Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do 10 tys


Recommended Posts

3 minuty temu, S4Home napisał:

A no to ja się zgadzam teraz z Tobą. Odsłuchać nie zaszkodzi. Absolutnie. 

Wiesz ja jestem nieco uczulony na to bo w Polsce poleca się to co się ma :/ W UK tego nie ma. Nie na taką skalę.

Tu już chyba będzię czyste stereo jednak?

 

Tak czyste stereo tylko nadal biję się z myślami czy iść w Unity czy osobny sprzęt a jeśli osobny to co konkretnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A no to ja się zgadzam teraz z Tobą. Odsłuchać nie zaszkodzi. Absolutnie. 

Wiesz ja jestem nieco uczulony na to bo w Polsce poleca się to co się ma :/ W UK tego nie ma. Nie na taką skalę.

Tu już chyba będzię czyste stereo jednak?

 

Dokładnie tylko o to mi chodziło :). Bynajmniej nie chce nikogo przekonywać, że tylko b&w .. btw wczoraj słuchałem takiego sprzetu na obrazkach :)

IMG_1583.jpg

IMG_1582.jpg

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych membranach jest taki kurz? :P

Dnia 7.07.2020 o 08:02, Dominik Jeziorski napisał:

Tak czyste stereo tylko nadal biję się z myślami czy iść w Unity czy osobny sprzęt a jeśli osobny to co konkretnie. 

Wzmak + CXN V2? Wzmak + Malina + Arcam irDAC II. Jest kilka opcji. Pytanie jak Ci wygodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

Ja się już chyba wyleczyłem z Xiaomi :P

Ciekawe czy tu też tak jest.

Po długich przemyśleniach Unity + F502.

Moja córka chciała coś sobie włączyć. Moja żona - tutaj tata ci musi pomóc (nadal mam pożyczony zestaw - źródłem jest laptop) po chwili zapytała - "a czemu już nie ma tego lepszego gdzie mogłam to zrobić z telefonu?"

Sterowanie głośnością po prostu pilotem od TV dalej mnie bardziej przekonuje. 

I Unity jest po prostu ładniejszy ;)

Byłem w jednym z salonów w Krakowie. Opowiedziałem co posłuchałem do posłuchania poradzili mi już tylko Focale 936 (ale to już wychodzi poza budżet). 

Xiaomi - z telefonów się wyleczyłem po tym jak jeden się prawie zapalił (bateria spuchła podczas ładowania) , w drugim padło złącze zasilania (za drugim razem już nawet nie naprawiałem). To było parę lat temu. Przesiadłem się na OnePlus. 

Mam bramkę / parę czujników temperatury pod sterowanie grzejnikami - czasem się zawieszają. 

Za to odkurzacz jest genialny. Lepszy niż iRobot. Zrobił już 28k m2 w 570h.

@S4HomeWięc odpowiedź jest "to zależy" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Unity to dobry wybór :) biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania :) i zdecydowanie jest śliczny :). Odnośnie kolumn to moje zdanie zdasz :)  ... uważam, że niektóre zdecydowanie warto przesłuchać :).

Ja ogarnałem sterowanie poprzez Harmony bo dzięki temu mam jeszcze integrację z oświetleniem w domu ... siadam na kanapie, wszystko się włącza a to co ma się wyłączyć się wyłącza albo ustawia w nastrojowy kolor :). 

Odnośnie telefonów ... to po 3 letniej przerwie z Apple i korzystaniu z Pixeli od 1 do 4 (OnePlus jest fajny ale Pixel jest lepszy, pozostala reszta pod katem wygody i stabilnosci dziekuję ale nie). Teraz wróciłem do Jabłuszka i po prostu pod kątem integracji oraz stabilności systemu (parę iphonów, 2 ipady, apple tv, home kit) bije wszystko na głowę ... szkoda bo konkurencja by się przydała.

Zgadzam sie z opinia Dominika odnosnie Xiaomi, to zalezy :)

Xiaomi ma fajne urządzenia (mam ich z 20) mój odkurzacz ma 36k :) i 650 godzin :). Projektor jest genialny, podobnie hulajnoga. Smart home w wydaniu xiaomi traktuje bardziej eksperymentalnie. Podstawowy Smart Home ma być stabilny i zgodny z HomeKit i Google więc mam Hue Philipsa, Tado do grzejników i Nuki do Zamka plus Sonos do multiroomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Remi Franek napisał:

Odnośnie telefonów ... to po 3 letniej przerwie z Apple i korzystaniu z Pixeli od 1 do 4 (OnePlus jest fajny ale Pixel jest lepszy, pozostala reszta pod katem wygody i stabilnosci dziekuję ale nie). Teraz wróciłem do Jabłuszka i po prostu pod kątem integracji oraz stabilności systemu (parę iphonów, 2 ipady, apple tv, home kit) bije wszystko na głowę ... szkoda bo konkurencja by się przydała.

