Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

24 minuty temu, J4Z napisał:

Ja w cztery dni obejrzałem trzeci sezon Yellowstone. 🙂 Chłonę prawie każdą scenę, prawie każde słowo. Jedna scena nie podobała mi się tylko. Rozumiem jej znaczenie, ale imo mało wiarygodna. Cała reszta jest dla mnie ideolo. Rano zacząłem czwarty sezon. Pozdr. 

 

Szkoda, że to tylko na skyshowtime, wrzuciłem na listę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2023 o 06:35, Artur Mądry napisał:

Zepsuta Krew - https://www.filmweb.pl/serial/Zepsuta+krew-2022-10008181 - współczesna historia oparta na faktach. 

Jak to możliwe, że ..., sami sobie odpowiedzcie :) 

 

Kolejny serial godny polecania z serii true history.

https://www.filmweb.pl/serial/Lekomania-2021-856074

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 8.03.2023 o 09:42, J4Z napisał:

Ja w cztery dni obejrzałem trzeci sezon Yellowstone. 🙂 Chłonę prawie każdą scenę, prawie każde słowo. Jedna scena nie podobała mi się tylko. Rozumiem jej znaczenie, ale imo mało wiarygodna. Cała reszta jest dla mnie ideolo. Rano zacząłem czwarty sezon. Pozdr. 

Kończę drugi sezon, ogólnie bardzo fajnie się ogląda - dużo plusików, mało minusów.

Najbardziej denerwujący jest watkę miłosny, ale da rade to przeżyć :)

Wiadomo Kevin Costner  jako John Dutton robi różnicę, ale też bardzo lubię wątki z Jefferson White grającego w serialu Jimmego Hurdstrom.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tchocky napisał:

26 marca wraca jeden z najlepszych seriali w historii, niestety ostatni sezon. 

 

26 to już jutro  czyli pewnie w poniedziałek premiera w Polsce - cudownie :)

To chyba ju ostatni sezon? 

Jestem ciekawy dalszych losów cudownej rodziny Roy :) 

18 godzin temu, Kubakk napisał:

Yellowstone ma fajny klimat , eleganckie krajobrazy , walka o ziemię , spiski , wykorzystywanie władzy itp ;) 

Polecam także 1923 , tam jest "dziki zachód" + Harison Ford , Helen Miren , Timothy Dalton , aktor UK z GoT / Ripper Street

Dodany do listy :) 

17 godzin temu, J4Z napisał:

Ostatnio puszczony sezon Yellowstone zostawiłem, bo jeszcze nie wszystkie odcinki były na Sky. Aktualnie oglądam 1883. 

dodany do listy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

No to już chyba wiem dlaczego John obiecał ojcu że...

Mimo że nie było idealnie to warto było oglądać, oj warto. Podkręcony jestem. 😀 Zaraz zaczynam finał. 

Mowa o Yellowstone?

Ja jestem po pierwszym odcinku 4 sezonu. Końcówka 3 i początek 4 sezonu miazga :)

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1923 skończony sezon , czekam na 2gi , końcówka fajnie zaskoczyła (spoiler nie wiem jak typ wyleciał tak do góry na statku)

btw problemy z bydłem , paszą , bankami podobnie jak w serialu the Ranch (netflix) z Sam Elliotem , Ash Kutcherem , i do czasu pozwu D Mastersonem - ogólnie pojawia się sporo ekipy z that's 70s show w którym wspólnie występowali kiedyś (ost that's 90s show) ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twin Peaks (jest na skyshowtime) - oglądałem na tvp1 w piątki koło 20:05 w latach 90 , teraz odpaliłem dla przypomnienia i niezmiennie jest klimat współtworzony soundtrackiem Angelo Badalamentiego. Jest niewiele seriali gdzie pamiętamy je przez przyzmat muzyki.

btw. W ostatnim odcinku Mandaloriana wystapił Jack Black + Lizzo (piosenkarka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lata temu podchodziłem do "Treme", ale się nie wciągnąłem. A teraz spróbowaliśmy ponownie i zatopoliśmy się w tym świecie na całego. Do tego jednak trzeba dojrzeć, raczej dla widzów po 40-tce. To wciąż serial Davida Simona, ale fabuła znacznie bardziej luźna niż w The Wire, czy The Deuce. Za to, jak się już człowiek znuży typową akcją, to Treme można się rozkoszować. Najbardziej muzyczny serial wszech czasów. Czegoś takiego nie było wcześniej i myślę, że nie będzie później. Nie tylko w każdym odcinku, ale praktycznie w każdej scence w barze czy klubie pojawia się ktoś, kogo mam na płytach i to nie tylko liderzy, ale też sidemani. O rany, ilu ich tam jest.... Oczywiście głównie Nowy Orlean, ale nie tylko - również giganci z Nowego Jorku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

może coś zaiskrzy. 

Jeśli lubisz nowoorleański klimat, to jest szansa. Bez tego szybko się odpada. Poza tym jest tam pozytywny, a przy tym nieprzesłodzony ton powrotu do miasta i odbudowy po Katrinie. Jak zwykle u Davida Simona, mamy pieczołowicie namalowany portret środowiskowy - tutaj głównie muzyków, z których większość nigdy się nie wybije, a jednocześnie jest spełniona życiowo, nawet jeśli ledwo wiążą koniec z końcem.  Po kilku odcinkach uważam serial za wybitny, ale uprzedzam - jest bardzo, bardzo specyficzny. Jeśli drugi odcinek nie wciągnie, to lepiej sobie darować. :)

Trochę w podobnym klimacie był francuski The Eddy z Joanną Kulig. Tamten też mi się podobał, choć "Treme" lepszy - szerzej prowadzony, z większymi ambicjami "społecznymi".

