Skocz do zawarto艣ci
Piotr Lysko

Podstawki do Nad 356

Recommended Posts

Witam wszystkich 馃檪. Prosz臋 o porad臋. Mam Nad 356 razem JBL studio 230. Og贸lnie jestem zadowolony z tego zestawu, ale ostatnio zacz膮艂em si臋 zastanawia膰 nad zakupem monitor贸w bardziej...hmm.. muzykalnych,聽 szczeg贸艂owych, z wi臋ksz膮 scen膮. Nie wiem jeszcze jak聽 mam to opisa膰 ale nie chodzi mi w muzyce o 艂upanie i cykanie. Tylko o co艣 wi臋cej. S艂ucha艂em ostatnio mission qx 2, psb imagine XB, b&w 607, elac debut by.2. . 呕adne nie zagra艂y lepiej ni偶 moje jbl-e. Zastanawiam si臋 na jaki pu艂ap musia艂bym przej艣膰 偶eby rzeczywi艣cie poczu膰 r贸偶nic臋. My艣l臋 偶e mog臋 wyda膰 do 3.5k za par臋 . Nowe b膮d藕 u偶ywki. Tylko za czym si臋 rozgl膮da膰?馃 .

Podzieli si臋 kto艣 opini膮?馃檪

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witamy ponownie Piotrze!

Widze, ze zaczelo wciagac fajne granie i przyszedl czas na wymiane monitorow. Ja ze swojej strony moge polecic uzywane MA Silver 2 lub ich nastepce聽nowe MA Silver 100, ale uprzedzam basu bedzie sporo i gory tez nie bedzie brakowac. Sa to potezne monitory i tak tez graja, maja 20cm glosnik nisko-sredniotonowy a wzmacniacz ktory masz spokojnie je wysteruje. Koledzy pewnie cos dorzuca w tym budzecie, a tutaj w Naszym dziale "Gielda" masz oferte uzywek MA Silver 2.

Edytowano przez lysyrafal

Udost臋pnij ten post

16 minut temu, Tomasz S. napisa艂:

Super by艂y te Studio 230. Te偶 je mi艂o wspominam. Czego Ci brakuje w d藕wi臋ku albo co nie zagra艂o w tych s艂uchanych potem ?聽

Najgorsze jest to 偶e nie wiem za bardzo jak to opisa膰. Mo偶e rozdzielczo艣ci, przestrzenno艣ci. Niby nie jest 藕le, ale zawsze mo偶e by膰 lepiej馃檪 . A w tych z ods艂uchu to nie by艂o zaskoczenia na plus, mimo 偶e wszystkie dro偶sze od JBL.

1 godzin臋 temu, lysyrafal napisa艂:

Witamy ponownie Piotrze!

Widze, ze zaczelo wciagac fajne granie i przyszedl czas na wymiane monitorow. Ja ze swojej strony moge polecic uzywane MA Silver 2 lub ich nastepce聽nowe MA Silver 100, ale uprzedzam basu bedzie sporo i gory tez nie bedzie brakowac. Sa to potezne monitory i tak tez graja, maja 20cm glosnik nisko-sredniotonowy a wzmacniacz ktory masz spokojnie je wysteruje. Koledzy pewnie cos dorzuca w tym budzecie, a tutaj w naszym dziale "gielda" masz oferte uzywek MA Silver 2.

Dzi臋kuj臋 i witam馃檪. Rozwa偶臋. Tylko teraz bez ods艂uchu ju偶 chyba nic nie kupi臋 馃檪

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)
17 minut temu, Piotr Lysko napisa艂:

聽Tylko teraz bez ods艂uchu ju偶 chyba nic nie kupi臋聽

Zdrowe podejscie.

