Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 z późniejszą rozbudową do 5.1


Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post tutaj, a więc witam wszystkich serdecznie :)

Przez ostatnie kilka tygodni miałem okazję obcować z aktywnymi kolumnami podłogowymi Teufel Ultima 40. Nie przekonały mnie do siebie kompletnie. Nie warto się rozpisywać na temat szczegółów, bo całościowo zrobiły bardzo słabe wrażenie. Być może jest to częściowo wina słabych warunków akustycznych pomieszczenia, ale swoją drogą trzeba powiedzieć, że kolumny są zwyczajnie słabe.

Planuję docelowo zbudować system 5.1, chociaż umiejscowienie kolumn surround może być bardzo problematyczne w moim salonie i nie wiem czy nie lepiej będzie poprzestać na systemie 3.1; pomieszczenie odsłuchowe ma bardzo dziwny, nieregularny kształt, a jego powierzchnia to 33 m2. Tak czy owak, kolumny surround (na rysunku zaznaczone na zielono) musiałyby zostać umiejscowione na uchwytach ściennych (zarówno przez brak miejsca jak i z uwagi na koty). Jak widać na rysunku, szału nie ma.

Salon-Model.thumb.png.d8c09aa20740e584059b9ff18ac39aba.png

Zamierzam ten zestaw rozbudować do 5.1/3.1 z czasem, bo zacznę chyba od kolumn podłogowych i amplitunera, a pozostałe elementy dokupię gdy będą na to pozwalały finanse. Środki jakie chcę przeznaczyć na kolumny podłogowe i amplituner to maksymalnie 10 tysięcy złotych, ale jakbym się zamknął na przykład w 6-7 tysiącach, to tym lepiej :P Przydałoby się zmienić telewizor na OLEDa ;) System będzie wykorzystywany głównie do oglądania Netflixa (>80%), jednakże mimo wszystko chciałbym żeby stereo było możliwie jak najbardziej kompetentne. Telewizor będzie podłączony za pomocą kabla HDMI protokołem eARC.

Zasadniczym problemem jest, że właściwie nie wiem od czego zacząć przy budowaniu tego systemu. Tak sobie gdybam, że chyba należałoby zacząć od wyboru amplitunera pod kątem dźwięku i funkcjonalności, a dopiero później pod amplituner już posiadany na miejscu, wybór najbardziej synergicznych kolumn. Czy to jest dobre założenie?

Jeszcze na chwilę kwestia samych głośników. Z tego co czytałem, polecanymi kolumnami w moim budżecie są m.in. Heco Aurora 700, Fyne Audio F303 i Q Acoustics 3050i. W budżecie mieszczą się też np. KEF Q750. Czy przeskok jakościowy jest duży względem Heco Aurora 700? Wiem, że najlepiej przekonać się na własne uszy, ale ciekawią mnie Wasze opinie. Czy macie może jeszcze jakieś propozycje pod kątem co warto by było ściągnąć na odsłuch? Cena kolumn tak myślę do 2500 zł za sztukę (wtedy 5000 zł zostałoby na amplituner).

Ponownie wróćmy do amplitunera. Z jakiej klasy amplitunerem przystoi łączyć te kolumny? Dla przykładu weźmy Denona, co będzie stanowiło złoty środek cena/jakość? X1700H, X2700H, X3700H czy X4700H? Myślałem bardziej nad Onkyo TX-RZ840 (to jest odpowiednik X4700H jeżeli dobrze się orientuję), ale może napiszecie że już taki X2700H sobie dobrze poradzi z wysterowaniem w/w kolumn? Biorę także pod uwagę Yamahę RX-V6A i RX-A1080. Ta ostatnia sprawiłaby, że stosunkowo mało pieniędzy zostałoby na kolumny, ale jeżeli miałoby to dać najlepszy rezultat, to szedłbym właśnie tą drogą. Ponadto, natknąłem się na forum także na następującą rekomendację którą biorę pod uwagę: Yamaha 685 i końcówka mocy NAD lub Atoll (jakie modele konkretnie?). Czy da to lepszy efekt niż Onkyo TX-RZ840?