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Majowe propozycje serialowe (za Gazetą Wyborczą)

Hydraulicy z Białego Domu – HBO Maxserial dramatyczny, USA 2023, reż. David Mandel, wyk. Woody Harrelson, Justin Theroux, Jacqueline Honulik, 5 odcinków
premiera 2 maja (również w TV)

 

Światełko – Disney+  serial dramatyczny, USA 2023, twórca: William Harper, wyk. Bel Powley, Liev Schreiber, Billie Boullet, 8 odcinków premiera 2 maja

 

Gaslit – CANAL+ online  serial biograficzny, USA 2022, twórca: Robbie Pickering, wyk. Julia Roberts, Sean Penn, Dan Stevens, Betty Gilpin, 8 odcinków premiera 3 maja (również w TV)

 

Ed Sheeran: Muzyka i cała reszta – Disney+serial dokumentalny, Wlk. Brytania/USA 2023, reż. David Soutar
premiera 3 maja

 

Królowa Charlotta – Netflix  serial dramatyczny, USA 2023, twórczyni: Shonda Rhimes, wyk. India Ria Amarteifio, Golda Rosheuvel, Adjoa Andoh, Ruth Gemmell, 6 odcinków premiera 4 maja

 

Królowa Kleopatra – Netflix  dokudrama, USA 2023, reż. Tina Gharavi, 4 odcinki premiera 10 maja

 

Matka – Netflix

thriller, USA 2023, reż. Niki Caro, wyk. Jennifer Lopez, Gael García Bernal, Joseph Fiennes
premiera 12 maja

 

Nieustannie: Historia Michaela J. Foxa – Apple TV+  film dokumentalny, USA 2023, reż. Davis Guggenheim
premiera 12 maja

 

Wielka – HBO Max  serial kostiumowy, USA 2020-, twórca: Tony McNamara, wyk. Elle Fanning, Nicholas Hoult, Phoebe Fox, 10 odcinków premiera 3. sezonu 13 maja

 

Anna Nicole Smith: Nie znacie mnie – Netflix

film dokumentalny, USA 2023, reż. Ursula Macfarlane
premiera 16 maja

 

Spy/Master – HBO Max  serial dramatyczny, Rumunia 2023, reż. Christopher Smith, wyk. Ana Ularu, Aidan McArdle, Nico Mirallegro, 6 odcinków premiera 16 maja

 

Fanfik – Netflix  dramat, Polska 2023, reż. Marta Karwowska, wyk. Alin Szewczyk, Jan Cięciara, Dobromir Dymecki premiera 17 maja

 

Pustynia wysokich lotów – Apple TV+  serial komediowy, USA 2023,  twórczynie: Nancy Fichman, Katie Ford, wyk. Patricia Arquette, Matt Dillon, Rupert Friend, 8 odcinków premiera 17 maja

 

Urodzony w Ameryce – Disney+

serial komediowy, USA 2023, reż. Destin Daniel Cretton, Lucy Liu, wyk. Ben Wang, Ke Huy Quan, Michelle Yeoh, Chin Han, 8 odcinków
premiera 24 maja

 

Fubar – Netflix

serial komediowy/akcji, USA 2023, reż. Phil Abraham, wyk. Arnold Schwarzenegger, Monica Barbaro, Scott Thompson, 8 odcinków
premiera 25 maja

 

Fatalne zauroczenie – SkyShowtime  serial/thriller, USA 2023, twórca: James Dearden, wyk. Lizzy Caplan, Joshua Jackson, Amanda Peet, 9 odcinków premiera 25 maja

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nowe filmy i seriale na VOD w czerwcu:

1.06 „Nago. Głośno. Dumnie." – HBO Max
5.06 „Idol" – HBO Max
7.06 „Arnold" – Netflix
7.06 „Avatar: Istota wody" – Disney+
9.06 „W tłumie" – Apple TV+
9.06 „Silent Twins" – CANAL+ online
9.06 „Flamin’ Hot: Smak sukcesu" – Disney+
11.06 "IO" – HBO Max
11.06 „Szczęściarz Hank" – HBO Max
14.06 „Goło i wesoło" – Disney+
16.06 „Sortownia" – CANAL+ online/Polsat Box GO
16.06 „Tyler Rake 2" – Netflix
19.06 „Prawi Gemstonowie" – HBO Max
19.06 „Warszawianka" – SkyShowtime
21.06 „Tajna inwazja" – Disney+
22.06 „I tak po prostu…"– HBO Max
28.06 „W powietrzu" – Apple TV+
28.06 „Yellowjackets" – CANAL+ online
29.06 „Wiedźmin" – Netflix
„Czarne lustro" – Netflix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2023 o 19:33, Asia napisał:

Hydraulicy z Białego Domu – HBO Maxserial dramatyczny, USA 2023, reż. David Mandel, wyk. Woody Harrelson, Justin Theroux, Jacqueline Honulik, 5 odcinków

Niestety zrealizowane jako pół komedia. Moim zdaniem nie była to najlepsza decyzja. Uwielbiam Woody Harrelsona, ale mimo to zupełnie się nie wciągnąłem. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...