Skocz do zawartości

KEF LS50 i NAD C338 ? Szukam czegoś do 5000 zł


Kolezka

Recommended Posts

Czesc, jestem nowy na forum i troche zielony w temacie. Dojrzalem do mysli, ze chcialbym miec cos fajnie grajacego i w miare wygladajacego ;)

Pokoj z aneksem 25m2, do sluchania w wiekszosci wszystkiego, pewnie raczej w glosnosci takiej normalnej jako tlo muzyczne do relaksu, itp. 
Nie mam winyli, ani CD, wiec przedewszystkim funkcje sieciowe, fajnie by bylo zeby odtwarzalo przykladowo z pen drive (NAD nie ma, ale moge to jakos przezyc) i niechcialbym jakiegos kloca :)

Głośniki też raczej nie podłogówki.

Nie jestem w temacie i nie znam sprzetow wiec chetnie poslucham wskazowek specjalistow.

Edytowano przez Kolezka
Dodanie info o glosnikach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A czy myślałeś o czymś bardziej kompaktowym, ale wcale nie słabszym niż w/w wzmacniacz?

Argon Audio SA1 jest dokładnie to samo Nad C338 jeżeli chodzi o moc. Do tego odtwarzacz sieciowy Audio Pro Link 1 lub WXAD-10.

Coś wydajniejszego od w/w wzmacniaczy to np. Harman Kardon Citation Amp. Poniżej wrzucam temat i może tam znajdziesz coś ciekawego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysyrafal napisał:

A czy myślałeś o czymś bardziej kompaktowym, ale wcale nie słabszym niż w/w wzmacniacz?

Jestem otwarty na wszelkie sugestie, nie jestem obeznany w temacie, wiec chetnie popatrze na inne urzadzenia. Zabieram sie za czytanie tego watku ktory podrzuciles :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LS50 potrzebujesz raczej wzmacniacza wydajnego prądowo. O tych kolumnach dużo już napisano, przeważają opinie o tym ze wymagają 50w na kanał, klasa A/B itp. na początek. Np. Audiolab 6000a.
Zgaduje, ze szukasz sprzętu używanego?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Słyszałem, że te q to modele budżetowe i słabiej grają... Nie znam się za bardzo, ale tak słyszałem, a co sądzisz o:

Elac Debut Reference B6 lub Q Acoustics 3030 ?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale za 5k możesz tylko myśleć o budżetowym zestawie. Jasne, ze Q350 to najniższa z serii KEF, ale mimo tego jest to kolumna, która zbiera dobre opinie. 
 

co do Elac’a i Q Acoustics, nie słyszałem wiec się nie wypowiem. O Elac”u czytałem, ze jest to bardzo udana konstrukcja Adrew Johns”a, jednego z najbardziej uznanych designerow branży. Nowy produkt, zbiera pozytywne opinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Walezy napisał:

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale za 5k możesz tylko myśleć o budżetowym zestawie. Jasne, ze Q350 to najniższa z serii KEF, ale mimo tego jest to kolumna, która zbiera dobre opinie. 
 

co do Elac’a i Q Acoustics, nie słyszałem wiec się nie wypowiem. O Elac”u czytałem, ze jest to bardzo udana konstrukcja Adrew Johns”a, jednego z najbardziej uznanych designerow branży. Nowy produkt, zbiera pozytywne opinie. 

Ok, to moje początki, nie znam tematu, w samochodzie słucham najwięcej muzyki i stwierdziłem, że chciałbym, żeby i w domu jakoś grało :)

A co sądzisz o NAD E338 jako jednostce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kolezka napisał:

Ok, to moje początki, nie znam tematu, w samochodzie słucham najwięcej muzyki i stwierdziłem, że chciałbym, żeby i w domu jakoś grało :)

A co sądzisz o NAD E338 jako jednostce?

Nie wiem nic o tym wzmacniaczu. Jeśli chodzi o budżetowe urządzenia all-in-one Marantz NR1200 wydaje się chyba lepszym wyborem. Ale jak to gra, nie wiem, musiałbyś posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/sQYxkW-UnV8

https://youtu.be/IVXW5FBSoJ8

Z odpowiednimi kolumnami powinien zagrać i zaśpiewać przyzwoicie. Nie zapominajmy, ze to all-in-one za 3k.

Interesujaca rzeczą jest, ze Andrew opisuje dźwięk/charakter NR1200 jako raczej ‚ciemny’, ‚bogaty’ i ‚lagodny’. Nie wspomina nic o podniesionej gorze - jeszcze jeden przykład potwierdzający regule, ze kolumny i elektronikę trzeba dopasować do personalnych preferencji.

„The only person who has to like the sound of your system is you.”