Odnośnie subwoofera. Czysto informacyjnie, bo jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim dozbieram do subwoofera, jednakże na dzień dzisiejszy celowałbym w SVS SB-2000. Może jest to pomocna informacja przy rekomendacjach dot. kolumn.

 

PS. samą akustykę pomieszczenia też będę chciał poprawić. Najbardziej oczywistym zakupem jest dywan, myślę też nad matami wygłuszającymi które bym umieścił za głośnikami (chociaż tym prawym). Być może w narożniku, tam gdzie są schody, warto by było ustawić tzw. bass trap? Jak sobie radzić z kafelkami w kuchni? Dla lepszego zobrazowania jak są ustawione kolumny w pomieszczeniu zamieszczam zdjęcie poniżej.

IMG_20201228_174901.thumb.jpg.9d67aa5badb92984b8654bcfb34a2f28.jpg

PPS. samo ustawienie głośników przy obecnym położeniu telewizora możemy zmodyfikować niestety w stopniu niewielkim, głównie myślę żeby je odsunąć o dodatkowe 5-10 cm od ściany i/lub zmienić kąt który obecnie wynosi 22 stopnie. Książkowo powinien wynosić chyba 30 stopni? Najbardziej mnie martwi to, że jedna kolumna jest oddalona od ściany o zaledwie 15 cm, a druga ma za sobą ponad metr wolnej przestrzeni. W dodatku za miejscem gdzie przewiduję że będzie się mieścił subwoofer, jest umiejscowiony kaloryfer. Pomysłem na aranżację alternatywną jest postawienie kolumn po skosie tam gdzie są schody i wtedy umiejscowienie surroundów na standach za sofą w równej odległości, ale wydaje mi się że 1) obecne ustawienie jakkolwiek ułomne, jest lepsze oraz 2) mimo wszystko boję się, że standy by zostały przewrócone przez koty.

Dziękuję wszystkim którzy dotrwali do końca i będą tak mili i podzielą się swoimi rekomendacjami ;>

Edytowano przez dzingi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to tragicznie, chciaż najlepiej też nie.

Powiem Ci tak, widze że czytałeś. Nasze porady będa się w ten cenie obracać wokół własnie tych modeli.

Może z tym że ja osobiście to na przykład HEco łączył bym Yamahe 6A a do QAcustic 3050i Denona 2700.

Jeśli stawiasz na system 3.1 to pytanie czy nie lepiej nacisk kłaść na stereo. Wówczas Denon ale model 3700 i d niego dołozyć po prostu prostą koncówkę czy integrę pod stereo.

Yamahy 1080 czy Onkyo RZ 840 już nie dostaniesz.

Rynek amplitunerów jest teraz bardzo uboi.

Ewentualnie jeśli dołożysz to wszystk ow jednym masz Arcam AVR 10 ze znakomita kalibracją Dirac Live i bardzo dobrym stereo.

Ten amplituner wyrówna Ci wszystkie niedogodności położenia

Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie sprzętu. Jak sam widzisz najlepiej sprawdzać samemu

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli w grę wchodzi zarówno stereo jak i kino domowe to możesz pójść w kierunku amplitunera stereo + końcówki mocy na kolumny frontowe. Rozmieszczenie nie jest idealne ale nie będzie problemu z dalszą rozbudową. 

Yamaha RX V6a świetnie zgrywa się z cieplejszym brzmieniem Heco Aurora 700. Możesz w przyszłości pomyśleć o mocniejszej końcówce mocy takiej jak Atoll AM100 Signature, która poprawi dynamikę oraz zapewni większą precyzję w dźwięku. 

