Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

1899 (netflix) obejrzane , jeśli ktoś się obawia ,że przez 7,5 odc nie będzie kojarzył o co chodzi i po co w ogóle to się dzieje , to polecam ostatnie 5 minut 8 odcinka i potem od 1 :D 

Każdy odcinek kończy się kawałkiem z lat 70-80 (deep purple,black sabath, blue oyster club, itp.) , obsada wielonarodowa , polecam obejrzeć "jak robiono" , cały serial praktycznie z użyciem

https://techcrunch.com/2020/02/20/how-the-mandalorian-and-ilm-invisibly-reinvented-film-and-tv-production/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAMoCIN_9nPyDJkHhLhl0ebpo_Nkt7TsO5B6g_o0DpiM-EuGhznY5h0_ZC0t8NDUImB0LVS0uLtXauF7KepNsTk45R48Lcg_2CUvMZFOmGgLym08SptGYMUWkXgnxU_RFRWkYRvoArgr6qQ42D6mI3EMESxajdEtsf8EBdxLspvEK

tego czegoś , czyli żaden greenscreen a panel ledów 270st dookoła głównej sceny , miażdżąca technologia

Zapewne będzie 2 sezon , tylko czy zepsują jak DARK czy może pójdą w lepszą stronę

PS: ten serial najlepiej odwzorować może MATRIX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyliśmy trzeci i ostatni sezon "Dead to me". Nie wiem skąd niższe oceny. Tzn. wiem, ale się z nimi absolutnie nie zgadzam. Inny nie znaczy gorszy. Powiedziałbym, że twórcom udała się dość rzadka rzecz: pogodzenie dwu niemal wykluczających się tonacji emocjonalnych. Zdecydowanie polecam. Kawał dobrej telewizji: od scenariusza po realizację z aktorstwem włącznie. Linda Cardellini jest tu ujmująca. "It's so sweet, riiight?" 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafał S napisał:

@J4Z Poważnie? Przecież kto miał już obejrzeć, to obejrzał. Poza tym, odejście pewnych postaci jest od początku oczywiste. Szczególnie jeśli aktorzy robią większą karierę i grają gdzie indziej (również w produkcjach kinowych).

Rafał, a gdzie on w kinie taką karierę zrobił 😉? Owszem, aktor ciekawy, zwykle gra role charakterystyczne, ale poza kilkoma epizodami, ja, w żadnej większej produkcji go nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, J4Z napisał:

@Rafał S serial ma jeszcze lepsze oceny, ale nie wiem czy cos wspolnego z filmem. Tak czy siak, warto się zainteresować. 

https://www.filmweb.pl/serial/Fargo-2014-688850

Widziałem pierwsze 3 sezony. Każdy to praktycznie oddzielna historia rozgrywająca się w innych czasach (choć są wzajemne odniesienia, zwłaszcza między pierwszym i drugim sezonem). Żaden nie powtarza fabuły filmu, nie pamiętam nawet czy są jakiekolwiek łączniki poza lokalizacją akcji.

Chyba pierwszy najlepszy (polecam). Na pewno stylistycznie najbliższy filmowi. Drugi też udany (świetny wątek bohaterki granej przez Kirsten Dunst). Trzeci już słabszy, nierówny, choć ma swoje momenty. Czwarty odpuściłem ze względu na najsłabsze recenzje i niewielki związek tematyczny z resztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zaczęliśmy oglądać (na HBO Max) "The West Wing" ("Prezydencki poker") - b. chwalony serial z lat 1999-2006. Odpadliśmy. Dobrze zrobione i zagrane, ale za szybko mówią, jeden przez drugiego. Po angielsku, nawet z napisami, nie dajemy rady. Tzn. rozumiemy treść zdań, nadążamy za akcją, ale nie jesteśmy w stanie oglądać komfortowo. Podobnie było z serialem "The Newsroom" (produkcja HBO), też taka nawalanka w dialogach, że męczyło. To chyba propozycje dla młodszych (lub przynajmniej bystrzejszych) widzów , którzy są w stanie szybciej przetwarzać tekst. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabraliśmy się za "Orange is the new black" (Netflix). Jesteśmy po trzecim odcinku. Czasem trafi się jakiś obleśny kawałek, ale ogólnie jestem pod wrażeniem. Na razie żadnego epatowania tanią sensacją, przemyślany, starannie napisany scenariusz, krwiste postacie, dobrze nakreślone relacje między nimi. I - co zaskakujące - sporo ciepła. Czuje się, że twórcy lubią swoich bohaterów. Kawał dobrego serialu obyczajowego. Oczywiście Ameryki nie odkrywam, bo nakręcono tego już dobre kilka sezonów, więc pewne znacie. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na podsumowanie najlepszych seriali 2022 - zestawienie ukazało się na łamach Gazety Wyborczej.

20. "SIOSTRY NA ZABÓJ" /Bad Sisters / serial dramatyczny/czarna komedia, USA 2022, 1 sezon, 10 odcinków, Apple TV+

19. WEDNESDAY
serial fantasy/czarna komedia, USA 2022, 1 sezon, 8 odcinków, Netflix

18. PAM I TOMMY
serial biograficzny, USA 2022, 1 sezon, 8 odcinków, Disney+

17. LEKOMANIA /Dopesick/
serial dramatyczny, USA 2021, 1 sezon, 8 odcinków, Disney+

16. PIERŚCIENIE WŁADZY
serial fantasy, USA 2022, 1 sezon, 8 odcinków, Amazon Prime Video

15. ANGIELKA
serial dramatyczny/western, Wielka Brytania/USA 2022, 1 sezon, 6 odcinków, HBO Max

14. SANDMAN
serial fantasy, USA/Wielka Brytania 2022, 1 sezon, 11 odcinków, Netflix

13. YELLOWJACKETS
serial dramatyczny/horror, USA 2021, 1 sezon, 10 odcinków, CANAL+ online

12. EUFORIA 2
serial dramatyczny, USA 2019, 2 sezony po 8 odcinków, HBO MAX

11. RÓD SMOKA
serial fantasy, USA 2022, 1 sezon, 10 odcinków, HBO Max

 

10. ANDOR
serial sci-fi, USA 2021, 1 sezon, 12 odcinków, Disney+

9. WIELKA WODA
serial dramatyczny, Polska 2022, 1 sezon, 6 odcinków, Netflix

8. HEARTSTOPPER
serial melodramatyczny, Wielka Brytania 2022, 1 sezon, 8 odcinków, Netflix

7. PACHINKO
serial dramatyczny, USA 2022, 1 sezon, 8 odcinków, Apple TV+

6. HACKS 1 i 2
serial komediowy, USA 2021, 2 sezony, 18 odcinków, HBO Max

5. THE CROWN 5
serial dramatyczny, Wielka Brytania 2016, 5 sezonów po 10 odcinków, Netflix

4. STRANGER THINGS 4
serial sci-fi, USA 2016, 4 sezony, 34 odcinki, Netflix

3. CZARNY PTAK
serial kryminalny, USA 2022, 1 sezon, 6 odcinków, Apple TV+

2. BĘDZIE BOLAŁO
serial dramatyczny/czarna komedia, Wielka Brytania 2022, 1 sezon, 7 odcinków, CANAL+ online

1. THE BEAR
serial obyczajowy, USA 2022, 1 sezon, 8 odcinków, Disney+

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...