Skocz do zawartości

Cyrus One + Dali Zensor 5


krusy884

Recommended Posts

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Czyli cała moja nauka poszła w las!

@lysyrafalale czy we wszystkim musimy się na forum zgadzać? Czy nie może być po prostu tak, ze każdy wybiera własną drogę nie narzucając jej innym? Ja słyszę różnice w brzmieniu wzmacniaczy. Ale słuchając 2 wzmacniaczy z podobnego przedziału cenowego nie potrafię napisać "to zestawienie gra lepiej". Mogę powiedzieć co najwyżej "takie zestawienie uważam, za lepsze dla mnie, gdyż...". Ale czytając forum obserwuję postawę, w której użytkownicy piszą, że to czy to nie gra czy nie ma prawa grać bo oni tak  twierdzą. I koniec. Nie ma tutaj polemiki, że  jednak komuś może podobać się coś innego. Bardzo to smutne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lysyrafal napisał:

z którymi nie radzi sobie wzmacniacz.

Oczywiście, ale to przykład skrajny. I dlaczego zakładasz, że lepsze/droższe kolumny muszą być trudniejsze do wysterowania? Żeby było jasne najlepsze rozwiąznie to idelane dopasowanie kolumn akustyki i wzmacniacza, ale jak jest praktyka? Masz określony budżet do podziału i jeżeli wszystko zrównoważysz to jak będziesz później chciał coś zmienić (a na 99,9% zechcesz), to najcześciej ludzie wymieniają wzmaki, a tu k...pa, bo żadnego progresu nie ma, bo ograniczają Cię kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaw0001 Myślę, że to wcale nie jest skrajny przykład, a każdy zrobi jak mu odpowiada. Co do trudności wysterowania kolumn, to na pierwszym zlocie wyszło szydło z worka. To prawda, że kolumny musimy dopasować do akustyki pomieszczenia i ja tak zrobiłem. System grał i uważałem, że było ok, a miałem kolumny i wzmacniacz w stosunku cenowym 1:1. No jak wiadomo, po pewnym czasie zaczęło coś przeszkadzać i szukamy zmian. Żadne droższe/lepsze kolumny podstawkowe, które wypożyczaliśmy z kolegą nie zagrały dobrze z moim wzmacniaczem, u niego można powiedzieć nie najgorzej, ale on dysponuje wydajniejszym wzmacniaczem. Postanowiłem pójść w drugą stronę i zostawić kolumny, a przetestować jakieś wzmacniacze i wtedy zaczęło to dopiero grać. I teraz patrzę jeszcze na Twoją stopkę i nie widzę żadnego wzmacniacza zintegrowanego, tylko końcówkę mocy, a to także o czymś świadczy, czy się mylę?

Pozdrawiam-Rafał!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lysyrafal napisał:

Postanowiłem pójść w drugą stronę i zostawić kolumny, a przetestować jakieś wzmacniacze i wtedy zaczęło to dopiero grać. I teraz patrzę jeszcze na Twoją stopkę i nie widzę żadnego wzmacniacza zintegrowanego, tylko końcówkę mocy, a to także o czymś świadczy, czy się mylę?

Tak tylko wcześniej miałem kolumny o klasę niżej SA Saxo 40 i żaden wzmacniacz nie zagrał lepiej niż zmudowany NAD C356 a były to min. Creek 100A, Roksan Caspian M2;  Cyrus STEREO 200. Po prostu kolumny nie pozwalały im się wykazać. Obecnie można powiedzieć mam układ zrównoważony, ale już żałuję bo zaczyna człowieka kusić na zmianę, ale kolumn nie teraz nie ruszę z różnych względów a wymiana wymaka nie wniesie istotnej zmiany. A trzeba pamiętać, że doradzamy często ludziom pierwsze systemy gdzie na 99,9 po paru miesiącach będą chcieli wymienić ....no co? No właśnie, albo kable albo wzmaka. I do czego go podepną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2021 o 21:34, krusy884 napisał:

Serio muszę wymienić głośniki? Przecież jak źródłem muzyki jest amplituner bas jest ok. To czemu jak wzmak odtwarza muzykę przez bt to go brakuje? 

Głośniki cały czas sa wpięte do wzmacniacza. Tak na mój chłopski rozum wina leży w źródle a nie w głośnikach.

Cyrus one gra tragicznie po Bluetooth. Ale to dobry wzmacniacz, jakieś sensowne źródło i będzie ok z Zensorami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

jakieś sensowne źródło i będzie ok z Zensorami

U mnie sprawdził się z Bluesoundem 🙂

 

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

@slaw0001 Myślę, że to wcale nie jest skrajny przykład, a każdy zrobi jak mu odpowiada. Co do trudności wysterowania kolumn, to na pierwszym zlocie wyszło szydło z worka. 

A na drugim, z naszym poczciwym heglem grały jakieś super drogie kolumny ( @slaw0001 przypomnij jakie, bo ja byłem zajęty rozmową😝) i wszyscy byli zachwyceni. I cóż Ty na to drogi Rafale 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seba3002 napisał:

A na drugim, z naszym poczciwym heglem grały jakieś super drogie kolumny i wszyscy byli zachwyceni. I cóż Ty na to drogi Rafale 🙂

I tu mnie masz, a ja Ci powiem, że to się nazywa SYNERGIA. Uważam, że wzmacniacz też wybieramy pod swoje preferencje brzmieniowe, którym coś podkreślamy lub ujmujemy z kolumn. Mimo wszystko i tak wolę mieć zapas mocy we wzmacniaczu, ponieważ przekłada się to na czystość i swobodę grania. Po prostu czuć jak kolumny oddychają, a nie grają tak choćby przez smog.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...