Skocz do zawartości

Kino dla ojca do 5tys


krzkow5226

Recommended Posts

Jako że jestem  owy witam wszystkich serdecznie. 

Sytuacja wygląda w następujący sposób. Tata zakupił soundbara Samsunga Q950T, mimo że mu odradzałem. Sprzęt wytestowal i jest niezadowolony z efektu, jutro jedzie zwrócić. Za moją namową postanowił zamienić na kino domowe 5.1. 

Salon ma wymiary 3,5 x 5,0. Kanapa od tv znajduje się w odległości 4,5m, pokój jest prostokątny. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do filmów, ale tata lubi też posłuchać Jean Michael Jarr'a na YT czy innej muzyki. Filmy odtwarza głównie z Netflix'a, ewentualnie HBO Go. 

Pierwsze pytanie to co polecacie w takim budżecie, a drugie czy w ogóle zagra to lepiej od wspomnianego soundbara. Dodam że w tej kwocie muszę zmieścić jeszcze kable. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha RX V4a to bardzo dobry kierunek. Jest to udany amplituner o dynamiczniejszym brzmieniu. Polecam w tym przypadku zwrócić uwagę na Polk Audio T531, które zagrają muzykalnie z mocniejszym dołem lub Quadral Quintas 6500le jeśli stawiałbyś na przestrzenne i szczegółowe brzmienie. W przyszłości warto pomyśleć o subwooferze, ponieważ to on robi efekt w kinie domowym. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady. 

Pytanie, czy jestem w stanie skompletować Yamaha RX V4a + Polk t531 + Magnat sub 302a + okablowanie do głośników w cenie 5tys zł? Jeżeli nie to czy lepiej wybrać tańszy amplituner ,czy zejść z kolumnami np na Quadral Quintas6500 Le? 

I w ogóle czy zagra to w filmie odczuwalnie lepiej od soundbara Samsunga Q950t? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krzkow5226 napisał:

I w ogóle czy zagra to w filmie odczuwalnie lepiej od soundbara Samsunga Q950t? 

Zdecydowanie

23 godziny temu, krzkow5226 napisał:

czy lepiej wybrać tańszy amplituner ,czy zejść z kolumnami np na Quadral Quintas6500 Le?

Lepiej zejśc z kolumnami. 4A jest fajny ale to nie jest jakiś lider rynku. Niżej już bedzie słabo

21 godzin temu, HQ150 napisał:

Już w innym temacie proponowałem:
https://www.olx.pl/oferta/tannoy-arena-5-1-CID99-IDIbaPw.html#39e41c11a5

Do tego używany ale topowy amplituner i będzie się ojciec cieszył wysoką jakością dźwięku kinowego.

 

Świetne mikro kolumienki

Polecam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...