2 godziny temu, Piotr Lysko napisa艂:

ostatnio zacz膮艂em si臋 zastanawia膰 nad zakupem monitor贸w bardziej...hmm.. muzykalnych,聽 szczeg贸艂owych, z wi臋ksz膮 scen膮.聽

Monitory prawie ka偶de jakos tam "znika艂y" w pomieszczeniu. Moge poleci膰 tannoy, kef, acoustic energy....

Ale jesli naprawde szukasz przestrzeni, sceny, 3d z stereo to bedziesz musial podniesc nieco bud偶et i "zaatakowac" np. audio physic tempo VI. Tam to sa "hektary" przestrzeni...

Edytowano przez Chyba Miro 84

Udost臋pnij ten post

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisa艂:

Zdrowe podejscie.

Monitory prawie ka偶de jakos tam "znika艂y" w pomieszczeniu. Moge poleci膰 tannoy, kef, acoustic energy....

Ale jesli naprawde szukasz przestrzeni, sceny, 3d z stereo to bedziesz musial podniesc nieco bud偶et i "zaatakowac" np. audio physic tempo VI. Tam to sa "hektary" przestrzeni...

Tych kolumn nie znam. Musz臋 sprawdzi膰. Dzi臋ki馃檪馃憤

Udost臋pnij ten post

Ka偶dy ma swoje ucho wi臋c nie do ko艅ca wiadomo co Ci podejdzie. Z rzeczy, kt贸re s艂ysza艂em ostatnio i zrobi艂o na mnie bardzo dobre wra偶enie to Triangle Esprit Comete EZ.聽

Udost臋pnij ten post

33 minuty temu, Chyba Miro 84 napisa艂:

Screenshot_20200424-173309_Chrome.jpg

Moze trafisz w dobrej cenie u偶ywane

Oj nie. Tylko podstawki. Za ma艂y pok贸j ( 20m2)

17 minut temu, Tomasz S. napisa艂:

Ka偶dy ma swoje ucho wi臋c nie do ko艅ca wiadomo co Ci podejdzie. Z rzeczy, kt贸re s艂ysza艂em ostatnio i zrobi艂o na mnie bardzo dobre wra偶enie to Triangle Esprit Comete EZ.聽

Wpisuj臋 na list臋 馃憤馃檪

Udost臋pnij ten post

2 minuty temu, Piotr Lysko napisa艂:

Bez ingerencji. Sklepowy馃檪

Proponuj臋 rozwa偶y膰 modyfikacj臋. Koszta zaledwie 500 z艂 a efekty takie jak oczekujesz po zamianie kolumn.

Udost臋pnij ten post

10 godzin temu, slaw0001 napisa艂:

Proponuj臋 rozwa偶y膰 modyfikacj臋. Koszta zaledwie 500 z艂 a efekty takie jak oczekujesz po zamianie kolumn.

Wiesz to z w艂asnego do艣wiadczenia? Czyta艂em o tym ale jako艣 nie mog臋 si臋 przekona膰.

Udost臋pnij ten post

Z w艂asnego. Zmudyfikowa艂em go blisko rok temu gdy by艂 jeszcze ze na gwarancji. Denerwowa艂a mnie jego pewna jazgotliwo艣膰 i taki bu艂owaty, zlewaj膮cy sie bas. Zdecydowanie uda艂o si臋 to poprawic. To ju偶 jest inny wzmacnicz. Mia艂e go p贸藕niej okszje por贸wna膰 do creek 50 i 100. Dopiero ten drugi mog艂by stanowi膰 alternatyw臋. 呕adna wymiana kabli, podk艂adek itp. nie da艂a tyle co ta mudyfikacja. Gra to u mnie z kompaktowymi kolumnami sa saxo 40.

