Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do 10 tys


Recommended Posts

Cześć,

Temat już się przewijał kilka jeśli nie kilkanaście razy. Brakuje mi jednak jakiegoś rozróżnienia na typ słuchanej muzyki. Nie wiem jak duże to ma znaczenie. 

Szukam zestawu 50/50 TV, muzyka. Słucham głównie rocka, czasem klasyki. 

Od TV do ściany z narożnikiem jest 4.4m, salon ma 6.3m szerokości. Połączony dalej z kuchnią jeszcze 2.5 dalej w głąb. W sumie jakieś 30-40m2 przestrzeni. 

Czego powinienem posłuchać pod takie wymagania. W innym wątku widziałem polecane zestawy

1. Monitor Audio Bronze 6 set

2. Kef Q750 set

3. Heco Aurora 700/1000 set  

4. Pylon Audio Sapphire 31 set

+ do tego jakiś ampli 

Natomiast chciałbym mieć coś konkretnie pod rocka i nie słuchać niewiaodmo ile zestawów aż nie będę mógł się zdecydować. 

Polecacie gdzieś odsłuch w Krakowie lub około godziny drogi od Krakowa? 

 

 

Edytowano przez Dominik Jeziorski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, system zbudowałbym na bazie amplitunera Denon AVR-S950H lub Yamaha RX-A680. Natomiast wybór kolumn zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Na pewno namawiałbym na Pylon Audio Sapphire 25 w konfiguracji 5.0, dobrą opcją może być Dali Oberon 7 Set oraz w przypadku wyboru amplitunera Denon, zestaw kolumn Klipsch (na przód najlepiej kolumny z serii Reference Premiere np. RP-6000F). Pozostaje jeszcze subwoofer - budżetowo Klipsch R-12SW, natomiast jeśli budżet pozwoli, spójrz proszę na R-112SW lub SVS SB-2000.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W naszym salonie masz dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 dzięki za podpowiedź. Gdyby tylko salon był bliżej Krakowa to pewnie był bym najszybciej jak się da.

 

Czyli propozycje na dziś to 

Ampli Denon AVR-S950H lub Yamaha RX-A680

Kolumny

1. Pylon Audio Sapphire 25 (jaka jest tutaj różnica względem 31?)

2. Dali Oberon 7 Set

3. Klipsch RP-6000F

Czy dołożenie tysiąca czy dwóch zmienia jakoś bardziej opcje? Inny amplituner?

Zależy mi żeby zestaw był bezobsługowy. Spotify to oczywiście podstawa. Dobrze by było gdyby miał chromecast czy opcję wpięcia przez Alexę czy asystenta googla. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

Dobrze by było gdyby miał chromecast czy opcję wpięcia przez Alexę czy asystenta googla. 

Chromecasta znajdziesz chyba tylko w Onkyo i niektórych Pioneerach.
Obsługę przy użyciu Asystenta Google i Alexy na pewno ma w pewnym zakresie Denon, nie wiem, jak Yamaha.

36 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

Czy dołożenie tysiąca czy dwóch zmienia jakoś bardziej opcje? Inny amplituner?

Myślę, że można wtedy spokojnie wskoczyć na półkę Denon x3600h, Onkyo RZ-840.

33 minuty temu, Dominik Jeziorski napisał:

Gdyby tylko salon był bliżej Krakowa to pewnie był bym najszybciej jak się da.

Skontaktuj się z @S4Home - oni są w Oświęcimiu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Wstępnie wybrała bardzo dobre kolumny. Niepotrzebnie dodałeś do nich klipsch model 6000. Biorąc pod uwagę że potrzebujesz zestaw 50 do 50. W takiej konfiguracji faktycznie moim faworytem będzie zestaw Aurora albo zestaw kefa.

Co do amplitunera to polecam ci model Yamaha 685. bardzo dobry uniwersalny amplituner kina domowego do którego będziesz mógł z czasem dokupić zewnętrzną integre i cieszyć się czystym stereo. Nie widzę żadnego sensu dokładania do modelu a680. najlepiej faktycznie podjechać na odsłuch bo wtedy i pokażemy ci różnice w amplitunerach i różnice w kolumnach. ja mieszkam w Krakowie więc jeżeli potrzebowałbyś później dokupić też jakieś kable konfigurację czy coś no to jestem też na miejscu więc nie byłoby w tym żadnego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w tym budżecie powinieneś postawić na RP8000, ciężko o bardziej uniwersalne kolumny do kina domowego

https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-premiere-rp-8000f-rp8000f-kolumny-podlogowe-2-szt

