Skocz do zawartości

Wzmaczniacz dla kolumn Pylon Audio Diamond 28


nevellan

Recommended Posts

Dnia 19.12.2023 o 13:43, Kraft napisał:

Jak wzmacniacz poradził sobie z D25, to tym bardziej poradzi sobie z D28, które są nawet o decybel lub dwa skuteczniejsze niż mniejszy model. Przebieg i minima impedancji obie konstrukcje mają praktycznie takie same.

Z tego co można wyczytać w testach prasy to D28 maja mininum  3.4 oma a D25 minimum 4.6 wiec chyba nie do konca to samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _A_R_T_ napisał:

Musical Fidelity m5si jest bardziej przejrzysty od Musical Fidelity m3si i generalnie gra dużo lepiej.

Szukając wzmacniacza dla siebie do Pylon Diamond 28 przesłuchałem Musicale od 2 do 6 i według mnie do Pylon Diamond 28 minimum to m5si.

Oj , poprosiłbym coś więcej, bo " gra dużo lepiej " to trochę mało.

żeby było łatwiej.... czy jest ciepło, delikatne wysokie, kontrolowany mocny bas ? ładny wokal ?

Bo w recenzjach już niby 3si to miał.....

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomai napisał:

Oj , poprosiłbym coś więcej, bo " gra dużo lepiej " to trochę mało.

żeby było łatwiej.... czy jest ciepło, delikatne wysokie, kontrolowany mocny bas ? ładny wokal ?

Bo w recenzjach już niby 3si to miał.....

Zgadza się. Musical Fidelity m3si już oferuje to o czym piszesz, ale 5si wynosi to wszystko na zdecydowanie wyższy poziom plus do tego nadaje brzmieniu lepszej dynamiki, wigoru i energii. Oba wzmacniacze grają bardzo przyjemnie, soczyście i plastycznie z tym że mnie w 3si brakowało mi trochę pazura. No i bas w 5si najlepszy jaki słyszałem ze wszystkich testowanych wzmacniaczy do kwoty 10 000 zł. Bas ma masę, kontur i szybkość. Nie robi zbędnego łomotu bez przerwy nie zalewa nieustannie słuchacza. Jest to bardzo ważne w przypadku Pylon Diamond 28, którym basu nie brakuje a w połączeniu z przeciętną akustyką może powodować problemy z dudnieniem i wzbudzaniem się rezonansów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2024 o 14:48, Kraft napisał:

To samo nie, ale różnica nie jest znacząca.

PS gdzie znalazłeś te 3,4 i 4,6 oma?

W Avtest i Audio.com. Dokładnie 25 mają minimum na 4,5 a 28 na 3,5. Natomiast masz racje co do skuteczności która jest sporo wyższa w większym modelu. Odpowiednio 86db i 89db. Pytanie czy metody pomiaru mieli te same. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomai napisał:

 

 

Na chwile obecną tworzy mi się taka lista :.

1. Roksan Caspian M2

2. Serblin & Son Performer

3 . Musical Fidelity  M5si

4. Magnat M900.

Ja bym do tej listy dołożyłbym  jeszcze Arcama A15.

W jednym ze znanych sklepów powiedzieli mi że porównywali go z M3si i CA CXA81 których dosłownie zmiótł cytując sprzedawcę. Dopiero własnie M5si nawiązał z nim walkę, a różnica w cenie wyjściowej znacząca.

 

Ja testowałem A15 z Diamond 25 i też na mnie zrobił wrażenie. Pierwszy wzmacniacz który potrafił w miarę kontrolować bas diamondów jednocześnie bez utraty potęgi i uderzenia. Dynamiczne i potężne brzmienie. Kolejny + to dość przejrzyste wokale jednocześnie pozbawione sybilantów. Jedyne co mi przeszkadzało to najwyższa góra. Mogłaby być odrobinę słodsza, ale ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie także...

Teraz testuje A5 i niestety nie ma tej potęgi. Bas kontroluje jeszcze lepiej, ale jak by mi go brakowało nawet z D25. Góra słodsza zdecydowanie...  Idealne byłoby połączenie zalet A5 i A15 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, _A_R_T_ napisał:

No i bas w 5si najlepszy jaki słyszałem ze wszystkich testowanych wzmacniaczy do kwoty 10 000 zł. Bas ma masę, kontur i szybkość

A czym sprawdzałeś?

10 godzin temu, Tomai napisał:

Którego Musicala masz na myśli ?

Wszystkie Musicale grają wysofaną góra. Jedne mniej drugie bardziej. No faktycznie M5si jest z nich o ile tak mozna powiedzieć najbardziej otwarty.

9 godzin temu, Tomai napisał:

 

 

Na chwile obecną tworzy mi się taka lista :.

1. Roksan Caspian M2

2. Serblin & Son Performer

3 . Musical Fidelity  M5si

4. Magnat M900.

No i to posłuchaj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A czym sprawdzałeś?

Uchem ;)

Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacze to sprawdzałem Denon PMA 1510AE, Rotel A12, Rotel RA-1572mkII, Hegel H95, Roksan K3, Atoll IN200si, Vincent SV-237MK, Fezz Silver Luna, Fezz Audio Titania, Unico Primo, Atoll IN100si, Cambridge Audio CXA61, Naim 5si, Exposure 2010, Moon Ace, Nad C388, Teac AX-505, Yamaha A-S2200, Roksan Caspian M2, Musical Fidelity M2si, M3si, M6si.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Wszystkie Musicale grają wysofaną góra. Jedne mniej drugie bardziej. No faktycznie M5si jest z nich o ile tak mozna powiedzieć najbardziej otwarty.