Jeśli wybór padłby na Denona to koniecznie rozważałbym między 2700 a 3700. Tutaj dobrym rozwiązaniem byłyby Monitor Audio Bronze 500 lub wspomniane Q Acoustic 3050i, które zagrają łagodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wreszcie ktoś prawidłowo umieścił surroundy na planie i nie pyta o "tylne głośniki" 🤩
To może i ja coś od siebie dodam.

 • Złotym środkiem jest X3700H. Ten model już ma Audyssey XT32 i pre-outy na wszystko. To dodatkowo co oferuje X4700H (Auro3D i nieco wyższa moc wbudowanych wzmacniaczy) nie jest warte dodatkowej ceny. Oba amplitunery należą do obiektywnie najlepszych na rynku obecnie.
 • SVS SB-2000 to moim zdaniem b. sensowny wybór, zwłaszcza że chyba nadal można go znaleźć w relatywnie dobrej cenie po wyjściu wersji Pro.
 • W kwestii kolumn frontowych, to moim zdaniem przy takiej kubaturze oraz z uwzględnieniem faktu, iż planujesz subwoofer, nie pchałbym się w kolumny podłogowe. I tak je odetniesz przy 80Hz. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za najlepszymi podstawkowymi, na jakie możesz sobie finansowo pozwolić.
 • Słuszną strategią jest etapowanie zakupów. Ja bym kupił najpierw amplituner, fronty i sub. Potem dokupił centrala i surroundy. Na koniec dobrą końcówkę mocy do frontów i przekonfigurował X3700H w tryb pre-out dla muzyki.
 • Mam w pewnym sensie podobny setup (tylko nieco bardziej rozbudowany) i sprawdza się bardzo dobrze, polecam.

Powodzenia.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi @S4Home @Q21 i @TomekN :)

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wówczas Denon ale model 3700 i d niego dołozyć po prostu prostą koncówkę czy integrę pod stereo.

Możesz zapodać jakieś przykłady prostych końcówek/integr? Rozumiem, że jeżeli chodzi o integry, to coś pokroju SMSL Q5 PRO? Czy wniesie to jakąkolwiek jakość względem gołego Denona X3700H lub Yamahy V6A? Czy żeby to miało jakikolwiek sens trzeba się rozejrzeć za integrą/końcówką mocy z wyższego segmentu?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Yamahy 1080 czy Onkyo RZ 840 już nie dostaniesz.

Kiedy pojawią się modele tegoroczne? Bo rozumiem że dwa powyżej wymienione to są modele na rok 2020.

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie sprzętu.

Bardzo chętnie, w swoim czasie się zgłoszę. Pisać PM czy lepiej dzwonić?

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Tutaj dobrym rozwiązaniem byłyby Monitor Audio Bronze 500 lub wspomniane Q Acoustic 3050i, które zagrają łagodniej.

Czy jest możliwość wypożyczenia tych sprzętów od Was? :)

43 minuty temu, TomekN napisał:

SVS SB-2000 to moim zdaniem b. sensowny wybór, zwłaszcza że chyba nadal można go znaleźć w relatywnie dobrej cenie po wyjściu wersji Pro.

Czyli inaczej mówiąc, dopłacanie do wersji Pro (która jest o zaledwie 1000 zł tańsza od wyższego modelu SB-3000) się kompletnie mija z celem? Wersja Pro mnie trochę kusi mimo wszystko, bo jak widać na zdjęciach, kolorem dominującym w mieszkaniu jest kolor biały. Ale kto wie, może do czarnych Heco 700 nawet by jakoś wyglądał ten SB-2000.

45 minut temu, TomekN napisał:

Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za najlepszymi podstawkowymi, na jakie możesz sobie finansowo pozwolić.

Czy masz jakieś konkretne propozycje z przedziale cenowym 2500 zł/szt.? Powiem szczerze, że podoba mi się wygląd kolumn podłogowych, ale i tak najważniejszą kwestią jest czy znajdę na rynku jakiekolwiek standy CAŁKOWICIE koto-odporne. Czyli monitory w jakiś sposób solidnie przytwierdzone do standów (nakręcane tak jak w przypadku ściennych?), a standy z kolei dosłownie przyspawane do podłogi.