Ewentualnie Fyne

https://sklep.rms.pl/fyne-audio-f501-f-501-kolumny-podlogowe-2-szt

Jeśli lubisz dużo basu midbasu to Monitor Audio

https://sklep.rms.pl/monitor-audio-silver-6g-200-silver200-kolumny-podlogowe-2szt

A jeśli bardzo łagodną górę  i jednoznacznie ciepłe brzmienei to Triangle ale tylko seria Borea

https://sklep.rms.pl/triangle-borea-br09-br-09-kolumny-podlogowe-3-drozne-o-mocy-170w-2szt

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. Byłem dzisiaj na odsłuchu w @S4Home. Na pierwszy ogień poszły (chyba) KEF vs Bronze 6. Na pewno te ostatnie podeszły nam zdecydowanie bardziej - nie mam pewności czy pierwsze to właśnie KEF. 

Następnie Heco 700 vs Bronze tu miałem już mieszane uczucia. Moja żona nadal preferowała Bronze - ja nie miałem faworyta. Słyszałem trochę inne rzeczy, ale ciężko mi jako laikowi odpowiedzieć gdzie była różnica. 

Brakowało mi trochę basu więc wszedł jeszcze jakiś model REL jeśli mnie pamięć nie myli. 

Wrzuciliśmy jeszcze chyba Polk ale nie zapamiętałem modelu. To też nie było to co nam się podoba. 

Puszczałem kilka piosenek niemal w kółko (American Women, Muse Uprising, Highway to hell, we will rock you, Bulls on parade RATM). 

Ponieważ Bronze znikają i ciężko będzie złożyć komplet umówiliśmy się że czekamy aż nowy model pojawi się w salonie (bo 2 tygodnie czekania mnie nie zbawią) wrócimy do porównania z Heco. 

Nie wiem jak w tym porównaniu wypadł by Dali / Pylon. 

Całość leciała na Ampli Yamachy. 

 

Edytowano przez Dominik Jeziorski
Dodatkowe info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dominik Jeziorski napisał:

Puszczałem kilka piosenek niemal w kółko (American Women, Muse Uprising, Highway to hell, we will rock you, Bulls on parade RATM). 

Coś mi się wydaje , że trzeba zainwestować w jakąś akcję informacyjną na większą skalę, by wreszcie dotarło do społeczeństwa , że amplituner kina domowego służy do tego co ma w nazwie. @Dominik Jeziorski bez urazy, ale powielasz stały błąd , widziałem już wiele takich scen gdzie przychodzą ludzie wybrać amplituner KD , czy kolumny do KD z płytą CD . Po co ? Budujemy set do kina ,bo zakupem amplitunera KD określiliśmy swoje potrzeby, i dobieramy kolumny do kina domowego, a więc liczy się skuteczność , jedna stajnia, dopasowanie do pomieszczenia i na cholerę tu płyta CD. Zamiast kompaktu powinien być ustawiony blu-ray i powinny lecieć różne gatunki filmów by się zorientować jak system sobie radzi z efektami , czytelnością dialogów i przestrzennością. Mam taką propozycję , jak będziesz na kolejnym odsłuchu ,to do kolumn które wydadzą Ci się numerem jeden poproś by podłączono integrę stereo z zakresu cenowego 2,5 -4k. i dopiero puść Swoją muzykę i powinieneś dopiero wtedy się zorientować czy wybrane kolumny pasują Ci dźwiękowo. A przy okazji usłyszysz co tracisz w stereo kupując  amp. KD. Ale jak już musisz to kup przynajmniej z wyjściem PRE OUT tak na wszelki wypadek :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 rozumiem o czym piszesz. Cóż od początku pisałem/wiedziałem że to będzie kompromis 50/50. Trochę mnie to męczyło jak wracaliśmy że trzeba było włączyć jakiś film ale to nie był zestawiony set 5.1 tylko samo stereo. 

Z drugiej strony faktycznie nie pomyślałem żeby zrobić test w drugą stronę tylko wtedy znowu nie kupuję tego czego faktycznie będę słuchał. 

Jest milion rzeczy które będzie miało wpływ na dźwięk. Moją największą obawą jest jednak ustawienie pokoju które absolutnie nie pasuje pod zestaw a jak robiliśmy remont to zwyczajnie nie było to aż tak brane pod uwagę. 

