Skocz do zawartości

Emotiva XMC-2


Remi Franek

Recommended Posts

Oj tam ja jestem otwarty na krytykę :) ... problemem jest projektor który tam stoi. Musi stać dokładnie tym miejscu ze względu na odpowiednia odległość od ściany.

Centralny który mam cZyli Csi a6 Polk audio ma nierówna górna cześć wiec projektora nie można nad nim postawić. Obok tez słabo.

takze popatrzcie na zdjęcie i dajcie znać co można zrobić. Mi przychodzą dwa pomysly

wymienic centralny na htm6 b&w lub te modele wyżej z serii 700 i postawić projektor na nim

lub kupić niski i płaski głośnik typu Polk audio s35e signature i zamontować go za projektorem a może na samej ścianie.

jak ktoś ma inny pomysł z modelem głośnika który będzie pasował barwa do b&w 702 to bardzo proszę o pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Markcox przekonał mnie że warto przyspieszyć optymalizację pozycji głośnika centralnego bardziej niż zmianę satelit które mam (Tonsil Siesta Monitory).

W przyszłym tygodniu wyląduje Polk Audio S35e i jak przymierzyłem zmiesci sie idealnie za projektorem (trochę go podniosę ale mogę go też zamotować na ścianie jak będzie dobrze). 

Przy cenie 1240 zł ciężko znaleźć będzie inną sensowną alternatywę a tego jak pamiętam serię signature będzie dobrze pasował do 702 jako centralny. Jak nie będzie to zwrócimy ... jak dobrze że jest Amazon :). Kolorystyka mi też pasuje.

Alternatywne rozwiązanie o którymi pisałem z HTM6 wygląda dziwnie (zrobiłem test organoleptyczny) i mało subtelnie aczkolwiek pewnie przetestuję. 

Wracając do tematu Ampli.

Emotiva XMC-2 => fantastyczny dzwięk (ale nie na tyle aby wszystko wymieniać), chyba jedyne sensowne rozwiazanie jak ktoś chce konfiguracje 9.1.6 ... w innym przypadku moim zdaniem można taniej i równie dobrze.

Denon X8500 => obsługa średnio mi się podoba. Jeśli chodzi o dzwięk to moim zdaniem jest dobrze ale to zdecydowanie raczej ciepły typ który mi nie pasuje bo tak jak napisałem nie słyszę wtedy detali które bardzo lubię. Szarpnięcie struną czy kontrabasu, czy basu czy normalnej gitary jest dla mnie przytłumione. Może części to pasuje i inny dzwięk razi ale mnie wręcz przeciwnie. Dodatkowo bas jest trochę rozległy ale to załatwiłaby pewnie kalibracja więc nie narzekam.

Anthem MRX1120 - ma wszystko co potrzebuje, i gra tak jak lubię :). Dodatkowo interfejs użytkownika samego amplitunera jest bardzo dobry i ma jedną rzecz która jest super czyli możliwość tworzenia różnych konfiguracji głośników z różnymi profilami ARC ... czyli inaczej mozna sobie ustawic do sluchania samemu w jednym miejscu na kanapie a inaczej np. kiedy znajomi przychodza na film (inaczej zrobiona kalibracja). Do tego wszyscy chwala BlueOS a moim zdaniem nowa wersja PlayFi jest też naprawdę dobra (przy czym najfajniejszy jest Sonos i nie zmieniam zdania). 

Wychodzi na to że zrobię w najbliższym czasie migrację z Emotivy na Anthema. I nie dlatego ze gra lepiej tylko dlatego ze tak bedzie mi wygodniej :) bo jakosc dzwieku maja bardzo podobna, plusem jest ARC ktory rzeczywiscie poprawia sytuacje jak bas za bardzo lata po pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo ciekaw Twojej opinii na temat X8500 właśnie. Bo po olbrzymiej promocji tego modelu jego popularność bardzo zmalała. A ja mam właśnie bardzo podobne odczucie do Twojego względem tej elektroniki. Chodż myślałem że przy Bowersie się bardziej sprawdzi. 

