Skocz do zawartości

Onkyo 606 + Jamo 606 - again


emigrant

Recommended Posts

7 minut temu, emigrant napisał:

Impedancja głośników jest krzywą, więc mamy maksymia i minimia.

i właśnie te minima powinny być na tabliczce, a często jest inaczej.

 

9 minut temu, emigrant napisał:

Trochę nie rozumiem dlaczego producenci "wstydzą się", że ich kolumna jest 4 Ω

bo są "trudniejsze" dla wzmacniaczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomek72 napisał:

bo są "trudniejsze" dla wzmacniaczy

Masz na myśli jakieś większe zniekształcenia dźwięku niż przy 8 Ω? Czy po prostu są bardziej prądożerne? Co jest oczywiste. 

Z tego co widzę to Polk dość profesjonalnie do tego tematu podchodzi - https://pl.polkaudio.com/-/media/Files/Document-Master/PolkAudio_Product_Documents/Polk_Reserve_Towers_Infosheet_EU.pdf

 

R500 - Minimum Impedance 3.9Ω
R600 - Minimum Impedance 4.0Ω
R700 - Minimum Impedance 3.6Ω

Można? Można. Chyba, że ich obligują te certyfikaty Hi-Res/IMAX, żeby informawać o prawdziwych danych a nie jakieś głupkowate "compatybility, czy nominal"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek72 napisał:

właśnie te minima powinny być na tabliczce, a często jest inaczej.

Praktycznie zawsze jest inaczej.

12 godzin temu, emigrant napisał:

Masz na myśli jakieś większe zniekształcenia dźwięku niż przy 8 Ω? Czy po prostu są bardziej prądożerne? Co jest oczywiste.

Bardziej prądożerne. Wyciągają wiecej mocy z wzmacniacza. I to jest problem właśnie dla niektórych elektroniki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziś skonstruowałem specjalistyczne urządzenie pomiarowe za gruby hajs i sprawdziłem pracę membrany głośnika basowego w dolnej sekcji kolumny ;]. Zamiast wypychać membranę to ją wciąga do środka jak damy plus do plusa i minus do minusa. Problem ten sam jak u większości właścicieli Jamo 606. Tak to sobie działało przez 15 lat... Dziś to poprawiłem. Czy jest coś lepiej? Może troszkę lepej słychać głośnik basowy z kolumny, bardziej odżył. Szału nie ma. Wróciłem z powrotem do Full-Band, bo znowu dałem wszędzie 80%. Przy odcięciach 80Hz kolumny grają jakoś dziwnie. Albo wina samych kolumn, albo już starego Onkyo. Przy Full-Band kolumny odzyskiwują swój wigor brzmienionwy. Już się powtarzam, bo temat był wałkowany wyżej odnośnie 80Hz/Full-Band. Zobaczymy jak to będzie przy Denonie X2800H. Może w grudniu uda się kupić. 

Kto ma Jamo 606 to warto zerknąć do dolnych zacisków, bo na 99% są podłączone odwrotnie bieguny. Plus jest w minusie a minus w plusie. 

Pytanie jak sprawdzić sekcję górną, albo głośnik średniotonowy? Dotykałem do sekcji górnej bateryjką, ale nic się nie dzieje, bo pewnie średnie jak i wysokie są za zwrotnicą.

 

IMG_0043.jpg.2a2af45e3602966342b1cb3c0d8f6540.jpg

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, brać tego Denona X2800H do Jamo 606? Na tę chwilę nie przewiduję zmiany Jamo 606. Nikt tego nie odkupi i szkoda odstawić do garażu. W filmach Jamo dają radę i chyba nie widzę powodu, żeby zmieniać na coś innego. Problem jest tylko z muzyką a ja na KD nie słucham muzyki. Praktycznie tylko filmy. 

@Q21Może powiesz co tu jest grane z ceną X1800H? De facto do tych Jamo 606 nie potrzebuję X2800H, bo zdecydowanie mocowo wystarczy X1800H. Nie potrzebuję i nigdy nie wykorzystam z X2800H drugiej strefy hdmi.  Przecież X1800H powinien być tańszy od X2800H a tak nie jest. Chyba, że X1800H ma lepszy/nowszy hardware niż X2800H.  

 

Jamo 606 

- kolumny moc ciągła (RMS):130W 6 Ω
- centralny  moc ciągła (RMS):80W 6 Ω
- tylne  moc ciągła (RMS):80W 6 Ω

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21Nie macie już na stanie X2800H. Ta niższa cena za X2800H to po prostu pozbywanie się to co zostało na stocku, bo wjedzie krótce nowy model np. X2900H, czy po prostu tak wyszło, że się skończyły na tę chwilę X2800H?

15 lat miałem Onkyo i znowu Onkyo? Raczej nie. Jak nie Onkyo to nie widzę innej alternatywy dla Denona. Yamahy nie chcę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, emigrant napisał:

@ButlerTo chyba poleciałeś o jedną półkę wyżej niż X2800H, czy Onkyo NR6100.