Widzę jednak przerażenie w oczach żony jak mówię o przesunięciu łóżka czy zmianie ustawień różnych rzeczy ;)

 

https://photos.app.goo.gl/qs9AGkv2t21sEQed8

https://photos.app.goo.gl/dggjKr7oVEHkbcL1A

Muszę przenieść gdzieś posłanie psa, kwiatki(!), prawdopodobnie odsunąć łóżko od ściany. A w dłuższej perspektywie remont ściany na której jest tv żeby kolumny były bliżej siebie. 

Edytowano przez Dominik Jeziorski
Linki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę Cię rozumiem i zrobisz jak zechcesz . To czego nie mamy kusi najbardziej. Osobiście jednak doradzam zacząć budować system zaczynając od stereo a nie kina domowego , zawsze tam gdzie muzyka będzie też brana pod uwagę. Dlaczego ? Bo w większości domów to jednak muzyka towarzyszy nam częściej , czy w tle podczas zajęć domowych , na spotkaniach rodzinnych , to ona budzi wspomnienia związane z jakimiś sytuacjami życiowymi , dzięki Spotify możemy wrócić do utworów z młodości ,a także być na bieżąco ze współczesnymi trendami . I to właśnie prezentację muzyki stawiałbym na pierwszym miejscy przy budowie systemu i od niej zaczął . Przy dobrym stereo, a Twój budżet na to pozwala znane Ci utwory możesz odkrywać na nowo.   Druga sprawa to fakt , że wychodzi taniej i jest mniej kłopotliwie przy rozstawieniu kolumn. Piszesz , że chciałbyś poczuć klimat dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów , ok. , ale tak jak w swoich czterech ścianach możesz poczuć prawdziwą stereofonię tak prawdziwego kina mieć nie będziesz nigdy w pokoju użytkowym , zawsze to będzie tylko namiastka. System stereo jako bazę możesz zawsze poszerzyć o kino , odwrotnie jest już ciężko z uwagi na fronty, które jednak inaczej dobiera się do kina, a inaczej do stereo. Z tym , że te do stereo zwykle bez problemu sprawdzą się w kinie a odwrotnie już tak dobrze nie jest :) 

Przedstawiam , prezentowany już kiedyś przeze mnie  schemat rozstawienia kolumn KD , proponuję , weź jakiś sznurek , taśmę , cokolwiek i wyznacz w pokoju linie na podłodze wedle tego schematu / wystarczy zwykły kątomierz/ i to co uzyskasz da Ci odpowiedź na pytanie, czy możesz mieć kino ,czy też robisz coś na siłę. Rozstaw kolumn powinien być zgodny ze schematem.

31 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

Link się nie otwiera. 

Adnotacja 2020-06-11 102849.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , widziałem zdjęcie pokoju. 

Stereo: 

- wywalasz dwa skrajne segmenty szafeczki RTV , daje Ci to możliwość odsunięcia kolumn od ściany tylnej i rozstaw w tzw. trójkąt równoboczny od którego zaczynasz pozycjonowanie kolumn.

- kwiatek zostawiasz , kwiatek w narożniku robi dobrą robotę akustyczną :) 

- TV przesuwasz w lewo od miejsca odsłuchu tak by był centralnie.

Kino Domowe / trzy punkty j.w./

-  centralny pod TV na szafeczce.

- surroundy na standach za kanapą , musisz sprawdzić, czy nie zaburzą komunikacji i pozostaje kwestia ukrycia kabli.

- z subwooferem patrząc na wielkość pomieszczenia sobie poradzisz , nie stawia się go w rogu ale z tego co widzę to będziesz miał miejsce po prawej stronie od kanapy.

To tyle jeżeli chodzi o system 5.1

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Coś mi się wydaje , że trzeba zainwestować w jakąś akcję informacyjną na większą skalę, by wreszcie dotarło do społeczeństwa , że amplituner kina domowego służy do tego co ma w nazwie [...] A przy okazji usłyszysz co tracisz w stereo kupując  amp. KD. Ale jak już musisz to kup przynajmniej z wyjściem PRE OUT tak na wszelki wypadek :)  

Ja mam doskonały przykład, wczoraj odwiedziła mnie znajoma, siedzieliśmy sobie, gadaliśmy, w pewnym momencie wzięła pilota i zaczęła puszczać jakąś muzyką z youtube'a. Po 5 min pyta mnie ze zdziwieniem, co to jakoś tak słabo gra, masz sprzęt za tyle kasy, a ledwo go słychać! Mam na froncie MA Bronze 6 podłączony pod Onkyo 676, czyli przecież całkiem przyzwoity zestaw, a koleżanka akurat puściła muzykę przez Shielda i amplituner. Po podłączeniu wzmacniacza stereo wszystko zaczyna grać ZUPEŁNIE inaczej. Przede wszystkim to zaczyna grać, bo przez ampli to co najwyżej sobie brzdęka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jest nie do ruszenia. Jest dokładnie na przeciw miejsca gdzie da się go oglądać (wygląda na mały a to 65"). 