48 minut temu, TomekN napisał:

Ja bym kupił najpierw amplituner, fronty i sub. Potem dokupił centrala i surroundy. Na koniec dobrą końcówkę mocy do frontów i przekonfigurował X3700H w tryb pre-out dla muzyki.

Dzięki za sugestię! To ma sens :)

 

Moje wnioski na moment obecny. Odrzucam X2700H i zastanawiam się nad X3700H + Monitor Audio Bronze 500/Q Acoustics 3050i lub V6A z Heco. Docelowo kiedyś na pewno dojdzie końcówka mocy lub integra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzingi napisał:

Czyli inaczej mówiąc, dopłacanie do wersji Pro (która jest o zaledwie 1000 zł tańsza od wyższego modelu SB-3000) się kompletnie mija z celem? Wersja Pro mnie trochę kusi mimo wszystko, bo jak widać na zdjęciach, kolorem dominującym w mieszkaniu jest kolor biały. Ale kto wie, może do czarnych Heco 700 nawet by jakoś wyglądał ten SB-2000.

Ja dopłaciłem za Pro, bo:

 • zależało mi na PEQ
 • zależało mi konfiguracji parametrów przez apkę
 • nie podobał mi się wypukły metalowy grill SB-2000
 • nie podobała mi się dioda na froncie w SB-2000
 • chciałem kupić "raz, a dobrze" bo kupowałem dwa

Co do koloru to się nie wypowiadam, bo to kwestia gustu i kompozycji z kolorystyką pomieszczenia. Ja mam wersje Glossy Black. Ale wersja Glossy White zdaje się występuję nie tylko w SB-2000 Pro, ale też SB-2000.

1 godzinę temu, dzingi napisał:

Czy masz jakieś konkretne propozycje z przedziale cenowym 2500 zł/szt.? Powiem szczerze, że podoba mi się wygląd kolumn podłogowych, ale i tak najważniejszą kwestią jest czy znajdę na rynku jakiekolwiek standy CAŁKOWICIE koto-odporne. Czyli monitory w jakiś sposób solidnie przytwierdzone do standów (nakręcane tak jak w przypadku ściennych?), a standy z kolei dosłownie przyspawane do podłogi.

Miałem KEFy Q350 które chyba wpisują się w ten budżet. Z Denonem x3700 grały OK, ale nie mam porównania do innych pozycji na rynku z tej półki cenowej. W kwestii kolumn sprzedawcy mają największe doświadczenie i wziąłbym pod uwagę ich sugestie. Z kotem nie mam doświadczenia, ale to rzeczywiście może być czynnik wpływający na decyzję.

PS.
Jeszcze coś mi się przypomniało.
SVS parę dni temu wypuścił nowy subwoofer - SB-1000 Pro.
Pewnie będzie tańszy niż SB-2000 Pro, a być może u Ciebie byłby wystarczający mocowo.
W USA kosztuje $499. Nie wiem kiedy trafi do Polski, ale może da się to sprawdzić.
W każdym razie jakbym teraz kupował, to zdecydowanie rozważyłbym 2x SB-1000 Pro.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dzingi napisał:

Możesz zapodać jakieś przykłady prostych końcówek/integr? Rozumiem, że jeżeli chodzi o integry, to coś pokroju SMSL Q5 PRO? Czy wniesie to jakąkolwiek jakość względem gołego Denona X3700H lub Yamahy V6A? Czy żeby to miało jakikolwiek sens trzeba się rozejrzeć za integrą/końcówką mocy z wyższego segmentu?

No nie SMSL Q5 PRO

Jak już montowac to coś sensowniejszego. NAD lub Atoll ma ciekawe końcówki mocy.

21 godzin temu, dzingi napisał:

Kiedy pojawią się modele tegoroczne? Bo rozumiem że dwa powyżej wymienione to są modele na rok 2020.

