Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze wzmacniacza.


dayzee

Recommended Posts

Witam,

Na początku opiszę co posiadam że sprzętu:

Kolumny Magnat quantum 677

Subwoofer Klipsch R 112SW

Gramofon Denon DP 400F

CD HK HD760.

Kwota jaką posiadam na wzmacniacz to około 6000-7000 zł. Musi posiadać wejście pod subwoofer i gramofon. Mam na uwadze Marantza pm7000n. Jak myślicie użytkownicy forum.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

Jeśli Twój wzmacniacz musi mieć także funkcje sieciowe to jest to dobra opcja.

Jeśli nie to wybierzesz wzmacniacz o brzmieniu lepszym pod te kolumny.

Atoll IN 100SE, Roksan Attessa czy Musical fidelity M3si.

Zapraszam po wypozyczenie

Piotr

Witam, co to znaczy lepszym brzmieniu, będą różnicy między tym marantzem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2022 o 22:09, dayzee napisał:

Kwota jaką posiadam na wzmacniacz to około 6000-7000 zł. Musi posiadać wejście pod subwoofer i gramofon. Mam na uwadze Marantza pm7000n. Jak myślicie użytkownicy forum.

Oprócz wymienionego MF M3si, jak lubisz dynamiczne, żywe granie i przy tym po cieplejszej stronie, to weź pod uwagę Exposure 2010S2D, znowu bardziej neutralne, a przy tym dalej mające energię, werwę wgraniu oferuje Arcam HDA SA20. Oba wzmacniacze posiadają przedwzmacniacze gramofonowe dla wkładek MM oraz wyjścia pre out po które podłączysz subwoofer. Jeśli nie wiesz w jakim kierunku z brzmieniem chcesz iść, to najlepiej udaj się do salonu, porównaj granie wzmacniaczy i wybrany wypożyczycz do sprawdzenia w domu. Oczywiście zapraszam też do naszego salonu, na miejscu mamy wymienione wzmacniacze, forumowiczom mam przygotowaną specjalną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dayzee napisał:

 

W zasadzie za każdym razem, wzmacniacz stereo dominuje na amplitunerem sieciowym. Jeśli dźwięk jest dla Ciebie priorytetem, to bez dwóch zdań posłuchaj Rotela RA1572 ale już w nowej wersji MK2. Po pierwsze brzmi lepiej a niż pierwsze wersja, po drugie ma duże szanse na zgranie się z Twoimi obecnymi głośnikami. Zapraszam Cię na odsłuchy do naszych punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W zasadzie za każdym razem, wzmacniacz stereo dominuje na amplitunerem sieciowym. Jeśli dźwięk jest dla Ciebie priorytetem, to bez dwóch zdań posłuchaj Rotela RA1572 ale już w nowej wersji MK2. Po pierwsze brzmi lepiej a niż pierwsze wersja, po drugie ma duże szanse na zgranie się z Twoimi obecnymi głośnikami. Zapraszam Cię na odsłuchy do naszych punktów.

 

10 minut temu, dayzee napisał:

Witam, właśnie się wybieram do Państwa salonu do Kielc bo jestem z Włoszczowy bardzo blisko żeby posłuchać. Tak dźwięk się tylko liczy dla mnie. I bardzo też mi odpowiada Design Rotela.

 

10 minut temu, dayzee napisał:

 

 

 

Edytowano przez dayzee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2022 o 13:11, dayzee napisał:

Witam, co to znaczy lepszym brzmieniu, będą różnicy między tym marantzem?

Tak. Każdy z tych wzmacniaczy gra lepiej. nie ma jednak funkcji sieciowych na pokładzie.

13 godzin temu, dayzee napisał:

Dodatki sieciowe nie są priorytetem. Ważne jest brzmienie.

No to masz kilka opcji. Musisz zacząć wypożyczać wzmacniacze do domu. 

W salonie posłuchasz ale nie na swoich kolumnach. A ich następca gra jednak inaczej. Nie da Ci to obrazu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

Tak. Każdy z tych wzmacniaczy gra lepiej. nie ma jednak funkcji sieciowych na pokładzie.

No to masz kilka opcji. Musisz zacząć wypożyczać wzmacniacze do domu. 

W salonie posłuchasz ale nie na swoich kolumnach. A ich następca gra jednak inaczej. Nie da Ci to obrazu.

Piotr

Kolumny zabieram ze sobą do salonu. Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

A potem weź wzmacniacz do siebie do domu. I dodatkowo musisz udać się do jakiegoś salonu niezależnego. Bo tam usłyszysz tylko pochwały o Rotelu.

Targasz kolumny żeby dobrze wybrać. A akustyka ma większe znacznie niż wzmacniacz w całym systemie.

Piotr

Widzę że wywołałem wojnę między konkretami.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Akustyka niewątpliwie ma znaczenie. Odsłuch w salonie ograniczy wybór ale zawsze warto wypożyczyć w miarę możliwości kolumny czy wzmacniacz do domu. 

Marantz PM7000n to bezpieczny wybór ale w mojej ocenie zdecydowanie lepszy efekt uzyskasz wykorzystując zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy. Tutaj polecałbym postawić na muzykalniejszego Atolla IN100 Signature w połączeniu z Pro Ject DS2. 
Możesz także rozważyć Musical Fidelity M3si, który posiada już wbudowane pre, a powinien dodatkowo poprawić stereofonię względem Marantza oraz przybliży średnicę. 

Zapraszam na odsłuch.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2022 o 09:52, S4Home napisał:

Witaj,

Jeśli Twój wzmacniacz musi mieć także funkcje sieciowe to jest to dobra opcja.

Jeśli nie to wybierzesz wzmacniacz o brzmieniu lepszym pod te kolumny.

Atoll IN 100SE, Roksan Attessa czy Musical fidelity M3si.

Zapraszam po wypozyczenie

Piotr

Dzień dobry mam pytanie odnośnie musical fidelity m3si, czy w tym  wzmacniaczu działa tryb standby z innymi pilotami ? czyli ze mozna go wlaczyc i wylaczyc pilotem ? bo wiem ze oryginalny pilot nie ma wlacznika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...