Skocz do zawartości

YAQIN -świetny sprzęt na początek przygody z lampą


Recommended Posts

24 minuty temu, elektron6 napisał:

Za 5-7 tys kupujecie używkę sprawdzonej konstrukcji i się gra a i wygląd to ma.

Tak? to proszę o przykładowe propozycje modeli w tej cenie, które z pewnością zagrają dużo lepiej od MS-90B po upgrade; ja właśnie dlatego kupiłem MS-90B bo takim mniej więcej budżetem dysponowałem; ale skoro za tą mniej więcej kasę mogę mieć lepszy sprzęt, to chętnie wymienię, tylko proszę o jakieś propozycje modeli, bo ja nie znalazłem, /nie linki do zakupu, tylko same nazwy modeli/ dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie trudno się nie zgodzić po rozmawiamy o dobrym początku zatem niech będzie ze Yagin jest ok. Na pewno taki wzmacniacz uczy pokory i rozszerza horyzonty a to jest tez na plus:)

5 minut temu, louis-cypher napisał:

Tak? to proszę o przykładowe propozycje modeli w tej cenie, które z pewnością zagrają dużo lepiej od MS-90B po upgrade; ja właśnie dlatego kupiłem MS-90B bo takim mniej więcej budżetem dysponowałem; ale skoro za tą mniej więcej kasę mogę mieć lepszy sprzęt, to chętnie wymienię, tylko proszę o jakieś propozycje modeli, bo ja nie znalazłem, /nie linki do zakupu, tylko same nazwy modeli/ dziękuję.

Proszę bardzo to tak na szybko po minucie szukania. Yagin cena ok 6 tys zł do tego doliczmy min 1000 zł lampy i słynny upgrade min 1000 zł czyli mamy budżet ok 8 tys zł.

Popatrz na to 

https://m.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-lampowy-unison-research-triode-20-pre-gram-CID99-IDSFQWR.html

O klasę lepsza konstrukcja.

Jesli interesuje nas trochę mniejsza moc to polecam Fisher x100 jest olx za 5200zl - dźwiękowo przepaść na plus. Po kilku godzinach szukania mogę wysłać conajmniej 30 ofert lepszych wzmacniaczy od Yagin. Ba nawet za 3,5 tys zł bardziej polecę model WL36 Amplifon na el34 a reszta pieniążków może pójść w kabelki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, elektron6 napisał:

 

Proszę bardzo to tak na szybko po minucie szukania. Yagin cena ok 6 tys zł do tego doliczmy min 1000 zł lampy i słynny upgrade min 1000 zł czyli mamy budżet ok 8 tys zł.

Parę lat temu upgrejd to było raczej koło 2000-2500zł , a ceny poszły w górę ;) 

Pamiętam jak oglądałem wzmaki za około 4-6tysi , finalnie "taniej" wyszło zamówić SET300B DM na trafonice , z mundorfami - Mariusz już chyba tego nie stosuje bo ceny tych komponentów wystrzeliły. 2 trafa wyjściowe teraz chyba 4tys zł+ (5Hz-65kHz +/-3dB bez sprzężenia zwrotnego) - na Mariuszowych dużych kolumnach bas z 9W był porównywalny do tuby basowej zamontowanej w malcu jeśli chodzi o odczucia , czego wzmacniacz PP 35W nie oferował.

Także yaqin po tuningu nie ma podejścia do dobrego seryjnie elegancko zaprojektowanego wzmacniacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elektron6 napisał:

Kupno używki Yagin w oryginalne jest niemożliwe. Dlaczego ? a no bo tak dobrze grają że wszystkie wymagają przeróbek, upgrade etc

 

Widzisz, czyli ja dokonałem niemożliwego i to za 40% ceny pierwotnej. Druga sprawa to to, że wielu użytkowników Yaqina po tym jak gra ich tani model jest po prostu ciekawa jak będzie grał model droższy i dlatego sprzedają. Poza tym wcale nie ma ich dużo. O wiele więcej jest na sprzedaż wzmacniaczy tranzystorowych z drugich rąk. A na koniec zapytam ale retorycznie po co wchodzisz w dyskusje o sprzęcie który wg Ciebie jest kupą?? Pisz w wątkach o super drogich lampach i tam się chwal że miałeś ich 150 sztuk i nie zaśmiecasz nam temat. Swoją drogą to musiałeś trafiać na same kupy skoro tyle ich przerobiłeś. Bez odbioru.