https://photos.app.goo.gl/cnd4VZefXibpMPfF9

Szafeczki owszem trzeba by zmniejszyć ale to wszystko na wymiar było robione, spina się z szerokością tapety itd. Niełatwy temat ;)

Tak jak mówię zaczynam od kompromisów. Koloru się nie słucha, a jednak tutaj musi być inny niż czarny, a i z drewnem jest problem.

Zaczynam od małych rzeczy, zaszczepię siebie/żonę do muzyki na dobrym sprzęcie i będziemy myśleć co dalej. Inaczej jest wydać 10k jednorazowo i dokupić później wzmacniacz nawet za 2k a co innego wydać wszystko na raz. Pewien limit cenowy się włącza "czy ja to docenię?" 

 

Edytowano przez Dominik Jeziorski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , TV zostawiamy :) Ale szafeczki nie odpuszczę :) Mnie się wydaje czy składa się z dwóch segmentów ? Blat jest łączony na środku czy to jedna płyta ? Po zostawieniu tylko dwóch segmentów szafki i ustawieniu ich centralnie pod TV nie zaburzasz układu z tapetą, a zyskujesz przestrzeń na kolumny. Zadaj sobie pytanie co Ci sprawi większą przyjemność , przyjście z pracy i posłuchanie w dobrej jakości muzyki czy patrzenie przez dziesięć lat na katalogowe zgranie tapety z szafką ? Chłopie , życie jest za krótkie by poświęcić chwile przyjemności na rzecz mebli. 

Co do kolorów to akurat dobrze trafiłeś ,bo w audio mamy szeroki wybór

- sprzęt : czarny lub srebrny

- kolumny : fornir , biała lub czarna okleina 

Ale ..... widziałem promocję w Castoramie na farbę olejną ..............

:) 

A teraz poważniej to właśnie do limitu cenowego się odniosę , podziel sobie 10k na 3 / stereo/ i na 7 / KD / i uzyskasz od razu odpowiedź jak będzie z jakością . Łatwiej jest mając już jedną porządną bazę / stereo - wzmacniacz + kolumny/ , dokupić amplituner KD za 2,5 k. , centralny za 1k. , tyły za 1,5k. , suba za 2k. ,bo już będziesz miał jeden system dopracowany. Na stereo przy prawidłowym ustawieniu kolumn filmy brzmią rewelacyjnie . A tak to ani nie będzie to kino, ani stereo a 10k. ......

No dobra już nie truję , mam pytanie jak chcesz rozwiązać problem surrandów ?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu dochodzimy do ściany ceny. Wg tego co proponujesz to wychodzi 18k za wszystko. To jest całkiem dużo kasy. I nawet nie chodzi o to czy mnie stać czy nie. Mam zwyczajnie inne wydatki w przyszłości - startowałem z poziomu soundbara za 5k. 10k to już 2x więcej niż pierwotny plan. 

Przemeblowanie to również wstęp do lepszego planowania. Łóżko chcę odsunąć od ściany, zrobić za nim pojemnik np na składane krzesła ikei który będzie jednocześnie półką. Dzięki temu uzyskam te magiczne 110 stopni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik , my się nie rozumiemy , ja proponuję zrobić jedną rzecz porządnie a PÓŹNIEJ rozbudować ją o KD. 

Np.

https://www.q21.pl/cyrus-one.html

https://allegro.pl/oferta/proac-studio-200-perfekcyjny-dzwiek-studio-vintage-7877544680

https://www.q21.pl/pioneer-n-30ae-srebrny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral 

Kluczowe jest słowo "później ' , wiem z doświadczenia jako posiadacz KD , że po pewnym czasie ten dźwięk nie robi wrażenia , nie jest to to samo co mamy w kinie i nie będzie. Większość programów i filmów w TV jest w stereo , w Dolby masz Netflixsa , Canał + , HBO i ciągle powtarzane te same filmy , w DTS nie masz nic , chyba , że kupisz blu-ray i będziesz kupował filmy po 100 zł ,by je raz zobaczyć i odłożyć na półkę. 