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko NAD C338 to nie wzmacniacz w klasie AB tylko impulsowy i dzięki temu jest dość wydajny. Testy w audio wykazały że ma większą moc niż deklarowana przez producenta. Pierwotny wybór uważam za niezły, jednak 25 m² dla LS50 to już dość sporo. Dobrze by było to posłuchać u siebie w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MobyDick napisał:

Mimo wszystko NAD C338 to nie wzmacniacz w klasie AB tylko impulsowy i dzięki temu jest dość wydajny. Testy w audio wykazały że ma większą moc niż deklarowana przez producenta. Pierwotny wybór uważam za niezły, jednak 25 m² dla LS50 to już dość sporo. Dobrze by było to posłuchać u siebie w domu.

Testy w Audio pokazuja, ze WXA-50 tez dysponuje wysoka mocą. Podłączenie z trudnym obciążeniem, w moim wypadku było to R100, pokazało jednak, ze zwyczajnie brakuje prądu. Nie sugerowałbym się pomiarami jako definitywna miara tego czy wzmacniacz ‚nadaje sie’ czy tez nie. 
W mojej opinii LS50 to raczej wymagający produkt, ale również taki, który potrafi przyćmić dużo droższe rozwiązania. Kolumny te wymagają jednak dobrego wzmacniacza. Nawet taki 316BEE v2 będzie lepszym rozwiązaniem jeśli mówimy o samym napędzaniu kolumn niż C338 (edit: nie biorąc kwestii brzmienia pod uwagę).

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MobyDick napisał:

Tego bym nie był taki pewien. Brzmieniowo raczej by się nie zgrał z tymi kolumnami. Przynajmniej jak dla mnie. 

Brzmienie - subiektywna rzecz. Mi chodzi o wzmacniacz jako źródło prądu pracujące z trudnym obciążeniem. Nie zapominajmy, ze mówimy tu o budżecie 5k.
Stare LS50 wymagają niestety droższych wzmacniaczy - dużo dobrego słyszałem o kombinacji z Hegel H95/120 i wyższym. No ale to jest zupełnie inna liga cenowa. 
 

Ciekawostka, John Darko: https://youtu.be/sRgxJaPDn10 porównuje oba, ale z LS50 Meta. wiadomo, inny produkt, ale jeśli chodzi o zapotrzebowanie na prąd, również wymagające, tak jak ‚stare’ LS50.

 

 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie demonizował zapotrzebowania LS50 na prąd. Mają minimum impedancji przy 4 omach (czyli zupełnie standardowo). Z mojej praktyki nie wynika też, żeby potrzebowały więcej prądu niż większość innych monitorów (na zdjęciu ustawienie gałki mojego wzmacniacza przy słuchaniu KEF LS50, YB Bise XL, Usher BE-718 i Heco Revolution 3 (te ostatnie są wyjątkowo wydajne) 

1863497855_BiseXL10.thumb.png.899735fde1c8b7affb09566cf5a29cd5.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

A ja bym nie demonizował zapotrzebowania LS50 na prąd. Mają minimum impedancji przy 4 omach (czyli zupełnie standardowo). Z mojej praktyki nie wynika też, żeby potrzebowały więcej prądu niż większość innych monitorów (na zdjęciu ustawienie gałki mojego wzmacniacza przy słuchaniu KEF LS50, YB Bise XL, Usher BE-718 i Heco Revolution 3 (te ostatnie są wyjątkowo wydajne) 

1863497855_BiseXL10.thumb.png.899735fde1c8b7affb09566cf5a29cd5.png

Miniumum spada do 3.3 Ohm (dane KEF), ale faktycznie nie jest to bardzo trudne obciążenie, tak jak pisałem jest - trudne, wymagające. Wzmacniacz A/B tak jak ten Marantz ze zdjęcia nie będzie miał problemu. Jaki to model?

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Walezy napisał:

Jaki to model?

Pm 8005. Najbardziej znany wzmacniacz na forum 😉

Pozwolę sobie powiedzieć jeszcze kilka słów o samych ls50. Rozmawiałem ostatnio z osobą sprzedającą te kolumny, wspomniałem mu jakie kolumny posiadam teraz, jaki wzmacniacz je napędza. Pan ów stwierdził, że spośród wymienionych modeli paczek (pmc db1 gold, dynaudio excite x18 i kef ls50) najprostsze do napędzenia będą właśnie te ostatnie. Jak widać ile osób tyle opinii. 

Dodam tylko, że mój marantz (ki pearl lite) moim zdaniem, nie ma problemu ani z pogonieniem dynaudio ani PMC. 

Jako ciekawostkę dodam, że testowałem te kolumny z smslem q5 pro i może szału nie było ale wstydu też nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...