Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe


smaskenss

Recommended Posts

Witam,

Koledzy, przymierzam się do wymiany kolumn w moim zestawie audio. Niestety, ze względu na już zaadoptowany salon nie jestem w stanie postawić kolumn podłogowych, pozostają tylko i wyłącznie podstawki na szafce RTV. Wielkość salonu to 4,5x5,5, odległość od kolumn do kanapy 5mb, wysokość pomieszczenia 2,75mb.

Obecny sprzęt to Atoll IN100, Exposure 1010CD no i tytułowe kolumny Paradigm monitor 3v2.

 

Muzyka to głównie Pink Floys, Dire Straits, z mocniejszych brzmień AC/DC, Black Sabath, trochę elektroniki typu Depeche i tego typu klimaty. Szukam kolumn o podobnym brzmieniu ale z dużo lepszą kontrolą basu (precyzyjniejszy ), bardziej szczegółowych. Budżet w przypadku nowych to 4-4,5kPLN, nie wykluczam używanych z trochę niższym budżetem - do 3,5kPLN.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Masz na prawdę bardzo fajny zestaw i jeśli w grę wchodziłyby wyłącznie kolumny podstawkowe to polecam podobnie jak kolega Michał Audio Physic Classic 3, które zapewnią Ci dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem. Alternatywą mogą być Jean Marie Reynaud Lucia, które zagrają bliższą średnicą, łagodniejszą górą oraz spokojniejszym dołem. Zyskasz nieco szerszą prezentację sceny dźwiękowej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tomaz75 napisał:

JMR w 20 metrach,oj, trochę za dużo?

25m2 do tego otwarta przestrzeń na klatkę schodową i kuchnie z jadalnią. W sumie ok 60m2. 

I tu trochę boje się o audio physic... w porównaniu z paradigm sporo mniejsza pojemność kolumny. Chyba ze moje myślenie z założenia jest bledne

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,

Masz na prawdę bardzo fajny zestaw i jeśli w grę wchodziłyby wyłącznie kolumny podstawkowe to polecam podobnie jak kolega Michał Audio Physic Classic 3, które zapewnią Ci dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem. Alternatywą mogą być Jean Marie Reynaud Lucia, które zagrają bliższą średnicą, łagodniejszą górą oraz spokojniejszym dołem. Zyskasz nieco szerszą prezentację sceny dźwiękowej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Dzieki, ale jakoś kompletowałem uklad na bieżąco w miarę możliwości podczas budowy domu. Co masz na myśli przez fajny zestaw? Fakt, lubie atolla z exposure, ale paradigmow nie mogę już słuchać, tłuką basem strasznie przeciaglym i takim ciężkim. Dlatego chciałbym coś szybszego, punktowego.

Krzysiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...