Skocz do zawartości

Czy ciasne interkonekty wyrwały Wam kiedyś gniazdo?


mateolo2

Recommended Posts

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Przecież to wszystko żrące, z czasem uszkodzi powierzchnię, 🙄

No ja mam juz stare wtyki które widać ze ściemniały z wiekiem. Może po prostu uzyc alkoholu izopropylowego do czyszczenia elektroniki? Mam akurat w domu

EFF5067F-F889-4122-8368-B1C8D32859AA.png

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

No ja mam juz stare wtyki które widać ze ściemniały z wiekiem. Może po prostu uzyc alkoholu izopropylowego do czyszczenia elektroniki? Mam akurat w domu

EFF5067F-F889-4122-8368-B1C8D32859AA.png

To chyba wole moje brudne 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mateolo2 napisał:

No ja mam juz stare wtyki które widać ze ściemniały z wiekiem. Może po prostu uzyc alkoholu izopropylowego do czyszczenia elektroniki? Mam akurat w domu

Dobrze sprawdza się Deoxit, ale trzeba po chwili wytrzeć do sucha.

Dobrze tez sprawdza się fluid Cardasa, ale to już inna cena.

Izopropanol usunie „tłuszcz”, ale nie usunie tlenków .

Dnia 7.12.2021 o 16:15, Q21 napisał:

Bardzo dobre wtyki, które często stosowałem do lutowania przewodów RCA dla klientów. Podobne chowane wtyki były w Nordost Blue Heaven FlatLine. 

Potwierdzam, a chowany kołnierz to tzw. ruchoma masa.

Nordost nie używa podobnych, tylko właśnie tych wtyków Neutrika 😉

W wielu przewodach Nordosta można spotkać wtyki Neutrika w słuchawkowych do Audeze też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:
2 godziny temu, J W napisał:

Pryskasz na papier i przecierasz gniazdo, lub pryskasz w (na) końcówki IC przed wpięciem. Wystarczy odrobina i IC-gniazdo pracuje zupełnie inaczej. Zero obaw o uszkodzenie.

Piszę bo stosuję. Dokładnie to takie coś:

https://allegro.pl/oferta/preparat-do-oczyszczania-kontakt-s-60-ml-styki-11114848335

O brzmi to sensownie! I rozumiem, ze trzeba poczekać aż wyschnie przed włączeniem bo to jednak ciecz?

To nie jest w konsystencji coś jak wd40 lub silikon w sprayu. Pryskasz nad kawałkiem ręcznika papierowego, przecierasz i możesz używać kabla. Nie trzeba czekać aż wyschnie lub coś. Na wtyku po przetarciu nadmiaru płynu i tak zostaje delikatna warstwa. Pewnie żeby to wyczyścić - przywrócić do poprzedniego 'ciasnego' stanu - musiałbyś użyć izopropanolu.

Ten preparat służy właśnie do tego - czyszczenia styków, podstawek pod układy scalone itp. No trzeba chociaż sobie przeczytać co tam napisali - ktoś zarzuca, że zeżre :).

Izopropanol to alkohol, który bardzo szybko wyparowuje - też nie zeżre i też można i jest stosowany do czyszczenia elektroniki - np resztek topnika po lutowaniu (właśnie żeby nie zeżarł miedzi, bo topniki potrafią być agresywne).

Jak pisałem - używałem właśnie do ciasnych IC PAD-a i wtyków IEC. Jakieś pół roku temu pryskałem. Byłem przed chwilą tam zajrzeć i nadal mam końcówki na IC. Nic się nie zeżarło. Może pojawić się gdzieś zielonkawy nalot - to są spłukane siarczki miedzi, ale nie jestem chemikiem więc nazwijmy to brudy. Tak miałem przy konektorach głośnikowych, gdzie dużo się maca. Przetrzeć to izopropanolem i jest ok. I nie trzeba bez sensu macać bo zostaje tłuszcz z palcy na elementach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...