Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

36 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ale jakość dźwięku ze sporo tańszego Focusrite Clarett 2 Pre jest duuużo lepsza 🤪

A co to ma do rzeczy w tym wątku? Czy to nie Ty kiedyś każdemu i gdzie się da wciskałeś Deezer? Teraz znowu Clarett?

Opamiętaj się Marcin. 

Każdy już wie, że Clarett jest duuużo lepszy od RME. Załóż klub, założę się, że znajdziesz mnóstwo fanów tu na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Oj, krucjata o cudowności Adi też ma się dobrze 🤪

To jest wątek RME a nie krucjata o jego cudowności. To nie jest wątek o Clarett i wątpię czy kogokolwiek obchodzi co tu wypisujesz. 

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Może komuś oszczędzę straconego czasu - tak niestety oceniam rok z Adi

To Twoja subiektywna opinia. Daj żyć innym. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 13.01.2021 o 22:07, tomek4446 napisał:

@JohnDoe i właśnie dlatego powstał ten wątek , razem jakoś to ogarniemy . W końcu ludzie latają w kosmos  to My nie opanujemy takiego małego pudełka :) Dzięki za tłumaczenie , dzisiaj już późno ale , jutro zobaczę w praktyce jak to działa. Chodzi mi głównie o zdjęciu trochę basu przy głośnych odsłuchach. Mogę to zrobić oczywiście za pomocą pilota w każdej chwili , ale chcę się przekonać czy dam radę tak ustawić loudness / basy/ by była zachowana równowaga tonalna tak przy cichym jak i głośnym odsłuchu. Ja trochę z braku czasu nadal jestem na etapie nauki menu i w którą stronę kręcić gałką by dana opcja się pokazała. Pochwalę się , że idzie mi coraz lepiej :) 

A zwróciliście Panowie uwagę jak macie ustawiony taki parametr / do znalezienia w Settings/ jak "Width" , bardzo fajnie jest słychać na słuchawkach jak przechodzimy ze stereo w mono , a następnie zamieniają się kanały.

Wg. instrukcji:

"Określa szerokość stereo. 1,00 to pełne stereo, 0,00 mono, -1,00 zamienione kanały. "

Warto więc spojrzeć czy nie słuchamy przypadkiem w mono :) 

A jak już wspomniałem o słuchawkach , to nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego jaki skarb mam w domu :) Nigdy jeszcze nie słyszałem by moje Sennheisery HD 650 tak grały , zacząłem rozumieć fanatyków słuchawek. 

 

Piszesz, o regulacji głośności w RME. Czego ona dotyczy? 

 Tylko słuchawek czy ten DAC masz podłączony jak9 preamp i stąd regulacja. Bardzo zaciekawiła mnie funkcja ustawiania loudnesu w funkcji głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby DAC RME ADI2 FS zagrał naprawdę dobrym dźwiękiem, trzeba go troche dofinansować. 

U siebie omijam USB RME  i używam konwertera USB Singxera SU-6 i dopiero cyfrowym RCA wchodzę na DACA, poza tym zasilam DACA RME zasilaczem Farad Super3. Ważne sa tez kable sygnalowe ,cyfrowe ,zasilajace i RJ45 - wszystko  z Chin. W torze jest tez Lumin U2 Mini z przerobionym zasilaniem , ale robi tylko za połączenie (tzw. mostek) bo gram poprzez Roona z Intel NUCA.

W tym ukladzie RME się broni ,a jego dodatkowe możliwości pozwalaja mi sluchac Jazzu z lat 50-60 z dużą przyjemnością, nawt bardzo źle nagrane płyty nie robią na nim wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko "Acha" 😉

Poważnie piszę 😉

Starsze płyty - korektorem podgłosnie odpowiednie pasmo -wypchnę trochę środek tak jak lubię ,inaczej ciężko się tego słucha na dobrym sprzęcie.

Trzeba odrobić lekcję i znaleźć w necie jak ustawić korektor.

RME żadnym cudem nie jest ,ale po dofinansowaniu, nie ustępuje DACom do powiedzmy 20 000zl ,wiem bo mam takowe, a możliwościami zabija konkurencję.

Porównywałem go do Auralic Vega, CD Accuphase, tańszego Lampizatora ,to inne granie, ale nie gorsze !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje RME (Singxer SU-6 ,Farad Super3 ) z CD Accu i Auraliciem Vega i jest inaczej ,ale to ten sam poziom no ,ale to nie 1700zl ;-(  Gra to u mnie z Fink Team Kim i Leben 600X( KT66) i Lumin U2 Mini i z Roona.

Faktycznie RME z własnego USB to troszkę mizerne granie ,a zresztą po co ja to piszę ,wyrok wydany 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 27.03.2021 o 12:29, tomek4446 napisał:

Mądrego to aż miło posłuchać :) 

Po przepięciu z fabrycznego na Tomanka nie zaobserwowałem gwałtownego wzrostu jakości przekazu. Mówiąc ściślej , niczego nie usłyszałem ,co by zracjonalizowało mój zakup. Tomanek był po to by wyeliminować na maksa zasilacze impulsowe z zasilania. Miałem problemy z przydźwiękiem na lampach i starałem się ratować jak mogłem. Może kiedyś się temu bliżej przyjrzę i zrobię test .

Jak już jestem we właściwym wątku, to powiem po trzech godzinach słuchania z podpiętym RME bezpośrednio pod końcówkę , że wart był każdej wydanej złotówki.

Wpiąłem gramofon / pre phono/ na wejście analogowe RME ,  naprawdę jestem pod wrażeniem. jak jeszcze trochę się pobawię  awieniami napiszę więcej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, T Z6 napisał:

Uzywam fabrycznego i pomyslałem o zmianie na liniowy.

Fabrycznego !!! No co Ty ? :) 

Przecież wiadomo , że choćby fabryczny zasilacz skonstruowało NASA , to i tak porządny audiofil go zaraz wymieni :) 

Ja " gram " na Tomanku. I błagam , nawet mnie nie pytaj , czy słyszę różnicę w stosunku do fabrycznego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru pytac o Twoją opinie poniewaz mnie ona nie interesuje.

Lubie sie sam przekonać czy coś daje zmiany.Zasilanie Bluesounda troszke poprawia niskie tony.Na poczatku myslałem ze nie slysze różnicy ale jednak one sie pojawiły.Do Bluesounda mam zasilanie PD Creative.W przypadku RME wejscie zasilania to wtyczka którą trzeba przekrecić.Tomanek takie robi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, liczą się tylko polecenia audiofili, melomani powinni zamilknąć na wieki... 😱 Jako ofiara ślepych testów, polecam to doświadczenie. Jest bardzo odświeżające, pozwoliło mi wydać sporo pieniędzy na muzykę, zamiast na gadżety. Przywróciło mi to równowagę, pomiędzy byciem audiofilem i melomanem. 

Edytowano przez michaudio
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...