Nie powiedziałbym, że grają wycofaną górą raczej bez ostrości, łagodną i dźwięczną. Są wzmacniacze które zdecydowanie bardziej zamulają sopran. Na przykład Vincent SV-237MK albo Unico Primo. Są też takie które grają duża ilością zbyt lekkiej góry jak na przykład Hegel H95. M5si łączy w proporcjonalny sposób rozdzielczość, łagodność, dźwięczność i wagę wysokich częstotliwości nadając im naturalny przyjemny i nie kłujący w ucho charakter.

Od M5si natomiast bardziej otwarty jest M6si i to na niego należy spojrzeć jeśli M5si grałby za ciepło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2024 o 08:15, _A_R_T_ napisał:

Uchem ;)

Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacze to sprawdzałem Denon PMA 1510AE, Rotel A12, Rotel RA-1572mkII, Hegel H95, Roksan K3, Atoll IN200si, Vincent SV-237MK, Fezz Silver Luna, Fezz Audio Titania, Unico Primo, Atoll IN100si, Cambridge Audio CXA61, Naim 5si, Exposure 2010, Moon Ace, Nad C388, Teac AX-505, Yamaha A-S2200, Roksan Caspian M2, Musical Fidelity M2si, M3si, M6si.

Nie powiedziałbym, że grają wycofaną górą raczej bez ostrości, łagodną i dźwięczną. Są wzmacniacze które zdecydowanie bardziej zamulają sopran. Na przykład Vincent SV-237MK albo Unico Primo. Są też takie które grają duża ilością zbyt lekkiej góry jak na przykład Hegel H95. M5si łączy w proporcjonalny sposób rozdzielczość, łagodność, dźwięczność i wagę wysokich częstotliwości nadając im naturalny przyjemny i nie kłujący w ucho charakter.

Od M5si natomiast bardziej otwarty jest M6si i to na niego należy spojrzeć jeśli M5si grałby za ciepło.

A mógłbyś bardziej szczegółowo opisać różnice brzmieniowe między M5si a Caspianem M2? pamiętam kiedyś z grubsza wspominałeś ze Caspian gra bardziej analogowo. 

 

Sam się zastanawiam nad D28mkii.

 

Edytowano przez sk91
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sk91 napisał:

A mógłbyś bardziej szczegółowo opisać różnice brzmieniowe między M5si a Caspianem M2? pamiętam kiedyś z grubsza wspominałeś ze Caspian gra bardziej analogowo. 

 

Sam się zastanawiam nad D28mkii.

 

Dla mnie oba wzmacniacze grają bardzo dobrze i przyjemnie się ich słucha. Jeśli miałbym wskazać różnicę to Roksan Caspian M2 gra cieplej, spokojniej, plastyczniej, łagodniej, ale nie kluchowato czy ślamazarnie.

Edytowano przez _A_R_T_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz posłuchać arcama sa30, ma Diraca i też się dobrze łączy z pylon diamond. Ale  moim zdaniem Roksan Caspian M2 to lvl wyżej. Pod warunkiem że będzie również przyzwoity dac i źródło. Im więcej uda Ci się przesłuchać wzmacniaczy to tylko tym lepiej. Bo to co się komuś podoba niekoniecznie może się Tobie spodobać.

Tak jak np. Niektórzy kochają focale, a ja nigdy bym ich nie kupił. Na szczęście jest tyle firm że mamy w czym wybierać. 

Powodzenia i daj znać na co padło 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur Brol napisał:

To jak bys opisal tego MF?

 

Musical Fidelity m5si gra bardzo szeroką czytelną sceną. Rewelacyjnie kontroluje bas. Nie dodaje go od siebie. Kiedy potrzeba potrafi mocno przywalić, ale zawsze ma go pod kontrolą. Nie zalewa muzyki w nadmiarze. Wysokie rozdzielcze, dźwięczne, ale nie męczące, bez zbędnego iskrzenia, sztucznej metaliczności czy syczenia. Bardzo mi się podoba to jak wzmacniacz pokazuje, wydobywa dźwięki z czarnego tła. Wokal bogaty, gładki i płynny. Dla mnie idealnie wywarzone proporcję między rozdzielczością, gęstością i dynamiką dźwięku. Po prostu przyjemnie się go słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomai napisał:

Kurcze to na podstawie tego co czytam ...biorę Caspiana M2.

Jeszcze jak by ktoś napisał jak gra Serblin Performer ...to by było super , ale to chyba mało znany wzmacniacz.

Jedno jest pewnie. Nie kupuj w ciemno. Wypożycz, posłuchaj, porównaj i wybierz to co Tobie się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomai napisał:

Kurcze to na podstawie tego co czytam ...biorę Caspiana M2.

Jeszcze jak by ktoś napisał jak gra Serblin Performer ...to by było super , ale to chyba mało znany wzmacniacz.

Nie kupuj w ciemno. Postaraj się posłuchać jak najwięcej wzmacniaczy na swoich kolumnach i wtedy podejmij sam decyzję. To już nie są małe pieniądze. Może okazać się że wybierzesz w ogóle co innego. 

Sam na początku przygody nieraz jechałem napalony na odsłuchy kolumn bo w internecie miały dobre opinię. A podczas odsłuchu było zawiedzenie. Co prawda przy kolumnach jest największa zmiana ale wzmacniacze też mocno wpływają na dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur Brol napisał:

Nie będzie to za dużo ciepełka w połączeniu z Pylonami?

Chyba że tak lubisz.

Caspian gra ciepło, gęsto ale i detaliczjie. Dla mnie to jeden z najlepszych wzmacniaczy i Diamondy go lubią. Wokale były takie jakbym był na koncercie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...