Skocz do zawartości

Onkyo RZ50 - Specyfikacja


tadekk55

Recommended Posts

  • 8 months later...

Trudne czasy.

Kiedyś sprzęt ze średniej półki kosztował 3 tys, topowy drugie tyle, ale co najważniejsze był przewidywalny w działaniu. Człowiek się cieszył z drobnych udogodnień i nowych trybów . 

A teraz ... sprzęty po 8-10 tys i fora pelne wpisów że to i tamto nie działa (główny problem to eARC i komunikacja z pozostałymi sprzętami), więc tym bardziej frustrujące że tak trudno o testy i opinie. 

Mnie ciekawi od dawna  RZ50, szczególnie jak współgra z serią klipsch RP. No właśnie, nie wiem czy to tylko marketing czy coś faktycznie zrobiono z dedykowaną kalibracją z nową serią RP.  Jakby dedykowane odcięcia ? Czyżby rereferencyjna kalibracja ( 80dB THX) już nie była referencyjną ?

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale mowisz o odcięciach w RZ50?

Tak THX działa nieco inaczej.

A Pytasz o Klipsche?

chyba nie do końca rozumiem.

Miałem na myśli referencyjną kalibrację Audyssey , tak ,w niej odcięcia zalecane były na 80 dB , mowa o głośnikach nastawionych na small (poza subem naturalnie) - jak dobrze pamiętam w ampli wówczas w nawiasie pojawiało się THX.

DIRAC to zupełnie inna kalibracja, więc jestem ciekaw różnic jeśli ktoś już doświadczył (do XT32) , a jeśli chodzi o klipsche to jak się domyślam dzięki wspólnemu właścicielowi wprowadzili min do RZ50 "KLIPSCH OPTIMIZE MODE" - cokolwiek to znaczy w praktyce, o to pytałem.

Marketingowe informacje ze strony onkyo usa są dość lakoniczne i mówią tylko o odcięciach właśnie:

cyt "“To simplify setup, Klipsch and Onkyo teamed up to implement the precise crossover values for specific new Reference Premiere speakers,” Hawkins says.  In simpler terms, your Onkyo AV Receiver is all ready to work in sync with your Klipsch speakers."

Na razie można znaleźć opinie tylko na anglojęzycznych stronach, jestem w trakcie czytania jednego z wątków na avsforum, z jednej strony wszyscy pieją, że super, ale za chwilę narzekają na brak stabilności w działaniu RZ50 (z różnymi urządzeniami peryferyjnymi)

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2022 o 08:57, Butler napisał:

No to wygląda na fajną cenę :)

Polska gwarancją?

Dnia 14.11.2022 o 22:37, Arek_Gd napisał:

ale za chwilę narzekają na brak stabilności w działaniu RZ50

W jakim sensie?

Dnia 15.11.2022 o 06:06, Butler napisał:

Że jak? Wystawiłeś za 10500zł, a teraz już 11500zł? Inflacja? ;) 

W ofercie masz inną cenę.

To nie. to dzięki :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Na tym forum wątek ma 286 stron po 20 postów , problemów jest tam cała masa, od kalibracji DIRAC po eARC itd.  nie sposób przytoczyć konkretów.

Miałeś już fizyczną styczność z tym ampli ? Lub znasz kogoś kto używa z powodzeniem?

Nie. Ja jeszcze go nie używałem dłużej. Ale też o nim czytałem.

 

Akurat z eARC to nie spotkałem firmy która by problemów nie miała.

A może DIRAC to kwestia wiedzy? Nie wiem. Ale to jednak inna kalibracja niż wpiąć i mierzyć.

13 godzin temu, Kubakk napisał:

A mnie @Piotr Sonido poleca rz-50 , no nie ładnie ;)

Chyba wszystkie nowe sprzęty zabugowane mocno

Nie. Tobie polecam Arcama albo Anthema :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 4.07.2021 o 13:21, yahoo111 napisał:

W specyfikacji jest napisane „non-reassignable”.

Elastyczność architektury Onkyo/Pioneer jest niestety dość kiepska. Wystarczająca w 99% przypadków, ale ten 1% zwykle głośno narzeka.

Kanały front wide (8 i 9 w 9.LFE.x) w najnowszej wersji specyfikacji nie są już wymieniane. Nie ma źródeł dźwięku 9.1+obiektowy, więc zostało to zarzucone. Podobnie jest z górnymi kanałami 5 i 6 kanałami (w konfiguracji x.LFE.6), Atmos w domu kończy się na 7.x.4.

Jak rozumiem nikt jeszcze nie weryfikował zapisów z instrukcji w praktyce?  Wracając na chwilę do początku wątku i dyskusji o 7.2.4 , czy dobrze odczytuję, że jeśli chcesz mieć 7.x..4 to musisz 'poświęcić" surround back , który wymaga zewnętrznej końcówki , i tylko te kanały stanowią w nr 10 i 11. Tzn. że odpalając sam ampli bez końcówki będziemy mieli 5.X.4 a odpalając razem z końcówką 7.X.4.

Jeśli tak to słabo . Bo dla mnie must have to 7.2 , dopiero potem 7.2.2 (rear) i na końcu 7.2.4 . Szkoda, że nie można przypisać front high do 10 i 11 kanału. Np. do TV, seriali i zwykłej TV wystarczyłoby odpalać sam ampli i 7.2.2 a tylko do projektora i seansów filmowych razem z końcówką.

 

onkyo_RZ50_7.1.4.jpg

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to było jednym z decydujących czynników przez który kupiłem w zeszłym roku Denona. Seria 3 i 4 ma 9 końcówek, ale dekoduje 11. I budując 7.2.4 mogę wybrać czy przez pre chcę zasilić fronty czy height. Onkyo/Pioneer jest tu dużo mniej elastyczny. Przy podpięciu jedynie końcówki mocy wyłącznie do kina to jak cię mogę. Ale gdy zamiast końcówki chciało by się dać wzmacniacz dla bardziej wyrafinowanego grania stereo z pominięciem amplitunera, ale z wejściem pre żeby uzupełnić brakujące kanały to już dupa blada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nie można wykorzystać wzmaka do napędzenia frontów to już się pogodziłem , ale że taki cyrk z surround back to się nie spodziewałem. Znów sprzęt projektuje się dla przysłowiowej "blondynki" , raz podłączone = jedna funkcjonalność - ON / OFF.  Czy orientujecie się czy jest tak samo z RZ830 / RZ840 ?

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...