Od Onkyo w lipcu / sierpniu od Yamahy chyba podobnie. Do września powinno coś być. Model niższy już jest

21 godzin temu, dzingi napisał:

Czyli inaczej mówiąc, dopłacanie do wersji Pro (która jest o zaledwie 1000 zł tańsza od wyższego modelu SB-3000) się kompletnie mija z celem? Wersja Pro mnie trochę kusi mimo wszystko, bo jak widać na zdjęciach, kolorem dominującym w mieszkaniu jest kolor biały. Ale kto wie, może do czarnych Heco 700 nawet by jakoś wyglądał ten SB-2000.

Ja tam polecam zamiast SB 2000 / REL HT 1205 ma lepszą zmienność basu. Jest tylko czarny :/ ale moim zdaniem gra ciekawiej.

21 godzin temu, dzingi napisał:

Czy masz jakieś konkretne propozycje z przedziale cenowym 2500 zł/szt.? Powiem szczerze, że podoba mi się wygląd kolumn podłogowych, ale i tak najważniejszą kwestią jest czy znajdę na rynku jakiekolwiek standy CAŁKOWICIE koto-odporne. Czyli monitory w jakiś sposób solidnie przytwierdzone do standów (nakręcane tak jak w przypadku ściennych?), a standy z kolei dosłownie przyspawane do podłogi.

To monitory będzie ryzyko. Stand to jedno ale kot może wywrócić monitor.

Podłogowe moim zdaniem to dobry trop tutaj. Jeśli monitory to Silver 100 od Monitor audio. Poźniej cały komplet silver z centralnym i FX.

Musiał byś je od góry czymś dociazyć. Granitem i takie tam.

Napisz do mnie na PW numer telefonu albo do nas zadzwoń i powołaj się na rozmowe z Piotrkiem z tego forum. Dostaniesz lepsze ceny.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dzingi napisał:
Dnia 3.03.2021 o 08:31, Q21 napisał:

Tutaj dobrym rozwiązaniem byłyby Monitor Audio Bronze 500 lub wspomniane Q Acoustic 3050i, które zagrają łagodniej.

Czy jest możliwość wypożyczenia tych sprzętów od Was? :)

Oczywiście byłaby taka możliwość i musielibyśmy jedynie ustalić warunki wypożyczenia oraz ceny. 
Nie ma sensu iść w kierunku kolumn podstawkowych, ponieważ nie zagrają tak potężnie jak podłogówki. Przynajmniej nie w tej cenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Od Onkyo w lipcu / sierpniu od Yamahy chyba podobnie. Do września powinno coś być. Model niższy już jest

No to się chyba wstrzymam z finalną decyzją na kilka miesięcy. Dzwoniłem do Top Hi-Fi i mówili, że Yamaha V6A jest obecnie nie do dostania. Nie chcę się ograniczać do tego co jest, tylko podjąć przemyślaną decyzję. W końcu sprzęt (a przynajmniej amplituner) ma być na lata :)

4 godziny temu, S4Home napisał:

REL HT 1205 ma lepszą zmienność basu. Jest tylko czarny :/ ale moim zdaniem gra ciekawiej.

Jak najbardziej będę brał pod uwagę ten model – wcale nie wygląda tak źle w tym czarnym kolorze, wręcz powiedziałbym, że całkiem schludnie (chociaż te stopki z napisem REL są mało eleganckie). Natomiast SVS w tej czarnej okleinie wygląda moim zdaniem odpustowo. Jak już to brałbym pod uwagę tylko wersje gloss. Tak na marginesie, same kolumny nie muszą być obowiązkowo białe; biorę pod uwagę także ładne imitacje drewna i czarne.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Musiał byś je od góry czymś dociazyć. Granitem i takie tam.

