Skocz do zawartości

Kolumny do Marantz RN1200


Marmaj

Recommended Posts

witam,

Planuje zakup amplitunera Marantz RN1200 + używanych kolumn do nagłośnienia salonu ok 40m2. Prosze o poradę jakie kolumny dobrze zagrają z tym sprzętem. Dodam ze zalezy mi na dobrym basie ponieważ słucham głównie muzyki elektronicznej i hip hopu. Dodatkowo podpięty będzie gramofon + TV. Dobrze by było mieć bass reflex od frontu aby nie trzeba było odsuwać mocno od scian. Budżet 1000-1500 zl. 

Proszę o poradę czy jest coś sensownego w tym budżecie? 

Wiem ze najlepiej posłuchać ale ciężko będzie osłuchać używane kolumny.. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Brałem też pod uwagę inne amplitunery sieciowe ale nie ukrywam ze ten jest po prostu ładny, a ma oprócz grania tez wyglądać. 

Myślisz że warto jednak odpuścić aspekty wizualne ? 

Mam do wydania max 4500zl i chciałem kupić amplituner z funkcjami sieciowymi + kolumny.

Edytowano przez Marmaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie do nagłośnienia jest na prawdę duże i tutaj optymalnym rozwiązaniem byłaby Yamaha RN602 ( jeszcze lepiej RN803d) + Heco Aurora 1000 lub Pylon Audio Sapphire 31. Czasem można znaleźć na rynku wtórnym ale trzeba się szybko decydować. Marantz NR1200 to wzmacniacz o jasnym brzmieniu, góra jest mocno podkręcona i należy ostrożnie dobierać do niego kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Tak. Dźwięk się rozchodzi.

I nie są to aż tak duże kolumny. Nie są to po prostu kolumny małe. Musisz unikać takich na 15 cm basowcach albo mniejszych.

Wśród używanych znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

Narazie rozglądam się za proponowanymi przez Was: 

Heco Autora 1000 lub 700

Klipsch F3

Pylon Audio Sapphire 31

 

Czy coś jeszcze polecisz godnego uwagi? Stawiam jednak na Yamahe RN803D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Co sądzicie Panowie o połączeniu wymienionego Marantza z głośnikami Kef LS50 ?

Jest ok. Ale do małego pomieszczenia.

Słuchałeś tych Kefów? Z czym?

5 minut temu, Marmaj napisał:

Narazie rozglądam się za proponowanymi przez Was: 

Heco Autora 1000 lub 700

Klipsch F3

Pylon Audio Sapphire 31

 

Czy coś jeszcze polecisz godnego uwagi? Stawiam jednak na Yamahe RN803D.

ELAC F6.2

Magnat Signature 507

Zalezy od budżetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ok, kupilem onkyo 8250. Pytanko czy kolumny powyżej (pylon. Heco) to tez dobry wybór do onkyo ? Czytałem tez o Dali Zensor 7. Podpowiedzcie proszę. 

Heco Aurora maja dosyć duza efektywność, czy to oznacza ze przy cichym słuchaniu będzie dobrze slyszalne całe pasmo? Spotkałem się z kolumnami w których przy cichym graniu nie ma mowy o basie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża efektywność nie zagwarantuje Ci "dobrze słyszalnego pasma" po ciuchu

Raz na zawsze trzeba to napisać. "Całe pasmo" będzie po ciuchu słyszalne, po warunkiem że akustyka będzie zła i pojawi się podbicie dźwięku. Wtedy ok. 

W dobrych pokojach akustycznych, nie ma tego zjawiska. Wszystko brzmi równo i nic się nie wzbudza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Onkyo 8250 bardzo dobrze zgrywają się Heco Aurora 700, które zaprezentują muzykalne brzmienie z bogatą średnicą. Pylon Audio Sapphire zagrają potężniejszą podstawą basową.  Jeśli chciałbyś wyciągnąć więcej smaczków z nagrań to warto poszukać Monitor Audio Bronze 6 lub Tannoy Platinum F6. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...