@Wito76 kupiłem te lampki RFT o których Ci kiedyś pisałem. Co prawda jedna była uszkodzona ale sprzedawca dosłał mi sprawną. Powiem Ci ze mi się podoba ich brzmienie. Poprawila sie najbardziej gora. Stała się taka bardziej dźwięczna, zaakcentowane ale nie męcząca. Delikatna ale bardziej słyszalne przy rocku i talerzach. Średnica została ale to dobrze bo była ok. Bas wydaje mi się że też bez zmian. Ogólnie jak za te pieniądze to jestem zadowolony. Chociaż muszę napisać że te oryginalne lampy też są ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artur Charicki napisał:

Swoją drogą to musiałeś trafiać na same kupy skoro tyle ich przerobiłeś.

no coś w tym jest 😁bo jak się kupi dobry wzmacniacz to się go ewentualnie wymieni raz czy dwa na inny lepszy, albo też wcale się nie zmienia, ale gdy się zmienia 150 razy! (...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie twiedzi że Yaqiny to top, ale grzechem jest opluwać je, gdyż świetnie konkurują i często wygrywają, wygryzają inne sprzęty znacznie od siebie droższe.

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

kupiłem te lampki RFT o których Ci kiedyś pisałem

Tak się składa, że też sobie kupiłem lampki RFT w tym tygodniu (ale z innej rodziny, do DACa) . Jeszcze ich nie mam, bo tak wyszło, że wybrałem wysyłkę do jednego naszego forumowicza, by to on najpierw ich posłuchał i coś tam jeszcze zrobił w jednym temacie. Zobaczymy. Przede wszystkim jest "ruch w interesie". Coś się dzieje, różne brzmienia, ta ciekawość przy wkładaniu lamp, pierwsze dźwięki, no nie ma nudy. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elektron6 napisał:

W zasadzie trudno się nie zgodzić po rozmawiamy o dobrym początku zatem niech będzie ze Yagin jest ok. Na pewno taki wzmacniacz uczy pokory i rozszerza horyzonty a to jest tez na plus:)

Proszę bardzo to tak na szybko po minucie szukania. Yagin cena ok 6 tys zł do tego doliczmy min 1000 zł lampy i słynny upgrade min 1000 zł czyli mamy budżet ok 8 tys zł.

Popatrz na to 

https://m.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-lampowy-unison-research-triode-20-pre-gram-CID99-IDSFQWR.html

O klasę lepsza konstrukcja.

Jesli interesuje nas trochę mniejsza moc to polecam Fisher x100 jest olx za 5200zl - dźwiękowo przepaść na plus. Po kilku godzinach szukania mogę wysłać conajmniej 30 ofert lepszych wzmacniaczy od Yagin. Ba nawet za 3,5 tys zł bardziej polecę model WL36 Amplifon na el34 a reszta pieniążków może pójść w kabelki.

czy AMPLIFON WT 30 II jest wart zainteresowania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 wzmacniaczy na pewno przerobiłem , odsłuchiwałem, oceniałem , serwisowałem co nie równa się temu iż 149 razy popełniłem błąd…Yagin w obecnych cenach to naprawdę nietrafiony wybór.

Lampy RFT - taka ciekawostka - jeszcze kilka lat temu rft w ogóle nie grały i to były lampki ogólnie wyśmiewane. Obecnie ze względu na fakt iż lampy nos się kończą dziwnym trafem rft zaczęły grać. W zasadzie to i dobrze:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6 każdy na własnej skórze musi to przejść :). Od chińczyka wyglądającego jak grobowiec 1 listopada do lampowych konstrukcji Vintage które może nie tak piękne ale dzięki temu co napisałeś (trafa) grają o niebo lepiej. 

Panowie nie kozaczyć tylko posłuchać warto kolegi @elektron6 który zjadł zęby na sprzęcie audio i to nie na przemiale tylko naprawach, odsłuchach będąc pasjonatem. 

Za kwotę 3.5-7 tyś jest masa bardzo dobrych wzmacniaczy lampowych z dobrymi trafami gdzie warto jest ewentualnie bawić się z kondensatorami czy rezystorami. 

Co do lamp heheh elektron dopiero co ruskie lampy to był syf, a dziś to rarytasy ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 12.11.2023 o 17:26, elektron6 napisał:

150 wzmacniaczy na pewno przerobiłem , odsłuchiwałem, oceniałem , serwisowałem co nie równa się temu iż 149 razy popełniłem błąd…Yagin w obecnych cenach to naprawdę nietrafiony wybór.