Udost臋pnij ten post

17 godzin temu, Piotr Lysko napisa艂:

.....Mam Nad 356 .... ostatnio zacz膮艂em si臋 zastanawia膰 nad zakupem monitor贸w bardziej...hmm.. muzykalnych,聽 szczeg贸艂owych, z wi臋ksz膮 scen膮. Nie wiem jeszcze jak聽 mam to opisa膰 ale nie chodzi mi w muzyce o 艂upanie i cykanie.聽

Ja aktualnie testuj臋 Wharfedale Linton z tym samym wzmacniaczem. To du偶e kolumny podstawkowe, graj膮ce w艂a艣nie tak jak opisujesz, bardzo muzykalnie, szczeg贸艂owo, z dobr膮 stereofoni膮. Na pewno nie 艂upi膮 i nie cykaja :) Jeszcze nie podj膮艂em decyzji ale jest spora szansa 偶e zostan膮. Tyle, 偶e u mnie konkuruj膮 z pod艂og贸wkami a nie z monitorami (mam metra偶 ok.30m). Nie mam wi臋c por贸wnania tymi JBL kt贸re teraz masz. Tak czy inaczej polecam pos艂ucha膰.

pozdrawiam

Udost臋pnij ten post

36 minut temu, Pawe艂 Pawlik napisa艂:

Ja aktualnie testuj臋 Wharfedale Linton z tym samym wzmacniaczem. To du偶e kolumny podstawkowe, graj膮ce w艂a艣nie tak jak opisujesz, bardzo muzykalnie, szczeg贸艂owo, z dobr膮 stereofoni膮. Na pewno nie 艂upi膮 i nie cykaja :) Jeszcze nie podj膮艂em decyzji ale jest spora szansa 偶e zostan膮. Tyle, 偶e u mnie konkuruj膮 z pod艂og贸wkami a nie z monitorami (mam metra偶 ok.30m). Nie mam wi臋c por贸wnania tymi JBL kt贸re teraz masz. Tak czy inaczej polecam pos艂ucha膰.

pozdrawiam

Ogl膮da艂em je ostatnio w necie . Ale mi wymiarowo bardziej pasowa艂by model denton 80. 艁adne s膮. Pytanie jak graj膮. Zastanawiam si臋 te偶 nad kef q 350. Podobno maj膮 fajn膮 przestrze艅. Musz臋 gdzie艣 ods艂ucha膰.

1 godzin臋 temu, slaw0001 napisa艂:

Z w艂asnego. Zmudyfikowa艂em go blisko rok temu gdy by艂 jeszcze ze na gwarancji. Denerwowa艂a mnie jego pewna jazgotliwo艣膰 i taki bu艂owaty, zlewaj膮cy sie bas. Zdecydowanie uda艂o si臋 to poprawic. To ju偶 jest inny wzmacnicz. Mia艂e go p贸藕niej okszje por贸wna膰 do creek 50 i 100. Dopiero ten drugi mog艂by stanowi膰 alternatyw臋. 呕adna wymiana kabli, podk艂adek itp. nie da艂a tyle co ta mudyfikacja. Gra to u mnie z kompaktowymi kolumnami sa saxo 40.

A ten pan gdzie mieszka?

Udost臋pnij ten post

23 godziny temu, Piotr Lysko napisa艂:

S艂ucha艂em ostatnio mission qx 2, psb imagine XB, b&w 607, elac debut by.2. .

聽Z czym sluchales tych kolumn z Nad czy jeszcze z Yamaha?

Udost臋pnij ten post

31 minut temu, lysyrafal napisa艂:

聽Z czym sluchales tych kolumn z Nad czy jeszcze z Yamaha?

Z Nad-em 356. W top hi fi w Kato.

2 minuty temu, Piotr Lysko napisa艂:

Z Nad-em 356. W top hi fi w Kato.

Zastanawiam si臋 teraz nad kef q350, dynaudio emit 20, tannoy xt6. S4home ma je w ofercie chyba w nied艂ugim czasie tam uderz臋.聽

Udost臋pnij ten post

Dobry kierunek i MA Silver 100 tez ma w ofercie takze mozesz przesluchac rozne marki w jednym miejscu. Teraz moze byc problem z odsluchem chociaz zapytac mozna.

Udost臋pnij ten post