Faktycznie, około 1000zł być musiał dopłacić.

8 godzin temu, emigrant napisał:

Dla tego Pionka odpowiednikiem Denona jest chyba X3800H

Denon to z kolei kolejny 1000zł więcej, chyba że liczymy na jakieś czasowe promki.

8 godzin temu, emigrant napisał:

Nie wiem, czy potrzebuję tak mocnego amplitunera do Jamo 606 i pokoju 15

On daje Ci 9 kanałów wzmocnienia. To opcja na 5.1.4 lub 7.1.2, lub np. 5.1.2 i druga strefa. Mocą się jakoś specjalne nie sugeruj, Waty nie grają, to tylko jedna z wielu składowych która wpływa na jakość dźwięku.

8 godzin temu, emigrant napisał:

Rozumiem, ten VSX-LX305 zagra lepiej niż Denon?

Nie porównywałem osobiście. Kluczem są kolumny i akustyka pomieszczenia. Może się okazać że "lepszy" wzmacniacz zagra słabiej od "gorszego" bo się nie wpasuje w Twoje oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr SonidoTen temat znam a nawet tam zabierałem głos. Skoro @Q21jest sprzedawcą to może wie coś wiecej dlaczego tak jest a nie inaczej. Wychodzi na to, że nic nie wie, albo nie chce powiedzieć ;].

Moje podejrzenia są takie, że X2800H wyleci z obiegu i w jego miejsce wleci nie wiem X2900H(?). Aktualnie są wyprzedawane ostatnie sztuki X2800H stąd tak niska cena. Nawet amerykański Denon ma model X2800H jako "Sale". Coś jest na rzeczy...  

52 minuty temu, Butler napisał:

Faktycznie, około 1000zł być musiał dopłacić.

To dopłata do Pionka po przecenie, bo on normalnie kosztuje chyba 6000 złotych. Aktualnie można wyrwać za 4400 zł. 

53 minuty temu, Butler napisał:

On daje Ci 9 kanałów wzmocnienia. To opcja na 5.1.4 lub 7.1.2, lub np. 5.1.2 i druga strefa.

Kompletnie jest mi to niepotrzebne. W tym pokoju dość małym 5.1 dla mnie to max. A nawet nie mam możliwości, żeby coś dodać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, emigrant napisał:

@Q21Nie macie już na stanie X2800H. Ta niższa cena za X2800H to po prostu pozbywanie się to co zostało na stocku, bo wjedzie krótce nowy model np. X2900H, czy po prostu tak wyszło, że się skończyły na tę chwilę X2800H?

15 lat miałem Onkyo i znowu Onkyo? Raczej nie. Jak nie Onkyo to nie widzę innej alternatywy dla Denona. Yamahy nie chcę.  

Mamy X2800H w wersji z DAB. Z tego co widzę, to u dystrybutora są dostępne, więc po potwierdzeniu z chłopakami z salonu nie powinno być problemu z zamówieniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, emigrant napisał:

@Q21jest sprzedawcą to może wie coś wiecej dlaczego tak jest a nie inaczej. Wychodzi na to, że nic nie wie, albo nie chce powiedzieć ;].

To nie jest istotne.

Ceny w sklepach ustala producent oraz dystrybutor.

Moga nie wiedzieć i nie chcieć powiedzieć. I to jest ok.

38 minut temu, emigrant napisał:

Aktualnie są wyprzedawane ostatnie sztuki X2800H stąd tak niska cena

Skąd wiesz?

39 minut temu, emigrant napisał:

Moje podejrzenia są takie, że X2800H wyleci z obiegu i w jego miejsce wleci nie wiem X2900H(?)

Byle tylko kosztować drożej niż X1800? Bo przeciez czym innym miałby się rożnic?

No to słaby krok

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, X2800H lub jego następca musi być droższy od X1800H. Chyba, że za chwilę X1800H zleci z ceną poniżej 3k zł(~2700 zł). Póki co jest to wszystko nienormalne. Jakiś ewenement światowy, żeby gorszy model kosztował więcej niż wyższa półka. X2800H to dość świeży model, bo chyba z 2022 roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to gość wyczarował, ale u niego całkiem przyzwocie gra niskotonowy w Jamo 606. Dość ładnie pracuje głośnik. Niby nic nie podbijał. Może dobra akustyka pomieszczenia, albo zasługa samego Denona. U mnie tak nie ma na Onkyo 606. Z tego co widać w dolnej sekcji ma plus do plusa podłączony i minus do minusa, więc trafił na poprawną polaryzację niskotonowego fabrycznie. Za to możecie usłyszeć jak wysokotonowy, czy nawet średniotonowy gra źle. Bardziej jakieś hałasowanie, niż granie średnich i wysokich tonów. Jak jakiś buzzer z komputera. 

 

 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...