Jednak Anthem :) 1120 nie słuchałem. Teraz będę musiał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Byłem bardzo ciekaw Twojej opinii na temat X8500 właśnie. Bo po olbrzymiej promocji tego modelu jego popularność bardzo zmalała. A ja mam właśnie bardzo podobne odczucie do Twojego względem tej elektroniki. Chodż myślałem że przy Bowersie się bardziej sprawdzi. 

Jednak Anthem :) 1120 nie słuchałem. Teraz będę musiał.

 

Myślisz ze x6500 będzie miał inna charakterystykę dźwięku :(? To chyba bardziej cecha szystjich Denonow ... wydaje mi się ze Marantz jest bardziej dźwięczny. Aha, kalibracja rozwiazala problem basu i polepszyla jakość ale wciąż jest dla mnie nijako :)

podlaczylem wczoraj jeszcze na cały dzień tego Denona ... ta muzyka DLA MNIE tak gra po prostu bez wyrazu ale może tak ma być :)

 

co do Anthema to możesz wziąć tez 720 ... obydwa modele to to samo różnią się tylko dwoma cechami: dodatkowymi końcówkami mocy i zasilaczem w środku przy czym sam Anthem pisze ze wpływ zasilacza na dźwięk jest znikomy lub audiofilsko subtelny :)

Ps co myślisz o tym moim pomyśle aby spróbować tego Polka S35 jako centralny? Ciężko znaleźć coś innego dobrego taniego w takim kształcie 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj dzięki SoundClub w osobie Pana Macieja mam okazje posłuchać czegoś z innej półki od A do Z czyli zestawu Emotiva XMc-2 plus Emotiva XPA-5 gen3.

wczoraj miałem cały dzień podłączonego Denona x8500 (polecam sprawdzić jaka jest jego cena)

dzisiaj po podłączeniu Emo ... moje kolumny poczuły się jak człowiek któremu zdejmuje się plastikowy worek z głowy ... zaczerpnęły powietrza i zaczęły oddychać oddając każdy dźwięk tak jak to powinno wyglądać ... różnica przy podobnych cenach (emo w pakiecie powyższym jest troszeczkę droższe ale niewiele) jest masakryczna ... oczywiście mówię to na podstawie Odsłuchu z B&W 702 S2 które mam w domu ... 

przez kilka godzi słuchałem odkrywając muzykę na nowo ... chcecie mieć efekt Max Pro za rozsądna cenę ... to jest to idealny pakiet.

sluchalem już praktycznie wszystkiego w cenach do 10-15k. Ten komplet Emo to najlepszy pakiet to kina i stereo w jednym.  Wada na obecna chwile jest jeszcze nie działający Dirac Live (ale tutaj pomaga soundclub robiąc kalibrację na REW) plus uboższa funkcjonalność i wygoda niż topowe all-in. 
 

ja wiem ze w przyszłości to będzie mój pakiet .. na razie zostaniemy w polowe mniejszym budżecie ale dobrze jak człowiek wie w jakim kierunku idzie. 

5385480B-5256-4E32-AAA2-BBA809E98C84.jpeg

Aha ... zestaw ma jeszcze jedna wadę jak widać na zdjęciach ... jest duży :)

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Remi Franek napisał:

Myślisz ze x6500 będzie miał inna charakterystykę dźwięku :(? To chyba bardziej cecha szystjich Denonow

Na pewno nie. Po prostu myslałem że zgra się z Bowersaim. Ale nie 6500 tęz ci tego nie da.

23 godziny temu, Remi Franek napisał:

Ps co myślisz o tym moim pomyśle aby spróbować tego Polka S35 jako centralny? Ciężko znaleźć coś innego dobrego taniego w takim kształcie 

Bardzo fajny centralny, chodź ja jestem osobiście fanem Klipscha 440/450 i nowszych i starszych wersji tych modeli.

7 godzin temu, Remi Franek napisał:

Aha ... zestaw ma jeszcze jedna wadę jak widać na zdjęciach ... jest duży

To zaleta. WAŻ nie ma tutaj znaczenia.

