pomieszczenie towarzyszące pokazały by ich możliwości. Ale grały przyzwoicie. 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także myślę że nie ma co przesadzać szczególnie że to będzie moje pierwsze stereo pomijając zestaw Technicsa brata z młodych lat - oj była moc. Jeszcze czasy kaset...

Nie będę przesadzał cenowo i po prostu cieszył się tym że mam nową zabawkę w domu. 6.000 to już o 1000 za dużo dla żony. :)
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lukilik napisał:

A co proponujesz...

Jako źródło czy wzmacniacz 🙂? Kolego, na razie to wszystko to są czysto akademickie dywagacje. Każdy będzie doradzał to co jemu w duszy gra. Kup sprawdzony budżetowy zestaw Yamaha nr 603 plus heco aurora 300 jeśli chcesz podstawki a jeśli podłogowe to 700 i po sprawie. Masz amplituner, który ma funkcje sieciowe, mieści się w budżecie i kolumny, które w swoim budżecie mają bardzo dobra opinie 🙂. I jeszcze powinno dla żony na jakiś gadżet zostać. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na szybko wygoniłem dzieci i pokazuje miejsce gdzie myślałem o podłogówkach na zabudowie :)

Przypomnę 55 wysokość, 45 głębokość, miejsce między dolną a górną zabudową 95 cm.

Myślałem wtedy o Bronze 5 lub Tesi 542 z acji gabarytów.

Przyznałem rację Wam że to miejsce na głośniki podstawkowe.

20200330_181903.jpg

Edytowano przez Lukilik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym byś to połączył odnosząc się do poniższego.

 1. Wydać chciałem  do 5.000 wyszło już dobre 6.00 i to koniec

2. MUZYKA Klasyczna w wykonaniu Andre Rieu głównie, filmowa ale i house , żona takie Maron 5 i rokowych ballad słuchamy razem więc jest rozrzut. Oraz  TV-Netflix.

3. Czysty wokal i muzykalność instrumentów mnie interesuje. Czy to coś mówi?

4. Żródło : Na chwilę obecną głównie to Youtube i Tidal.
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączył bym do tych kolumn wzmacniacz taki jak SMSL A8. Pewien problem stwarza tu fakt że w innych krajach jest tańszy niż u nas. Tu jest bardzo entuzjastyczna recenzja tego wzmacniacza. Wszystko wskazu je na to że jest w niej sporo prawdy:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2020/01/smsl-a8-wzmacniacz-cyfrowy-icepower.html
https://www.amazon.de/dp/B077D4PGKT/ref=pd_rhf_se_p_img_6

A tu temat w którym ktoś go kupił z tymi kolumnami:

 

Inna opcja to zakup SMSL Q5pro + Audiovector QR1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Autor się nie odniósł do mojego wpisu #61. Więc zaakceptował propozycję. 

Pozdrawiam 

Mam dwójkę urwisow,  otwierane często szuflady...

Propozycja postawienia przed zabudową kolumn  jest z kosmosu.

Sorka ale musiałem skomentowac

 

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

No jeśli ktoś chce stawiać podłogowki na meblach, to ewidentnie wykluczył by coś stawiać przed. Prawda? 

Pzdr

No raczej.... dwójka dzieci i otwierane szuflady....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Autor się nie odniósł do mojego wpisu #61. Więc zaakceptował propozycję. 

Pozdrawiam 

Jak uslyszalem ze są dzieci, to od razu pomyślałem że sprawa jest trudna 😉 z każdym ustawieniem. 

Nie wiem jakie ma dzieci Kolega @Lukilik każde są inne haha, ja patrzę pod kątem moich, kiedyś mała podłogówka MA bx5 została przewrócona ale oparła się o ścianę bokiem strasznej szkody nie było ale jednak  coś.

Choć mój Kolega ma kolumny bez założonych maskownic 🤔 i nic się nie dzieje, u mnie membrana aluminiowa została wgnieciona przez maskownice ale jednemu z moich urwisów po prostu nie da się wytłumaczyć że nie wolno 😉 dobrze ze  już się uspokoił i dawno nic nie zostało zniszczone jeśli chodzi o sprzęt. 

Nawet jak dopiero kilka miesięcy temu wchodziłem w monitory obawiałem się że spadną ze standów, więc przetestowałem najpierw przyklejenie na dwustronny rzep samoprzylepny i jest super. 

Więc ja tak do tego podszedłem 😋. Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 1Ender napisał:

@S4Home  podłogowe nie na szafkę, a przed szafkami. Piotr, czytasz w ogóle?? Tak samo monitory lepiej na standach przed szafkami.

Pozdrawiam 

I za każdym razem będziesz przestawiać kolumnę zeby otworzyć szafkę? Czy postawisz je na środku pokoju 80 cm od szafek żeby się otwierały? Po prostu bez jaj.

22 godziny temu, 1Ender napisał:

Autor się nie odniósł do mojego wpisu #61. Więc zaakceptował propozycję. 

Pozdrawiam 

nie odniósł się a stawiasz że jest na tak:/

20 godzin temu, Lukilik napisał:

Mam dwójkę urwisow,  otwierane często szuflady...

Propozycja postawienia przed zabudową kolumn  jest z kosmosu.

Sorka ale musiałem skomentowac

Sorka ale ja też!

11 godzin temu, Lukilik napisał:

Jako że z okolic Pabianic umowie się na odsłuch do Q21 kilku pozycji które zaproponowaliscie... 

Kiedy? Pewnie nieprędko....

Zdrówka dla wszystkich i zostanWdomu.

Jak chcesz sprawdzić w domu kolumny to zapraszam. Wyślemy je do Ciebie.

I także zycze zdrowia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

I za każdym razem będziesz przestawiać kolumnę zeby otworzyć szafkę? Czy postawisz je na środku pokoju 80 cm od szafek żeby się otwierały? Po prostu bez jaj.

nie odniósł się a stawiasz że jest na tak:/

Sorka ale ja też!

Jak chcesz sprawdzić w domu kolumny to zapraszam. Wyślemy je do Ciebie.

I także zycze zdrowia.

Wyślemy znaczy kto ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...