Skocz do zawartości

Dolby ATMOS w nowym salonie


Mark97

Recommended Posts

Na przednie głośniki możesz zastosować naścienne rozwiązania, tylko trochę szerzej i niżej niż na Twojej wizualizacji (A). Mogą być też podstawkowe kolumny na meblu który tam stoi, albo wolnostojące podłogowe (B). Centralny pod TV. Subwoofer... Jego miejsca się szuka w pomieszczeniu dopiero na końcu. Atmosowe (okrągłe zielone) w suficie. Ale surround (niebieskie) to trochę kłopot. Idealnie by było (C), ale będziesz raczej zmuszony do (D). Amplituner po kalibracji wyrówna dźwięk. Oprócz sufitowych głośniki montujesz na wysokości uszu.

 

układ.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powyżej to 5.1.2. Jak 5.1.4 to by wyglądało jakoś tak jak poniżej. Do 7 kanałów amplituner to można dostać już za 3200zł (o ile się upoluje okazję). Jak trzeba by było napędzić 9 to najtańszy dostępny to chyba Denon AVC-X3700H, a to zje 6500zł np. u S4Home. Wolałbym mieć kasę na lepsze głośniki 5.1.2 niż słabe 5.1.4

 

układ 2.png

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

a ja bym szedł w 5.1.4 skoro to jest nowy salon itd. Pakowanie się w 5.1.2 jak jest opcja na 5.1.4? No trochę nie bardzo.

Serio, jestem za. Ale nie mając 10k w kieszeni. Teraz by złożyć byle najtańsze 5.1 trzeba wyłożyć 6-7k. Przy 5.1.4 trzeba zainwestować w średniej klasy amp z 9 końcówkami, dokupić głośniki... Da radę się zmieścić w ryzach, ale tylko na używkach.

5 godzin temu, Mark97 napisał:

No dobra, to już wiem jak rozmieścić głośniki. Teraz co polecicie mi ze sprzętu, jeżeli założymy, że głośniki frontowe będą stać na szafce lub wisieć?

Branża z rana coś Ci zaproponuje. Określ tylko swoje preferencje jak będziesz sprzęt użwyać. Procentowo film/muzyka/gry. Jeśli głównie kino i gry to amerykański Klipsch tu się sprawdzi, ale to najlepiej gdzieś posuchać bo nie każdemu odpowiada tego typu efekciarskie granie. Mi pasuje :)  Jeśli wiszące naścienne to ładnie by się spasowały Klipsch RP-240D jako fronty i center. Jak Cię stać to Klipsch RP-640D zrobi różnicę. Jeśli na półkę to Klipsch RP-600M na fronty, Klipsch RP-404C na center. Na surround Klipsch RP-140D. Do rozważenie ewentualnie Klipsch RP-402S dający fajne poczucie przestrzeni. Atmos to np. Klipsch PRO-16RC. Do tego subwoofer SVS Sb-2000 Pro... Uch, zagolopowałem się, a to nie są jakieś topowe rozwiążania. 

BihP7Vr.jpg

klipsch-rp-640d-600x342.jpg

4800.jpg

02637b47-f770-49ab-82f9-744c2884bfdb_r-k

sb-2000-pro-social.jpg?v=1597433124

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam sztywnego budżetu, ale ~10K w audio to już mi się wydaje jak dla mnie dużo. Na pewno nie będę składał wszystkiego w tym momencie, gdyż wykończenie domu rozpocznie się za 2-3 miesiące najwcześniej. Jestem na etapie projektowania wnętrz (końcówka) dlatego robie reserach jak podejść do tematu.

Co do preferencji to 70% to filmy/seriale/gry 30% to muzyka, z tym, że mnie zadowalają nawet głośniki z Macbooka do słuchania muzyki więc to nie jest dla mnie priorytet.

Druga sprawa, ile trzeba wyłożyć więcej do 5.1.4? Albo czy w chwili obecnej mogę zrobić 5.1.2 a potem dołożyć do 5.1.4? Podejrzewam, że jeżeli zostawie sobie kable to nie będzie to problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztem tu będzie amplituner. Do 5.1.2 wystarczy 7-kanałowy, a więc Denon AVR-X1700H (~3200zł), wyższy Denon AVR-X2700H (~3900zł), Yamaha RX-V6A (~4000zł), Yamaha RX-A2A (~4800zł), Marantz SR5015 (~4900zł). Onkyo i Pioneer nieobecne w ogóle. A 9-kanałowy? Denon AVC-X3700H (~6500zł), Marantz SR6015 (~7300zł), Yamaha RX-A6A (~12000zł). A najlepsze z tego wszystkiego jest brak dostępności. Podaż jest tragiczna.

Kable 5.1.2 vs 5.1.4. Tu jest o tyle kłopotliwa sprawa że przy pierwszej opcji masz te głośniki górne w innym miejscu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tutaj różnica na samym amplitunerze dla 4 Atmosów po prostu zje budżet.

Ja tez bym wolał to przeznaczyć na lepsze kolumny.

kolega Butler bardzo fajnie Ci opisał rozstawienie i kolumny Klipsch. Ze swoje strony dodam jeszcze KEF Q 350, Magnat Signature 503, Heco ambient.

Zapraszam po wyceny. Bo na razie kina i tak nie odsłuchasz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...