7 godzin temu, Remi Franek napisał:

Wada na obecna chwile jest jeszcze nie działający Dirac Live (ale tutaj pomaga soundclub robiąc kalibrację na REW)

Wiadomo kiedy to mają wprowadzić? Bo początkowo to miało być I kwartał 2020.  A zaraz wchodzimy w 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch niestety jest za głęboki (za duży aby zmieścić się za projektorem i nie przeszkadzać w rzucie lasera) plus kompletnie nie pasuje kolorystycznie

co do Dirac to nie wiem ale zapytam natomiast dzięki temu można XMC-2 kupić obecnie w takiej cenie ze sam się nad nią zacząłem zastanawiać :) (niestety oprócz xmc-2 musiałbym dokupić tez xpa-7 i jesteśmy poza budżetem :)

 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Na pewno nie. Po prostu myslałem że zgra się z Bowersaim. Ale nie 6500 tęz ci tego nie da.

Bardzo fajny centralny, chodź ja jestem osobiście fanem Klipscha 440/450 i nowszych i starszych wersji tych modeli.

To zaleta. WAŻ nie ma tutaj znaczenia.

Wiadomo kiedy to mają wprowadzić? Bo początkowo to miało być I kwartał 2020.  A zaraz wchodzimy w 3

czyli ten e35s da rade z moimi 702 s2 w moim pomieszczeniu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to absolutnie główny powód plus mam trochę więcej urządzeń na HDMI 4k a MC-700 w pełnym 4k ma tylko 3 wejścia więc trochę mnie ogranicza. Plusem jest to że ostatnio Apple Tv 4k uprościło sprawę streamerów (właściwie przestałem używać Chromecast 4k, FireTv i MIBox'a).

To jest świetny zestaw 5.1 i 7.1, mocny, stabilny o mega czystym dzwięku. Nie ma żadnych dodatków (w stylu serwisy internetowe) ale to mi ogarniają takie przystawki jak Apple tv, Sonos (uwielbiam go)  czy Logitech Harmony (do sterowania)

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jasiek88 napisał:

Ale atv 4k nie ma passthrough dla dd/dts/dtsm-ma/truehd itd dla mnie kicha gra to dużo gorzej niż dekodowanie na sprzęcie.

Czego uzywasz? Jak mam zewnętrzne pliki to używam Infuse. Standard dekodowania chyba jest bardzo jasno określony więc nie wiem czym to się ma różnić :).

Netflix i inne dekodowane są już na samym Ampli. 

Napisz trochę więcej o konfiguracji co oglądasz i z jakiego źródła.

"Infuse does support DTS-HD MA and TrueHD, and the full lossless audio will be sent to your receiver as LPCM.

The decoding process itself is standardized between all Dolby/DTS certified products (Infuse is certified and licensed for both) so in the end there is no difference whether this decoding is done by Infuse or your receiver. A bit more info on this can be found here. https://support.firecore.com/hc/en-us/articles/217735707

The only real caveat is Infuse is not able to support Atmos or DTS:X due to limitations in tvOS, but this is something we are encouraging Apple to change. A few more details can be found here. Help get (more) Dolby Atmos on Apple TV"

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica grania z plików przez Infuse a grania plików z jakimkolwiek innym urządzeń które potrafi przekazać dźwięk bezpośrednio do amplitunera, dlatego powstała petycja ze strony firecore (Infuse).

W Netflix tylko ścieżki Atmos zostają dekodowane przez amplituner ponieważ atv potrafi tylko taki format(Dolby MAT) przekazać bez dekodowania softwarowego.

Mam różne źródła od odtwarzacza UHD, shield tv, po apple tv 4k.

Tak jak mówiłem wcześniej z tego urządzenia atmosa uzyskamy tylko z netflixa, itunes itd nei uzyskamy z plików przez infuse taki sygnał idzie do amplitunera w postaci MPCM 7.1/5.1.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo tak jak Ci napisałem wcześniej. Co stosujesz jako Player? Kodi czy coś innego? 

