Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn do Audioblock CVR 100.


raaven

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

okazyjnie nabyłem amp Audioblock CV100 i potrzebuję małej pomocy w doborze kolumn. 

Budżet to max 3000 PLN (niestety), interesuje mnie sprzęt tylko nowy.

Pomieszczenie odsłuchowe to 22m2 chociaż kolumny podłogowe rownież wchodzą w grę. Z racji promocji rozważałem Teufel Ultima 40, z półkowych Magnat Signature 703 (w cenie kable Melodika MDC2250) lub Castle Warwick 3. O KD nie myślę, wyłącznie STEREO. Muzyka słuchana - głównie rock/metal i klasyczna. Jako, że chcę dokonać zakupu przed świętami - docenię każdą poradę. Gramofon TEAC BT280.

 

Bardzo dziękuję 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o BLOCK?

https://konsbud-hifi.com.pl/pl/p/Block-VR-100-MK2/36

Nie znam tego wzmacniacza. Ale znając Castle wątpie żeby zagrały z nim jakoś sensownie.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

To luźne propozycję ciekawych kolumn im więcej z nich odsłuchasz tym więcej będziesz wiedział.

HEco Aurora 700, QAcustic 3050i, Signature 703 od Magnata, Heco Revolution 3, Elac Uni Fi Slim, KEF Q 750.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

zjadło R w nazwie więc update - to jest ten amp http://www.sklep.autohifi.com.pl/index.php?p1454,block-cvr-100 (wersja bez BT i HDMI), które zresztą nie są mi potrzebne.

Pomieszczenie tak jak wspomniałem ok 22m2, 3,20x6.10, mniej więcej.

Ktoś zaproponował ELAC Reference B6 albo droższe Focal Chora 806.

Wybieram się do sklepu HiFI, w którym jest dostępny ELAC B6 na odsłuch, może też padnie inna propozycja.

 

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na kolumny masz sztywny budżet, to w tej kwocie polecam koniecznie do sprawdzenia Melodikę BL40mk3 jest to kolumna  łatwa do wysterowania, nie wymaga dużej mocy od wzmacniacza. Dodatkowo mieliśmy kiedyś u nas w sklepie wzmacniacz Block, nie pamiętam modelu, ale góra była dosyć jasna w nim. Jeżeli u Ciebie jest podobnie to tym bardziej polecam wypróbowanie BL40. Z kolumn cieplej grających warta rozważenia jest też Indiana Line Musa 505

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Szukałbym kolumn o precyzyjnym i dynamicznym brzmieniu takich jak Focal Chora 806 czy Audiovector QR1 choć patrząc na Twoje pomieszczenie raczej szedłbym w kierunku kolumn podłogowych. 
Tutaj miałbyś Q Acoustic 3050i czy bardziej przestrzenne Kef Q750.

Najlepiej byłoby udać się na odsłuch i samemu ocenić jakie brzmienie jest dla Ciebie. Jeśli jest taka możliwość to zapraszam oczywiście do naszego salonu w Pabianicach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...