No i stało się, idąc za pewnymi sugestiami zakupiłem wzmacniacz Unison Research S6 MK I - pierwsza i najlepsza wersja tego modelu. Swojego tuningowanego Yaqina wystawiłem na aukcji do sprzedaży. Do tej pory słuchałem na UR, ale po półtora miesiąca postanowiłem wyjąć Yaqina z pudła i podłączyć, posłuchać żeby się trochę w międzyczasie w oczekiwaniu na nowego właściciela wygrzał. No i???? Jakie obserwacje,a właściwie oceny? Yaqin gra obłędnie dobrze, że zastanawiam się nad jego sprzedażą, bardzo szczegółowo i bardzo rozdzielczo, to prawda Unison Research S6 MK I to zupełnie inna półka cenowa, jest co najmniej dwa razy droższy, to wzmacniacz Hi-End pracujący w czystej klasie A, ale mój Yaqin wcale się przy nim nie musi wstydzić niczego! I nie jest reklama mojego Yaqina, tylko obiektywna ocena. Najchętniej zachował bym obydwa wzmacniacze i nie sprzedawał Yaqina, ale mnie trochę na to nie stać. I obalam wszystkie teorie o tym, że Yaqin jest kiepski, dobrze tuningowany i z wymienionymi lampami jest naprawdę bardzo bardzo dobry! i NIKT mnie już żadnymi argumentami nie przekona, słyszę i wiem co piszę. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 12.11.2023 o 16:00, louis-cypher napisał:

no coś w tym jest 😁bo jak się kupi dobry wzmacniacz to się go ewentualnie wymieni raz czy dwa na inny lepszy, albo też wcale się nie zmienia, ale gdy się zmienia 150 razy! (...)

Nie do końca chyba kolega wyłapał sens wcześniejszych wpisów, @elektron6 naprawia lampowce i stąd wspomniana liczba.

Dnia 3.01.2024 o 15:57, louis-cypher napisał:

Unison Research S6 MK I - pierwsza i najlepsza wersja tego modelu.

Bardzo mnie zaintrygowała ta teza. Akurat miałem okazję osłuchać się z obiema wersjami przy tych samych lampach i nie odważyłbym się na takie stwierdzenie. Nowy UR gra dużo lepiej, dodaje znacznie lepszą rozdzielczość i jest dużo szybszy a brzmieniowo nadal lampowy.

Faktycznie, sprzedawcy potrafią wszystko napisać, ja w tym przypadku bazuje na własnych spostrzeżeniach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2024 o 19:43, Chilli napisał:

Nie do końca chyba kolega wyłapał sens wcześniejszych wpisów, @elektron6 naprawia lampowce i stąd wspomniana liczba.

Bardzo mnie zaintrygowała ta teza. Akurat miałem okazję osłuchać się z obiema wersjami przy tych samych lampach i nie odważyłbym się na takie stwierdzenie. Nowy UR gra dużo lepiej, dodaje znacznie lepszą rozdzielczość i jest dużo szybszy a brzmieniowo nadal lampowy.

Faktycznie, sprzedawcy potrafią wszystko napisać, ja w tym przypadku bazuje na własnych spostrzeżeniach.

 

nie wiem z czym sobie nie radził u Szanownego Kolegi MK I ? jeśli u mnie radzi sobie świetnie z death-metalem to chyba można śmiało stwierdzić, że poradzi sobie już z każdym rodzajem innej muzyki. Osobiście nie testowałem bo słucham metalu i głównie death-metalu, ale np. przez moment na specjalne życzenie grała u mnie ABBA "The Visitors" i też było doskonale, choć to zupełnie nie mój klimat.

cóż, EL34 jest mocno lampowo, nie ukrywam że wolę brzmienie KT-88, ale mocno mnie namawialiście na wzmacniacz "lepszy" (???!) od Yaqina więc kupiłem Unison Research MK I

no właśnie, a może któryś z Szanownych Kolegów mi podpowie czy w tym Unison Research MK I można bezpośrednio bez grzebania w środku zamienić EL34 na KT-77? bezpośrednio to znaczy wyjmuję i wstawiam i nic nie muszę regulować. Bo z tego co wujek google mówi to tak bez grzebania w środku (UR MK I nie ma wyprowadzonych na zewnątrz żadnych regulacji) nie można. Może Kolega @elektron6 coś podpowie? naprawia znaczy doskonale się zna na sprzęcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, louis-cypher napisał:

nie wiem z czym sobie nie radził u Szanownego Kolegi MK I ? jeśli u mnie radzi sobie świetnie z death-metalem to chyba można śmiało stwierdzić, że poradzi sobie już z każdym rodzajem innej muzyki. Osobiście nie testowałem bo słucham metalu i głównie death-metalu, ale np. przez moment na specjalne życzenie grała u mnie ABBA "The Visitors" i też było doskonale, choć to zupełnie nie mój klimat.