No właśnie nie mam ochoty bawić się w takie coś; będę spał spokojniej wiedząc, że koty pomimo szczerych chęci, kolumn podłogowych raczej na 100% nie przewrócą :P

3 godziny temu, Q21 napisał:

Oczywiście byłaby taka możliwość i musielibyśmy jedynie ustalić warunki wypożyczenia oraz ceny. 

Ok, odezwę się wtedy na PM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni dywagacji i nasuwają mi się jeszcze następujące pytania:

- czy warto brać pod uwagę NAD C758 v3 (w kategoriach zarówno sonicznych jak i funkcjonalnych, czyli inaczej mówiąc: liczy się całokształt; zdaję sobie sprawę z tego że ma mniejszą ilość wejść/wyjść niż Denon/Yamaha i mi to nie przeszkadza)?

- jeżeli podnieślibyśmy budżet do 3000 zł za kolumnę, to wchodziłyby w grę także:

 • Tannoy XT 8F
 • Dynaudio Emit 30
 • Audio Physic Classic 5
 • Pylon Audio Diamond 25
 • Wharfedale Evo 4.4
 • Monitor Audio Silver 200

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego. że najlepiej jest wszystkie kolumny posłuchać na własne uszy i wyrobić sobie co do ich grania własne zdanie, natomiast mimo wszystko opis grania (chociaż tonalność) w/w kolumn by mi pomógł pod takim względem, że jeżeli bym widział już po samym opisie, że kolumny grają wbrew moim preferencjom, to nie próbowałbym ich na marne wypożyczać. Jeżeli ktoś siedzi w słuchawkach, to podoba mi się brzmienie Focal Clear, HiFiMan Arya i Meze Empyrean. Skłaniam się raczej ku jaśniejszej stronie mocy i lubię też solidną podstawę basową; wbrew temu co napisałem przed chwilą, lubię sprzęt zestrojony raczej neutralnie niżeli V-kę. Muzyka której słucham jest naprawdę zróżnicowana: zarówno muzyka klasyczna, metal symfoniczny (Therion, Epica) jak i rock progresywny (np. Camel). Ważne są dynamika i scena. W kontekście kina domowego też jakość samego centera. Wiem że podpięte pod amplituner, te kolumny nie zagrają pełnią swoich możliwości, dlatego już na tym etapie planuję kiedyś zakup jakiejś integry lub końcówki mocy pokroju np. CXA81, Roksan K3.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dzingi napisał:

- czy warto brać pod uwagę NAD C758 v3 (w kategoriach zarówno sonicznych jak i funkcjonalnych, czyli inaczej mówiąc: liczy się całokształt; zdaję sobie sprawę z tego że ma mniejszą ilość wejść/wyjść niż Denon/Yamaha i mi to nie przeszkadza)?

Soniczne tak. Zagra lepiej. Funkcjonalnych? Tylko Dirac. Pozostałe funkcje głównie sieciowe/obsługa będą działać gorzej. Na dzień dzisiejszy jest tam BluOS więc będzie ok. Ale apką nie obsłużysz amplitunera.

15 godzin temu, dzingi napisał:

- jeżeli podnieślibyśmy budżet do 3000 zł za kolumnę, to wchodziłyby w grę także:

 • Tannoy XT 8F
 • Dynaudio Emit 30
 • Audio Physic Classic 5
 • Pylon Audio Diamond 25
 • Wharfedale Evo 4.4
 • Monitor Audio Silver 200

Nie można tak wybierać.

To wybór dyktowany ceną. XT8F to potężna kolumna. Silver 200 to malutka kolumienka. Do tej drugiej musisz dokupić innego większego lub lepiej dwa suby.

EMIT 30 już nie ma.

AP średnio się nadają do kina.

Fyne i właśnie monitor Audio jest tu dobrym połączeniem kina i muzyki.