Wspominałeś o estetyce pomieszczenia , wpakowanie tam pięciu kolumn jej z pewnością nie pomoże , ale ok. jak się uprzesz na kino to postaramy się pomóc i w tym zagadnieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat tak się składa że jestem już z tego pokolenia że nie mam "klasycznej" TV ;) Nie mam kablówki ani nawet naziemnej tv bo jej nie używałem. Mam za to Netflixa / HBO Go/ YouTube i tylko to oglądam na moim oledzie. Okazjonalnie udaje mi się odpalić PS4. 

Ja ciebie doskonale rozumiem - słowo później nie zmienia jednak kosztu nadal będzie on oscylował w okolicy 20k nawet po roku czy 2 :)

Będę myślał, pojedziemy następnym razem to może poproszę o podłączenie półki wyżej żeby posłuchać czy zauważę różnicę. 

Nie jestem melomanem i potrzebuję przekonać również sam siebie - to jest trochę jak z samochodami. Jednemu starczy 140KM i 10-12s do setki a drugi (jak ja) kupi biturbo z 240KM. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dominik Jeziorski napisał:

Będę myślał, pojedziemy następnym razem to może poproszę o podłączenie półki wyżej żeby posłuchać czy zauważę różnicę. 

Biorąc pod uwagę wyłącznie muzykę stereo: w amplitunerach KD ta różnica między powiedzmy 3k.a 8k. będzie mało uchwytna , w stereo  taka cenowa różnica między wzmacniaczami jest już bardziej namacalna , a między amplitunerem KD. za 8k. a wzmacniaczem stereo za 4k. to przepaść na korzyść wzmacniacza to przepaść.

Dlatego polecam posłuchać amplitunera KD vs wzmacniacz stereo :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al chwila o czym jest teraz rozmowa?

Chcesz to kino czy nie?

Oglądacie filmy czy słuchacie 100% muzyki?

JA się przez te wszystkie lata nauczyłem że nie warto naciskać na klienta w systemie którego nie chce.

Jeśli u Ciebie stereo będzie w tle to zdecydowanie polecam kino.

U mnie drogie klocki stereofoniczne lezą, znacznie częściej używam kina.

Jeśli słuchałeś u nas w salce to tam jest mało basu. Ta salka będzie zmieniana kiedyś. U Ciebie basu będzie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home masz rację. Oglądamy całkiem dużo Netflixa w tygodniu. W weekend muzyka, na co dzień w pracy mam Bose QCII. Tym samym rozwiązanie 50/50 nadal jest aktualne. Ja jestem tylko ciekawy czy jako laik zauważę różnicę. Nie wiem może się mylę - wydaje mi się że trzeba się osłuchać trochę gorszego sprzętu żeby docenić lepszy. 

Przy takim użytkowaniu KD wydaje się być sensownym kompromisem. Czy dołożenie w przyszłości jakiegoś wzmacniacza stereo zmieni dźwięk - zwyczajnie nie wiem. Tego bym chciał się dowiedzieć. 

@tomek4446 pamiętaj zmiana jest ze starego zestawu głośników komputerowych creative 2.1 podłączonych do chromecast. Już to jest różnicą samą w sobie. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie i ja dorzucić sobie swoje 3 grosze. Z tym, że ja nie będę Cię przekonywał ani do pójścia w kino ani w stereo. Namawiam Cię tylko do tego, żebyś nie zamykał sobie drogi do rozbudowy systemu. Jeśli chcesz zacząć od kina, to kup amp AV z wyjściem pre out, żebyś mogl dołączyć do tego przyzwoity wzmacniacz. Jeśli chcesz zaczynać od wzmacniacza - kup taki z wejściem Main in, żeby łatwiej było go zintegrować z kd. Kup też na tyle przyzwoite kolumny frontowe, żeby w stereo nie raniły uszu. Radziłbym też kupić dobry sub, póki nie kupisz wzmacniacza to on da Ci w stereo dobra podstawę basową a i w kinie przyjemnie zamruczy. I kieruj się przede wszystkim odsłuchem w swoim pomieszczeniu. Wypozycz wzmak, wypozycz amp. Sam stwierdzisz, która droga chcesz pójść. Ja - mimo tego, że mam bardzo budżetowy system uważam, że amp KD nigdy nie zagra w stereo tak jak nawet sporo tańszy wzmak. Ale jeżeli muzyka u Ciebie ma być tylko tlem, to może na Twoje potrzeby amp AV wystarczy w zupełności. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...