Wszystko jest kwestią ceny :) Mam w domu OnePlus 3T/5/6T - jako słuchawka / odtwarzacz YouTube / czytnik Chrome/FB - nie potrzebuję nic więcej. Na stabilność narzekałem w Xiaomi, tu jest ok, a cena Apple jest wywalona w kosmos. Po prostu nie mam problemów które Apple miało by rozwiązać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

Wszystko jest kwestią ceny :) Mam w domu OnePlus 3T/5/6T - jako słuchawka / odtwarzacz YouTube / czytnik Chrome/FB - nie potrzebuję nic więcej. Na stabilność narzekałem w Xiaomi, tu jest ok, a cena Apple jest wywalona w kosmos. Po prostu nie mam problemów które Apple miało by rozwiązać ;)

Wiesz cena Unity też jest wywalona w kosmos ale ludziska kupują :) ...

Ceny Apple już nie są takie w kosmos vs inni bo reszta podrożała... Iphone 11 który jest doskonały to cena 3k ... ipad pro 12.9 zastapil mi w tej chwili laptopa ... jesli chodzi o problemy to rozumiem bo wcześniej byłem na pakiecie Pixe/Chromecast Audio/Chromecast 4k/Google Pixelbook ale po prostu na Apple dziala to lepiej... i nawet nie wiesz ze może być lepiej.

To często sa pierdoly ale które robią różnice ... Przykład: jak daje kopiuj na telefonie to w tej samej w chwili mogę zrobić wklej tego co skopiowałem na ipadzie czy dowolnym urządzeniu z ekosystemu ... Mam airpodsy ... przełączanie miedzy urządzeniami to banał i mistrzostwo świata ...wieczorem jak oglądam film i zona mówi ze za głośno to jeden klik i obraz mam na projektorze a dźwięk na tych samych airpodsach ... z niczym nie musze parować i kombinować a działa doskonale... Dołożenie na chwie dodatkowego głośnika aby dźwięk z filmu np byl w innym pokoju żaden problem. Bezproblemowa i doskonała integracja z zegarkiem i inne. Apple po prostu wciąż to robi lepiej ... miałem chwilę nadzieję że Google pociągnie temat ale wciąż brakuje dużo do doskonałości. Reszta firm wciąż próbuje ... i na próbach się kończy.

To tylko małe przykłady :) ale wciąż różnicę rozumie się jak się zacznie z tego korzystać. Ja byłem od 2008 roku z Apple, od 2015 zrobiłem przerwę bo zaczynało mnie irytować ale po 3 lat z najlepszą wersją tego co można zrobić na Androidzie wróciłem do Apple bo tam po prostu zrobione jest to lepiej. To trochę tak jak z Twoim pilotem ... jak ktoś wcześniej nie korzystał z niego to nawet nie wie że może być fajnie i uważa że wystarcza mu to co jest ... dopiero jak spróbujesz i zobaczysz jak zestaw xxx urządzeń może ze sobą działać zaczynasz dostrzegać zależy o których nie wiedziałeś wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po 4 miesiącach mogę dać update jak mi się żyje z tym zestawem. 

Powiedział bym że mam mieszane uczucia w stosunku do samego Naima. Początek to była porażka. Wręcz byłem załamany i myślałem o oddaniu go. Oprogramowanie się co chwila zawieszało, co chwila hard restart. Update firmware do 3.5.x ustabilizował działanie ale ja nadal nie jestem zadowolony. 

Dźwięk - nadal bym polecił ten zestaw. Dalej lubię go słuchać. Do tego stopnia że szukam nowej trochę losowej muzyki bo stara mi się ograła. 

Zestaw jest szalenie głośny (jak na mój gust). Max który słuchałem to jakieś 65 na 100 i dzieci musiały krzyczeć żeby było je słychać ;)

Problemy? Głównie oprogramowanie. 

HDMI:

- mimo eARC włączenie tv nie zawsze włącza Naima - trzeba czasem włączać go ręcznie 

- czasem Naim przekazuje chyba sygnał dalej włącza również PS4 które jest w niego wpięte - czemu? nie wiem - robi to losowo 

- dźwięk z TV jest cichszy niż dźwięk np ze spotify

- podgłaszanie pilotem od TV ma ogromnego laga. Wciskasz + na pilocie, przestajesz a głośność dalej idzie w górę przez kolejne 5s. Problemu nie ma z pilota Naima więc coś jest nie tak z obsługą hdmi

Pilot - na starym sofcie czasem po prostu nie działał. Po upgrade jest mniej zawieszania się. 

Ekran: ikony np wyboru źródła HDMI są zdecydowanie za małe. Z 3m ciężko ogarnąć co się wybiera. 

Inne :

Mój egzemplarz szumi po wyłączeniu. 

Nie pomogło wstawienie filtra na zasilane, lepszy kabel zasilajacyy(testowane na zestawie u znajomego). Po prostu po wyłączeniu kolumny szumią. Musi być jakiś problem z sekcją zasilania bo pojawia się to po jakiś 30 sec - pewnie jakieś kondensatory. 

Nie wysłałem go jeszcze na gwarancję bo.. Nie wiem ile nie będę go miał a ciężko mi myśleć że nie będę go miał np 2 tyg. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...