Skocz do zawartości

Rozudowa kina domowego na yamaha rx v485


Adam Mrozek

Recommended Posts

Witam 

Proszę o poradę w sprawie rozbudowy kina domowego. 

90% to netflix, hbo i tv. 10% muzyka głównie rock. 3 imprezy w roku na których chciałbym trochę więcej od sprzętu który posiadam 

Na chwilę obecną posiadam amplituner yamaha rx v485 plus kolumny NS-F51/NS-P51 czyli standardowy zestaw z marketu. 

W pierwszej kolejności planuję wymianę 2 kolumn frontowych.

Następnie zakup subwoofera. 

Na koniec wymiana tylnych i centralnego. 

 

W załączniku rzut pokoju. Wysokość to 2,6m. Na podłodze wszędzie gres bez dywanów. Za rok zniknie część mebli oraz kolumny będą stały na podłodze. 

Co do frontów to mam do wyboru w dobrej cenie magnaty 207 lub 209 które wybrać? Resztę zdam sie na was. 

Amplituner narazie zostaje wiec czy jest opcja dobrania do niego sprzętu z zapasem żeby przy czymś lepszym za klika lat kolumny też się nadawały? 

 

 

 

 

 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nteresuje mnie ciepłe brzmienie, głęboki bas i żeby było wystarczająco głośno na dobrą imprezę. Nie słuchałem Magnatów wybór padł na nie z powodu dobrych opini znajomych i trochę poczytałem na forum. 

Nie koniecznie muszą być te magnaty jak coś innego będzie lepiej grało u mnie to czekam na propozycje 😁

Edytowano przez Adam Mrozek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Model RXV 485 to przyzwoity amplituner, ale jeśli szukasz rozwoju, czyli zmiany głośników na coś lepszego. To proponujemy Ci zacząć budować system od nowa. Nic Ci nie da zmiana głośników na lepsze, na poziomie Twojego wzmacniacza. Jeżeli jesteś zainteresowany obraniem takiej drogi, to zwróć początkowo uwagę na amplituner Yamaha RXV 6a (od 3499 zł). Zapraszamy Cię do kontaktu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, rozumiem to. Dlatego też podeszliśmy rzetelnie do tematu. 

Faktem jest, że kolumny pokroju NSF51, to przeciętne głośniki i zakup kolumn za 2-3 tysiące za parę coś wniesie (z tym amplitunerem), ale i tak nie wykorzystasz potencjału.

Chyba, że...kupisz lepsze głośniki a w przyszłości wymienisz amplituner na lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

 

Chyba, że...kupisz lepsze głośniki a w przyszłości wymienisz amplituner na lepszy.

Na właśnie taki miałem plan dlatego myślałem o magnatach 209 których teraz nie wykorzystam ale jak będzie jakiś zastrzyk gotówki i wymianę amplituner to będzie lepiej.  Dobrze myślę? 

W takim razie co polecacie do tych Magnatów 209? 

Tył, central, subwoofer? 

A następnie jaki amplituner pod ten zestaw? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz brał pod uwagę dalszą rozbudowę i wymianę Yamahy RXV485 na np. Yamahę RX V6a czy A2A to Magnaty 209 mogą być dobrym kierunkiem. Niestety RXV485 nie wysteruje tych kolumn. 
Subwoofer w kinie domowym robi efekt i warto tutaj postawić na coś sprawdzonego takiego jak Klipsch R112SW czy SVS PB2000. 
Centralny głośnik warto byłoby zachować w tej samej linii czyli magnat shadow center 213. Tylne możesz dobrać wedle uznania, ponieważ będzie to efekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2021 o 09:22, Adam Mrozek napisał:

Na właśnie taki miałem plan dlatego myślałem o magnatach 209 których teraz nie wykorzystam ale jak będzie jakiś zastrzyk gotówki i wymianę amplituner to będzie lepiej.  Dobrze myślę? 

W takim razie co polecacie do tych Magnatów 209? 

Tył, central, subwoofer? 

A następnie jaki amplituner pod ten zestaw? 

 

 

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś ostatecznej decyzji. To proponuję Ci zestaw głośników Indiana Line Nota 550 X https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html

Będą nie znacznie droższe ale uzyskasz lepszą barwę i przestrzeń. Całą serię możesz rozbudować o pozostałe komponenty z tej rodziny. Zapraszamy Cię na prezentację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...