Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Dnia 16.07.2022 o 07:24, Aprox napisał:

Czołem ...Oczywiście że biorę ale jako pierwsze "do golenia" pójdą Keces Audio P3 i Sbooster BOTW. Bardziej chyba skłaniam się w kierunku Keces-a gdyż to 2 liniowce w jednym - na chwilę obecną potrzebuję tylko jednego zasilania ale kto wie co będzie za tydzień czy miesiąc 😁

I jak testy zasilaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
6 minut temu, marcinmarcin napisał:

RME Adi fix?

Digital protection

Może się przydać info 👍

Na On faktycznie gra trochę lepiej moim zdaniem niż na defaultowym Filter 

Dzięki za info 👍💪 ...z przyjemnością oblukam a właściwie posłucham 😁

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Problem z Loudness

Cześć,od ponad roku jestem posiadaczem Rme adi 2 pro fsr i tak jak część kolegów mam problemy z ogarnięciem funkcji tego sprzętu.Może mój kłopot jest prozaiczny ale nie potrafię sobie z nim poradzić.Funkcja Loudness jest dostępna jedynie dla wejść coax,i toslink natomiast dla analogowego i USB nie.Na wyświetlaczu objawia się to w postaci (ON),po powrocie do coax lub toslink nawias znika i funkcja działa.Może ktoś z Was wie jak to rozwiązać.Pozdrawiam mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mohik napisał:

Problem z Loudness

Cześć,od ponad roku jestem posiadaczem Rme adi 2 pro fsr i tak jak część kolegów mam problemy z ogarnięciem funkcji tego sprzętu.Może mój kłopot jest prozaiczny ale nie potrafię sobie z nim poradzić.Funkcja Loudness jest dostępna jedynie dla wejść coax,i toslink natomiast dla analogowego i USB nie.Na wyświetlaczu objawia się to w postaci (ON),po powrocie do coax lub toslink nawias znika i funkcja działa.Może ktoś z Was wie jak to rozwiązać.Pozdrawiam mm

Co prawda mam zwyklego DACa, nie Pro, ale loudness powinien dzialac rowniez w przypadku wskazanych wejsc pod warunkiem, ze nie ma tu DSD i sample rate nie jest powyzej jakiegos limitu. Dla 192 np powinno byc ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
7 godzin temu, Masato napisał:

adi w eq mogę zmienić np częstotliwość 41hz na którym mam podbicie

Możesz zmienić, tak właśnie robiłem. Masz 5 definiowanych suwaków - i dla każdego możesz ustawic częstotliwość, parametr Q (jak stromy filtr) i korekte plus/minus do 12dB.

Pierwsze dwa suwaki chyba max do 200 Hz, ostatni tylko do wysokich. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Masato napisał:

Część, 

Mam pytanie czy w rma adi w eq mogę zmienić np częstotliwość 41hz na którym mam podbicie, czy tylko są tam na sztywno przypisane zakresy np 100, 500, 1000, 2000?

Tam jest parametryczny EQ, wiec mozesz zmieniac parametry jak np. czestotliwosc na poszczegolnych zakresach, acz z ograniczeniami. Lacznie masz max 5 definiowalnych zakresow per kanal plus 2 zakresy na oba kanaly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Lacznie masz max 5 definiowalnych zakresow per kanal plus 2 zakresy na oba kanaly.

Nie, masz po 5 oddzielnych na kanał L i R lub 5 wspólnych na oba razem, w zależności czy wybierzesz dual EQ, czy nie. 

Jeżeli jest asymetria dual EQ się wtedy przydaje

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Nie, masz po 5 oddzielnych na kanał L i R lub 5 wspólnych na oba razem, w zależności czy wybierzesz dual EQ, czy nie. 

Fajnie , że o tym gaworzycie , bo niedługo / w przyszłym tygodniu/ będę potrzebował wsparcia przy filtrach w RME.

Marcin da się to zrobić zdalnie , jak podeślę pomiary REW ? Co jeszcze byś jak coś potrzebował ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...