cóż, EL34 jest mocno lampowo, nie ukrywam że wolę brzmienie KT-88, ale mocno mnie namawialiście na wzmacniacz "lepszy" (???!) od Yaqina więc kupiłem Unison Research MK I

no właśnie, a może któryś z Szanownych Kolegów mi podpowie czy w tym Unison Research MK I można bezpośrednio bez grzebania w środku zamienić EL34 na KT-77? bezpośrednio to znaczy wyjmuję i wstawiam i nic nie muszę regulować. Bo z tego co wujek google mówi to tak bez grzebania w środku (UR MK I nie ma wyprowadzonych na zewnątrz żadnych regulacji) nie można. Może Kolega @elektron6 coś podpowie? naprawia znaczy doskonale się zna na sprzęcie

Jak zmienisz ton to może , szanowny Kolega Ci odpowie 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu wzmacniacza Unison!

Lampy; KT77/KT88/EL34 to ta sama rodzina lamp. Różnice parametrów są minimalne zatem uznajemy  te lampy za 1:1 zamienne. Faktem jest że znawcy twierdzą iż każdy wspomniany typ gra nie co inaczej.

Do powyższych lamp można dodać jeszcze lampy „bliskie” parametrom powyższych które również można użyć w miejsce kt/el. Są to dobrze znane i cenione lampy 6L6 oraz 6550. Jeszcze dalej ale nadal blisko są różne amerykańskie lampy VT… czy też lampy 805 ale  tutaj potrzeba przejściówek a i najlepiej to zagra gdy napięcie anodowe wzmacniacza są wyższe rzędu 600v . Zatem można sobie pożąglować.  

Osobiście polecam EL34 RFT. Lampy dobre i mega trwałe - w zasadzie nie do zajechania. To już ostatnie chwile gdzie można je jeszcze dostać w stanie nos czy lekko używane. Co ciekawe wszystkie lampy EL34 TFK oraz większość Siemens to rebrand lamp RFT.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6 bardzo dziękuję za odpowiedź! jednak Szanowny Kolega jest jedynym, który twierdzi że można żonglować lampami 1:1 w tym wzmacniaczu; google tego nie potwierdza, a Pan Mariusz Jaglarz z SinusAudio (u którego upgradowałem Yaqina twierdzi, że w tym modelu to tylko EL, inaczej trzeba coś tam ustawiać w elektronice, czyli bez grzebania w środku nic z tego...), grzebał w elektronice nie będę bo się na tym nie znam. Probowałem się skontakować z Unison Research ale mi nie odpisują.

Zatem jeśli Kolega @elektron6 potwierdza, że można wymieniać bezpośrednio, to bardzo chętnie bym sobie pożonglował, bo lubię zmiany brzmienia, tu celował bym raczej w KT bo wydaje mi się, że lepiej się spisują przy szybkich dźwiękach w death-metalu.

Dziękuję, pozdrawiam.

2 godziny temu, Dedal napisał:

Jak zmienisz ton to może , szanowny Kolega Ci odpowie 😂

nie wiem co się Panu w charakterze moich wypowiedzi nie podoba.......? piszę normalnie; Pan jakiś strasznie przewrażliwiony musi być....

pozdrawiam, życzę miłego dnia i trochę więcej dystansu do otaczającego świata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elektron6 napisał:

Wszystkiego wymienionych lamp są elektrycznie bardzo podobne - każda z lamp będzie pracować z punktami pracy - bias zapewne w granicach 30-50mA bo tak ustawia się te lampy. Nie ma regulacji bo jest autobias to i dobrze.

OK, skoro nie ma regulacji ani też wskaźnika, to skąd będę wiedział, że gdy wymienię EL34 na np. KT-77 lub 6550 to te lampy po wpięciu pracują OK? rozumiem, że bias się automatycznie sam do tych lamp ustawi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wing0 napisał:

@louis-cypher można wiedzieć jakie masz pozostałe elementy systemu audio? Nie chcę się zagłębiać w poprzedniej strony może gdzieś pisałeś. Ciekawy jestem na czym słuchasz. 

wzmacniacz UR podłączony do kolumn Vienna Acoustics Beethoven kablem głośnikowym Audiomica Diamond Gold, przedwzmacniacz gramofonowy Egg-Shell Prestige PS5 oraz przedwzmacniacz gramofonowy Lindemann Limetree Phono, gramofon Technics SL-QX300 (wkładki MM) oraz gramofon Dual 731Q (wkładki MC) oraz CD Lyngdorf oraz streamer sieciowy Lindemann Limetree Network, interkonekt ISODA Electric oraz interkonekty Struss i na kablach Neotech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...