Skocz do zawartości

Confused


Kuba77

Recommended Posts

Panowie dołączam zdjęcia salonu ma on ok 16’mkw.pytałem już na forum co lepsze belka czy zestaw .W sumie czym więcej czytam tym mniej wiem .układ mam taki w salonie ze nie chce głośników sourround po bokach gdyż niemam jak kabli pochować stad myślałem o belce .w ostatnim wpisie kolega podrzucił pomysł z głośnikami Klipsch the five .Chidzi o to ze nie chce mieć bałaganu z kablami stad pomysł z belka ale wiadomo ze opinie nie są za dobre z tym rozwiązaniem .Czy wystarczy złożyć zestaw z dwóch przednich kolumn jak teraz są tylko ze inne plus centralny ewentualnie subwoofer czy może te klipsch the five or sixt .czy dać po bokach sofy głośniki ale musiałyby być wireless czy to zda egzamin i jak się ma do jakości a jak tak to co polecacie?Niemam pojęcia co tu dać by ładnie grało .Nie jestem fachowcem nie muszę mieć top top  a użytkowalbym sprzęt do 40% muzyki reszta sport w tv i filmy.Prosze poradzcie cos.Dzieki wielkie

1A71343C-A0F5-48BF-A372-04F924A64FB8.jpeg

1A9CAE6D-3077-4BA3-8986-DC1B023B1382.jpeg

A5D9A60C-82F4-4511-81F6-C5D22B5CC5A1.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba77 napisał:

niemam jak kabli pochować

Hmm... Nie masz jak kabli pochować? Widzę że masz halogeny dość gęsto zabudowane, więc sufit podwieszany = pusty w środku. Raczej nie problemem by było przepuścić oba dla surround jakos w tym suficie pod skos schodów, dalej oba na dół wzdłuż stopni na krawędzi tapety (jakaś listwka maskująca na całej długości i nic nie będzie widać), jeden głośnik zamocować pod najniższym stopniem, drugi kabelek dłuższy dalej wzdłuż sofy po ziemi i zamocować surround na ścianie po drugiej stronie pod ramką ze zdjęciami? A głośniki jakieś niewielkie naścienne płaskie by wystarczyły (np. HECO Ambient Line, Jamo A500 itp) coś na uchwytach (np. Canton Plus MX.3 czy Magnat Symbol X 130) lub dipole/bipole które fajnie sobie radzą w przypadku zbyt małej odległości od odsłuchu?

Moje spostrzeżenia... Telewizor trochę za wysoko, głowa Cię nie boli przy oglądaniu? Super że amp masz na samej górze. Korzystnie by było postawić centralny wyżej obok niego. Przednie kolumny wystaw trochę do przodu skieruj w stronę sofy.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lolekdrugi napisał:

a co Ci nie pasuje w obecnych kolumnach?

W jednym sopran siadł amplituner ma już swoje latka a zależy mi na czymś by było jak najmniej zabawy z kablami bo za ta szafka pod tv jest masakra a chciałbym to uporządkować w końcu 

2 minuty temu, maciek72 napisał:

Tak schowane  i mają grać ? 

No już słyszałem ze maja być bardziej wysunięte 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę że, "na lewo" od tv masz wejscie do pokoju wiec nie dziwię sie, że tak są ustawione fronty. Najwezsze fronty> szersza witryna> najszersza półka rtv. Często zwracamy uwage na "harmonię" ustawień wnetrza, ale czesto kłóci sie "to" z tym co serwuje nam prawidłowo ustawiony system.

4 godziny temu, Kuba77 napisał:

Czy wystarczy złożyć zestaw z dwóch przednich kolumn jak teraz są tylko ze inne 

Ale dlaczego inne? Nie jestes zadowolony z obecnego brzmienia?

