Skocz do zawarto┼Ťci
siderseven

Kef Reference 203 VS MA SILVER 8(RX8) do Yamaha

Recommended Posts

Witam wszystkich ­čľÉ´ŞĆ­čľÉ´ŞĆ­čľÉ´ŞĆ.┬á

Panowie jestem nowy, za┼éo┼╝y┼éem konto ┼╝eby dosta─ç jak─ů┼Ť podpowied┼║ mo┼╝e pomoc od fachowc├│w. Nie wiem czy dodaje w dobrym miejscu posta nawet (z g├│ry przepraszam). Urz─ůdzam salon (4x6m) przymierzam si─Ö do kupna kolumn stereo jak w tytule, amplituner posiadam Yamaha RX A1030 Aventage. Czy jest sens p┼éaci─ç wi─Öcej za kef? Da rad─Ö to zauwa┼╝alnie lepiej zagra─ç niz MA? D┼║wi─Ök b─Ödzie przesy┼éany z PC g┼é├│wnie i aplikacji streemingowych. Wszystko pod┼é─ůczone po Bi-Amping. Na kr├│tszej ┼Ťcianie w rogach mam zamiar ustawi─ç g┼éo┼Ťniki a siedzia┼é b─Öd─Ö w odleg┼éo┼Ťci 3m. Dzi─Öki za pomoc.┬á

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach
Przed chwil─ů, HQ150 napisa┼é:

Nie r├│b takiego ,, ┼Ťwi┼ästwa'' tym zacnym KEF-om.

Przykro mi ale mam juz nie wielki bud┼╝et ┼╝eby kupowa─ç wzmaki lampowe itp.. Ojciec mia┼é KEF IQ 90 na jest Yamaszce i fajnie to gra┼éo w miar─Ö (jak dla mnie) a my┼Ťla┼éem te┼╝ o B&W CDM 9NT ale niestety nie mog─Ö znale┼║─ç nigdzie.┬á

Udost─Öpnij ten post

Chodzi o to, ┼╝e pod┼é─ůczanie tak drogich kolumn do ampa kinowego nie wykorzysta w pe┼éni ich potencja┼éu. W sumie nawet nie wykorzystuje potencja┼éu MA Silver.

Udost─Öpnij ten post

Dok┼éadnie tak. KEFy zagraj─ů lepiej. Ale nie wiem czy przy tym amplitunerze je wykorzystasz. Inna sprawa to ┼╝e te Monitor audio s─ů ja┼Ťniejsze. Mo┼╝e kto┼Ť woli─ç takie granie.

Czy masz tylko dwie kolumny? Czy ca┼éy set kinowy? Bo w kinie paradoksalnie mo┼╝e lepiej wypa┼Ť─ç MA.

Piotr

Udost─Öpnij ten post

6 godzin temu, S4Home napisał:

Dok┼éadnie tak. KEFy zagraj─ů lepiej. Ale nie wiem czy przy tym amplitunerze je wykorzystasz. Inna sprawa to ┼╝e te Monitor audio s─ů ja┼Ťniejsze. Mo┼╝e kto┼Ť woli─ç takie granie.

Czy masz tylko dwie kolumny? Czy ca┼éy set kinowy? Bo w kinie paradoksalnie mo┼╝e lepiej wypa┼Ť─ç MA.

Piotr

Mam ca┼éy zestaw ┼Ťrodkowy i dwie z ty┼éu (bez sza┼éu TANNOY M1) ale to tylko podczas jakiego┼Ť filmu b─Öd─Ö u┼╝ywa─ç bo przy muzyce to raczej stereo. Nie wiem co to znaczy ja┼Ťniejsze ale bardzo podoba┼éy mi si─Ö BW CDM 9NT je┼Ťli chodzi o muzykalno┼Ť─ç i bas tak dla por├│wnania.

Ja wiem że potencjału ich nie wydobędę ale czy jest sens dokładać kasy.. 

Udost─Öpnij ten post