Skocz do zawartości

NAIM NAIT XS3

kaczadupa

Recommended Posts

• Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

8 minut temu, kaczadupa napisał:

Nic nie piszesz ale widzę po ogłoszeniu, że jednak malutki przegrał z większym Naimem. 

No, musze sie w piers uderzyc ;)

Nie ma dla mnie usprawiedliwienia,  moze tylko takie, ze zajety bylem sluchaniem nowego (dla mnie) Naima i zapomnialem o wszystkim. Progres jest w kazdym aspekcie, ale nie powinno to dziwic biotac pod uwage 70watt wobec 30 na kanal. Szczegolnie cieszy mnie ciche wieczorne granie, juz wczesniej nie uzywalem loudness, choc Qute ma, a teraz hmmm spac sie nie chce :)

Nie bez znaczenia jest tez dla mnie, ze mam teraz i naped cd w jednym pudelku, swoboda i brak rozkmin, jaki transport, a jakie kable etc. 

Ja jestem zadowolony, czego i Tobie zycze 👍

BTW, mialem kiedys u siebie przez chwile ATC SCM7, piekne granie, ale moj Qute za slaby byl dla nich i ciche sluchanie w ogole nie wchodzilo w gre.
A jutro wchodza do gry z Uniti2 Dynaudio X18...

Edytowano przez stach_s

• 1 month later...

No i ciągnie mnie jakaś niewidzialna siła do tego Naima....  XS3 lub SN3. Oba zupełnie inaczej zagrały, chociaż bliżej mi z moimi ATC7 do XS3. W każdym z nich czegoś mi brakowało ale to samo  miałem z pozostałymi wzmacniaczami, które tu opisałem. 

Znajomi doświadczeni audiofile proponują zapomnieć o Naimach, zostawić sobie Cyrusy i zmienić ATC 7 na coś innego w stylu np. ATC 20 ale jak zerknąłem na ich gabaryt i wagę to to one raczej nie do 12m2 (obawa przed zbyt dużą ilością niskich tonów jak to było w przypadku monitorów  Elac Solano).

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z  monitorami ATC 20? 

atc-scm20-sl-p-loudspeakers-cherry-pre-owned-18837-1-p.jpg

Ja nie mam doświadczeń z ATC ;)

Ale mam z kolei inny pomysł - w Twoich 12m powinny fantastycznie odnaleźć się szwedzkie maluchy Guru Junior, miałem je kiedyś z Naimem Unitiqute i barwę miały bajeczną, ale w moim metrażu troszkę brakowało dołu, mimo to wspominam je bardzo ciepło, do tego stopnia, że zastanawiam się nad ponownym zakupem...

3 godziny temu, muzofan napisał:

Chętnie poczytałbym jak wypadają w bezpośrednim porównaniu :) 

Ja też, a najlepiej samemu sprawdził. Przeprowadziłem mały wywiad środowiskowy wśród userów AS znających dwudziestki i wszyscy chwalą wysokie tony z ATC scm 20, nawet padło jedno stwierdzenie, że góra ładniejsza jak w Contour 20i. Niestety dla mnie niskie tony podobno potężne na tle ATC 11 a to już byłoby u mnie za dużo. Chociaż patrząc na wykresy jedenastek i dwudziestek to raz, że jedenastki są bardziej wzmocnione na basie a dwa mają mniej wysokich więc całościowo to one powinny być odbierane jako bardziej "basowe".  Jak zawsze trzeba samemu sprawdzić a nie czytać itp. bo potem jest jak z super "neutralnym" ;) (wg krajowych recenzji) Naimem SN3. Chociaż nie, jeden recenzent nie okazał się głuchy (recka Naima SN3 z HiFi i Muzyka). 

Dlatego wszystkie recenzje można traktować jedynie poglądowo a najlepsze rezultaty daje sprawdzenie w swoim systemie. Kilka różnych sprzętów testowałem u siebie w domu i muszę przyznać że między ATC SCM 40 a 50 i 100 różnica była bardzo duża. Może warto dla zaspokojenia własnej chęci spełnienia dźwiękowego wypożyczyć SCM 20? Ja uważam że z ATC można zakończyć poszukiwania. Przynajmniej mnie przestało korcić żeby cokolwiek testować i od kilku miesięcy delektuję się jedynie muzyką.