15 godzin temu, dzingi napisał:

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego. że najlepiej jest wszystkie kolumny posłuchać na własne uszy i wyrobić sobie co do ich grania własne zdanie, natomiast mimo wszystko opis grania (chociaż tonalność) w/w kolumn by mi pomógł pod takim względem, że jeżeli bym widział już po samym opisie, że kolumny grają wbrew moim preferencjom, to nie próbowałbym ich na marne wypożyczać. Jeżeli ktoś siedzi w słuchawkach, to podoba mi się brzmienie Focal Clear, HiFiMan Arya i Meze Empyrean. Skłaniam się raczej ku jaśniejszej stronie mocy i lubię też solidną podstawę basową

Nie czytaj o tym jak któreś grają. Właśnie zanim to zrobisz udaj się na odsłuch. Wyrób swoją opinię. A później zobacz czy ta z internetów się zgadza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dzingi napisał:

Kilka dni dywagacji i nasuwają mi się jeszcze następujące pytania:

- czy warto brać pod uwagę NAD C758 v3 (w kategoriach zarówno sonicznych jak i funkcjonalnych, czyli inaczej mówiąc: liczy się całokształt; zdaję sobie sprawę z tego że ma mniejszą ilość wejść/wyjść niż Denon/Yamaha i mi to nie przeszkadza)?

Nie warto. Jeden z najgorszych amplitunerów sprawdzanych przez ASR:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-nad-t758-v3-avr.8912/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

XT8F to potężna kolumna.

Wybacz, faktycznie zapędziłem się z 8F. W takim razie XT 6F? :) Czy obstajesz przy tym, że najbardziej odpowiednie do kina domowego będą Fyne (F501?) i Monitor Audio? Widzę, że ominąłeś Pylon Audio Diamond 25. Nie sprawdzą się do kina, tak?

PS oferty na nowe Emit 30 jeszcze są.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie czytaj o tym jak któreś grają. Właśnie zanim to zrobisz udaj się na odsłuch. Wyrób swoją opinię. A później zobacz czy ta z internetów się zgadza.

 

Masz całkowitą rację. Słuchawki które ja uważam za miodne, inni uważają za zbyt jasne. Tak że ten…

3 godziny temu, TomekN napisał:

Nie warto. Jeden z najgorszych amplitunerów sprawdzanych przez ASR:

No to sobie chyba rzeczywiście dam spokój, tym bardziej, że w przyszłości i tak uzupełnię amplituner końcówką mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

AP średnio się nadają do kina.

Nie do końca zgadzam się z tą opinią. Audio Physic grały u mnie jakiś czas i w kinie też grały moim zdaniem bardzo fajne. To kolumny żywe, grające z werwa, więc wg mnie jak najbardziej nadające się do kina. Inna rzecz, że nie ma do nich dedykowanego centralnego, ale u mnie grał (i gra do dziś) Dali zensor vocal i to połączenie też się sprawdzało. Także ja tych AP bym nie skreślał a powiem, że w ostrym roku wg kolegi z sąsiedniego forum, który słucha takiej muzyki, sprawdzają się bardzo dobrze. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grają świetnie przestrzenią. Ale sa po prostu za szybkie. Ich bas nie ciągnie sie tam gdzie powinien. Oczywiscie można to nadrobić subem. Po prostu moim zdaniem wydamy kase (AP nie są tanie) a nie wykorzystamy tego w kinie. W stereo sa bardzo fajne.

20 godzin temu, dzingi napisał:

Wybacz, faktycznie zapędziłem się z 8F. W takim razie XT 6F? :) Czy obstajesz przy tym, że najbardziej odpowiednie do kina domowego będą Fyne (F501?) i Monitor Audio?

nie koniecznie. Tannoy jest nieco jaśniejszy co może być ciekawe.

20 godzin temu, dzingi napisał:

Widzę, że ominąłeś Pylon Audio Diamond 25. Nie sprawdzą się do kina, tak?

Diamond to najlepsza seria Pylona. W kinie mozna znaleźć  po prostu bardzie efekciarskie granie. A to jednak wazne. 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Utwórz nowe...