Ja tej różnicy pomiędzy Infuse a Kodi nie zauważyłem szczerze ale specjalnie się nie przesłuchiwałem. Z drugiej strony dlaczego taka różnica miałaby by być? To standard zapisu dźwięku i nie do końca rozumiem dlaczego jeden player dekodowałbym w sposób A a drugi w B. Przeczyłoby to czemuś takiemu jak Certyfikacja 

Atmos w Infuse jest na razie limitowany więc tutaj ciężko się odnieść ale dla DTS HD i innych naprawdę nie powinno być różnicy albo przynajmniej różnic wynikających z samego dekodowania streamu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jasiek88 napisał:

Różnica jest wprost oczywista ty dekodujesz dźwięk softwerowo na apple a dla przykładu na shield tv i nie ma tu znaczenia co to jest czy to kodi czy plex czy co tam chcesz, dźwięk idzie nietknięty do amplitunera/procesora to on zajmuje się dekodowaniem.

To oczywiste i to rozumiem. Nie rozumiem dlaczego wynik dekodowania w postaci ścieżek do poszczególnych ma być inny w tych dwóch przypadkach jeśli obydwa rozwiązania są certyfikowane. Problem mógłby być z wydajnością ale nie zauważyłem aby tak było także dlaczego te wynik dekodowania jeśli są certyfikowane mają być inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jasiek88 napisał:

Jeśli ty nie słyszysz ok, ja słyszę i mi przeszkadza i nie jest to różnica na granicy percepcji.

Podobnie mój panasonic uhd inaczej odtworzy ścieżkę gdy przekazuje ją do amplitunera a inaczej jeśli sam ją zdekoduje, różnice w postaci detaliczności i kontroli basu.

moze Ampli wykonuje pozniej dodatkową pracę poprzez swoje układy DSP. Czasami tak jest np. w zakresie przetwarzania dialogów. Ja szczerze po prostu nie zwróciłem uwagi :)  ... teraz pewnie przy okazji przetestuję :). Jakiego amplitunera używasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://community.firecore.com/t/movies-with-sampling-rate-96-0-khz/19899

A to do wspomniany dialogów

albo "Dialnorm is the metadata parameter that controls playback gain within the Dolby Laboratories Dolby Digital (AC-3) audio compression system. Dialnorm stands for dialog normalization"

dialog norma nie włączy się dla ścieżek mpcm i to już robi różnicę w odbiorze dźwięku.

Ja używam RZ810 z wyłączoną kalibracją z ręcznymi nastawami.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jasiek88 napisał:

Jest różnica grania z plików przez Infuse a grania plików z jakimkolwiek innym urządzeń które potrafi przekazać dźwięk bezpośrednio do amplitunera, dlatego powstała petycja ze strony firecore (Infuse).

W Netflix tylko ścieżki Atmos zostają dekodowane przez amplituner ponieważ atv potrafi tylko taki format(Dolby MAT) przekazać bez dekodowania softwarowego.

Mam różne źródła od odtwarzacza UHD, shield tv, po apple tv 4k.

Tak jak mówiłem wcześniej z tego urządzenia atmosa uzyskamy tylko z netflixa, itunes itd nei uzyskamy z plików przez infuse taki sygnał idzie do amplitunera w postaci MPCM 7.1/5.1.

Ja przed Emo miałem RZ820 ... jak słyszysz różnicę w dekodowaniu DTS HD to zmiana dla mnie na MC-700 to była przepaść jeśli chodzi o dynamikę i czystość dzwięku :)

3 minuty temu, Jasiek88 napisał:

https://community.firecore.com/t/movies-with-sampling-rate-96-0-khz/19899

albo "Dialnorm is the metadata parameter that controls playback gain within the Dolby Laboratories Dolby Digital (AC-3) audio compression system. Dialnorm stands for dialog normalization"

To dialog norma nie włączy się dla ścieżek mpcm i to już robi różnicę w odbiorze dźwięku.

Ja używam RZ810 z wyłączoną kalibracją z ręcznymi nastawami.

tu masz rację, jeśli masz 96 to Infuse zawsze pusci go w 48. 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...