Skocz do zawartości

Primare i15 Prisma, jakie kolumny podstawkowe


agora

Recommended Posts

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Kolego @agora, a można wiedzieć co to był za model kefów? 

Wracając jeszcze do tematu polecanych kolumn mi podobały się też elac vela, których słuchałem z heglem. Wg mnie miały odrobinkę wycofaną średnicę, ale że kolumny słuchałem w salonie audio więc mogę się mylić 🙂. Bas był natomiast bardziej zwarty niż w kefach czy excite a góra to już zupełny odlot. Niesamowicie rozdzielcza i rozpylona. 

KEF Q350 ale one grały z innymi wzmacniaczami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało mi się ostatnio znaleść trochę czasu i odsłuchałem parę kolumn tj. Buchardt Audio S400, SONUS FABER SONETTO II, JBL HDI 1600 i Pylon Audio Diamond Monitor 18. Najbliższe barwie, której szukam były SF Sonetto II ale brakowało mi dołu. Pylony tez nie grały źle ale przy niektórych utworach dźwięk był trochę przytłumiony, grały jakby ktoś przykrył je kocykiem. Nie umiem jeszcze pisać tak szczegółowo jak większość z was więc musicie mi wybaczyć ten prosty opis. Jakie jeszcze kolumny polecacie, które mogłyby zagrać podobnie do SF Sonetto II ale z lepszym bardziej silniejszym dołem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stach_s napisał:

Testowales w salonie czy u siebie? 

Niestety w salonie. A na dodatek nie miałem za dużo czasu na odsłuch. Potraktowałem go bardziej jako zapoznanie się z dźwiękiem jakie mogą oferować powyższe kolumny

Przed chwilą, kaczadupa napisał:

A jak odebrałeś Buchardty S 400?

 

Trochę podobnie do Pylon 18 które to jednak wydaje mi się ze zagrał z większa przestrzenią. Niestety nie miałem za dużo czasu aby dokładniej się wsłuchiwać 😞. Praktycznie każde kolumny zagrały 2-3 te  same kawałki. Najszybciej zrezygnowałem z JBL HDI 1600. Dwukrotnie słuchałem tylko SF Sonetto II i Pylon 18

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Sprawdź jeszcze Monitor Audio Silver 100 i Heco Revolution 3. Te ostatnie szczególnie!

Piotr

Piotr MA Silver 100 mam aktualnie. Brakuje mi w nich przestrzeni i góra jest trochę za jaskrawa (jak dla mnie). Zastanawiam się jeszcze nad monitorami KEF. Kiedyś miałem serie Q i brakowało mi w nich tylko góry. Słyszałem ze seria R to inne granie niż Q, może znajdę gdzieś R300 ewentualnie R3 ale te aktualnie wykraczają poza mój planowany budżet. Druga sprawa to parokrotnie w zagranicznych materiałach audio znalazłem zestawienie Primare z KEF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, agora napisał:

Piotr MA Silver 100 mam aktualnie. Brakuje mi w nich przestrzeni i góra jest trochę za jaskrawa (jak dla mnie). Zastanawiam się jeszcze nad monitorami KEF. Kiedyś miałem serie Q i brakowało mi w nich tylko góry. Słyszałem ze seria R to inne granie niż Q, może znajdę gdzieś R300 ewentualnie R3 ale te aktualnie wykraczają poza mój planowany budżet. Druga sprawa to parokrotnie w zagranicznych materiałach audio znalazłem zestawienie Primare z KEF

Inne, ale nadal nie ma takiego blasku. Więc nie wiem czy to granie którego szukasz.

Oczywiscie spróbuj ja bardzo lubię serie R od Kefa.

W takim razie Heco Revolution 3 musisz odsłuchać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...