 

4 godziny temu, Kuba77 napisał:

czy dać po bokach sofy głośniki

Widzę na zdjeciu po lewej od miejsca odsłuchu, że jest tam juz kolumna yej samej serii co fronty (pod kwiatkiem), ale jakos tak niefortunnie ustawiona. Tak wiec cos tam gra tyle ze nie w miejsce odsłuchu. Po prawej (siedząc) widze brak kolumny tylniej ktora jest niesymetrycznie wzgledem lewej.

Proponuje na początek.

- wysunąć fronty poza witrynę (by fala dzwieku nie odbijała się od szklanych narożników witryn),

- centralny postawić na półce rtv,

- tylnie monitory ustawić "proporcjonalnie"/symetrycznie, wzgledem odsłuchowego miejsca

Przeprowadzic raz jeszcze kalibracje (jesli takowa jest w opcji) i opisać wrażenia na ile zmieniły sie doznania.

Może to tylko wina ustawień. Później mozna kombinować dalej czy warto zmieniać na inny model.

 

3 godziny temu, Kuba77 napisał:

W jednym sopran siadł amplituner ma już swoje latka

Musisz się dowiedzieć zamieniajac np. Kolumny czy to wina ampli czy kolumn ze brak sopranu zanim dokonasz zmian typu wymiana jakiegoś elementu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiedzę że, "na lewo" od tv masz wejscie do pokoju wiec nie dziwię sie, że tak są ustawione fronty. Najwezsze fronty> szersza witryna> najszersza półka rtv. Często zwracamy uwage na "harmonię" ustawień wnetrza, ale czesto kłóci sie "to" z tym co serwuje nam prawidłowo ustawiony system.

Ale dlaczego inne? Nie jestes zadowolony z obecnego brzmienia?

 

Widzę na zdjeciu po lewej od miejsca odsłuchu, że jest tam juz kolumna yej samej serii co fronty (pod kwiatkiem), ale jakos tak niefortunnie ustawiona. Tak wiec cos tam gra tyle ze nie w miejsce odsłuchu. Po prawej (siedząc) widze brak kolumny tylniej ktora jest niesymetrycznie wzgledem lewej.

Proponuje na początek.

- wysunąć fronty poza witrynę (by fala dzwieku nie odbijała się od szklanych narożników witryn),

- centralny postawić na półce rtv,

- tylnie monitory ustawić "proporcjonalnie"/symetrycznie, wzgledem odsłuchowego miejsca

Przeprowadzic raz jeszcze kalibracje (jesli takowa jest w opcji) i opisać wrażenia na ile zmieniły sie doznania.

Może to tylko wina ustawień. Później mozna kombinować dalej czy warto zmieniać na inny model.

 

Musisz się dowiedzieć zamieniajac np. Kolumny czy to wina ampli czy kolumn ze brak sopranu zanim dokonasz zmian typu wymiana jakiegoś elementu.

No witam.Dzieki wysunę fronty do przodu bardziej i oczywiście sprawdzę co walnęło podłączając kolumny odwrotnie .jedyne co mnie boli to te boczne .Nie mogą tam stać za bardzo ze względu na ciągnące się kable.Nie dam rady ich pociągnąć góra gdyż to już wiązałoby się z plastrowaniem ścian od nowa i sufitu a mieszkam w UK i technologia jest trocha inna w Pl.Moja pani napewno się nie zgodzi by tyle robić stad myślałem i niewiem czy tylko zrobić przód kolumny i centralny czy te klipsch the five byłyby niezłym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Bezprzewodowe np. mimo wszystko potrzebują kabli zasilajacych.

Tez tak myślałem o bezprzewodowych .Kabel zasilający to już mniejszy problem bo mam gniazdko za sofa .Tylko ze teraz jakie bezprzewodowe i jak mysle łącza się one z amplitunerem,tak?moj to sony str dh820 i już pare lat ma a wiec wątpię czy ma opcje bezprzewodowego połączenia się .Moglbym poszukać kolumn bezprzewodowych ale to do nich jaki amplituner?.Takie rozwiązanie by mogło być👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...