Skocz do zawartości

Słuchawki do 1000 zł, wokółuszne, zamknięte.


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 8.12.2021 o 12:47, Adam5 napisał:

Witam, szukam słuchawek wokółusznych, zamkniętych, przewodowych w cenie ok. 1000 zł. Słuchawki do słuchania muzyki różnej. Źródło to Marantz PM7000N.

Jeżeli dalej szukasz słuchawek to polecam sprawdzenia HiFiMAN Edition S. Są to słuchawki zamknięte, ale bardzo łatwo można je zmienić w otwarte po przez zdjęcie klapek na muszli, gdy będziesz chciał otrzymać większą przestrzenność dźwięki i jego swobodę grania. Słuchawki oferują przyjemne granie, nie nastawione na analityczność, charakterystyka ich grania jest wyrównana, nie mają napompowanego basu. Niskie tony są dobrze kontrolowane i nie gubią się w szybkiej muzyce. Bardzo naturalne i żywe wokale, akurat to mocna strona wszystkich słuchawek od HiFiMana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2021 o 12:47, Adam5 napisał:

Witam, szukam słuchawek wokółusznych, zamkniętych, przewodowych w cenie ok. 1000 zł. Słuchawki do słuchania muzyki różnej. Źródło to Marantz PM7000N.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Audio Technica ATH-A990Z, Obecnie nawte taniej niz 1000. Wszystko na miejscu. Dobry bass i rodzielczość. Nic nie dominuje, nie męczą. Świetny, nieobciążający głowy pałąk Na minus nieodłączany kabel. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

18 godzin temu, DiBatonio napisał:

Myślę, że warto też pomyśleć o jakimś wzmacniaczu słuchawkowym niż pchać się w dziurkę słuchawkami za 1000zł, która jest li tylko "miłym" dodatkiem .

Warto w przyszłości rozważyć temat słuchawkowca. 

Może jakaś propozycja? W rozsądnej cenie, do słuchawek za ok. 1000 zł i sprzętu jak wyżej.

Poza tym, dziękuję wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie wzmacniacza słuchawkowego zupełnie zmienia sytuację. Wiele dobrych słuchawek kiepsko sprawdza się po podłączeniu do wyjścia słuchawkowego w typowym wzmacniaczu stereo. Jedne stosunkowo niedrogie wymagają drogiego sprzętu a inne droższe mogą być napędzane z dość taniego toru audio. Dlatego najrozsądniej jest rozpatrywać budżet na słuchawki i elektronikę razem. Od jakiegoś czasu bardzo popularny jest sprzęt tego typu podłączany przez USB do komputera. Wtedy potrzebny jest DAC/Amp USB. Gdy wzmacniacz słuchawkowy jest podłączany do sprzętu stereo musi on  mieć wejście analogowe i wzmacniacz stereo do którego się go podłączy powinien mieć wyjście do podłączenia takiego wzmacniacza np. wyjście na rejestrator ( magnetofon ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz słuchawkowy trzeba do źródła wpiąć, jak ktoś ma takie, że ma dwie pary wyjść RCA lub z dodatkową parą XLR, to wtedy nie ma problemu. Przejściówka XLR >RCA i tyle.

W innym wypadku można patrzeć za jakimś DAC/AMP, u mnie 3 sztuki różnych, więc mam w czym wybierać 😁

@Adam5 zobacz na giełdzie hifi, ostatnio wisiał jakiś Cayin HA-3, mam taki, tylko już pogrzebałem w nim znaczy zmodyfikowałem, ale ten fabryczny też będzie OK.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/430550.php

A tutaj masz jego test, gdybyś był zainteresowany.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawkowej-integry-hybrydowej-cayin-ha-3/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2021 o 13:18, Adam5 napisał:

Może jakaś propozycja? W rozsądnej cenie, do słuchawek za ok. 1000 zł i sprzętu jak wyżej.

Ze wzmacniaczy w przystępnej cenie mogę polecić do sprawdzenia Pro-Ject HEAD BOX S, sprawdzony wzmacniacz, granie po neutralnej stronie, zachowując dobrą dynamikę i żywe granie. Z trochę cieplej grających wzmacniający polecę Zen Can od iFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2021 o 18:38, slaw0001 napisał:

Audio Technica ATH-A990Z, Obecnie nawte taniej niz 1000. Wszystko na miejscu. Dobry bass i rodzielczość. Nic nie dominuje, nie męczą. Świetny, nieobciążający głowy pałąk Na minus nieodłączany kabel. 

Uważam, że model A990Z jest najfajniejszy z całej serii ART. Nawet "czerowna" a 1000Z, jest dla mnie zbyt jasna, a w 990 mamy duże zrównoważenie dźwięku. W dodatku są lekkie i nie męczą w czasie dłuższych odsłuchów. Warto posłuchać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...