Skocz do zawartości

Kolumny do powernode


speedfreak

Recommended Posts

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze kolumn do współpracy z powernode (najprawdopodobniej).

Obecnie mam monitory B&W CDM2SE ale ze względu na dzieciaki muszę je wymienić na kolumny.

W tej chwili  strasznie ogranicza mnie aranżacja pokoju i nic się z tym nie da zrobić (zdaję sobie sprawę ze skutków) i kolumny muszą stać przy ścianie bo tv wisi w przejściu i nie mogę ich wysunąć dlatego ważne są dla mnie gabaryty, zwłaszcza głębokość maks 30 cm ale im mniej tym lepiej i kwestia bass reflex (chyba lepiej jakby był z przodu chociaż wiem że to nie zawsze ma znaczenie, a może obudowa bez br)

Od dłuższego czasu poszukuję cantonów sc-s które z opisów na necie powinny mi pasować ale ogłoszenia pojawiają się bardzo rzadko zwłaszcza w kolorze drewna i tracę już nadzieję że się uda je kupić.

Zasadniczo zależy mi na dźwięku możliwie neutralnym ponieważ słucham wielu gatunków muzyki (rock, triphop, elektronika) a do tego dojdzie teraz wykorzystanie kolumn do TV, ale przy tym dobrze żeby był niskoschodzący bas

Kolumny wolałbym używane, wydaje mi się że zawsze w danym budżecie z rynku wtórnego kupi się coś klasę lepszego, z tym że pytanie czy przy graniu z powernode odczuję różnicę

Budżet zakładam ok 4000

Wieczorem napiszę jeszcze coś o pomieszczeniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do tej elektroniki musisz szukać kolumn nie wymagających olbrzymiej dawki mocy aby zagrały dobrze.

nie wiem czy ten Canton to dobra opcja. Ale jeśli miałbyś okazję sprawdzić to ok.

Z mojej strony polecam sprawdzić:

Klipsche ze starszej serii RF 62 albo i 82

Magnaty Quantum serii 7 lub 8

ELACi na JET

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam jeszcze plan pomieszczenia, od razu przepraszam za jakość ale nie mam dostępu do komputera.

Kropy to lokalizacja kolumn.

Pomieszczenie ma ponad 20 M2 ale strefa odsłuchowa jest dużo mniejsza.

Znalazłem w sąsiedztwie do kupienia monitor audio mr4, co myślicie?

Screenshot_20220114-133435_Acrobat for Samsung.jpg

Edytowano przez speedfreak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...