Skocz do zawartości

Szumy. AudioPro A26 vs reszta świata.


stefekgrad

Recommended Posts

Mój pierwszy temat, więc witam wszystkich! Kupiłem ostatnio AudioPro A26 i wszystko byłoby spoko gdyby nie to, że przy aktywnym BT cały czas słychać relatywnie głośne szumy ze wzmacniacza, słychać je również z kilku metrów wówczas gdy jest noc i muzyka gra sobie cicho, a lubię gdy jest noc  i muzyka gra sobie cicho.

Z tego powodu pewnie oddam te głośniki, ale... czy dam radę znaleźć coś równie małego, dobrze grającego z klasy małych, aktywnych głośników , bo projektanci rozwiązali to lepiej i np. BT może sobie czuwać  bez konieczności generowania szumów? Głośniki są podpięte pod TV,  ale może będę coś kombinował żeby dało radę obejść się bez HDMI-ARC

Czy jakbym poszedł na przykład w monitory aktywne bliskiego pola to coś by pomogło?

Edytowano przez stefekgrad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, stefekgrad napisał:

Kupiłem ostatnio AudioPro A26 i wszystko byłoby spoko gdyby nie to, że przy aktywnym BT cały czas słychać relatywnie głośne szumy ze wzmacniacza, słychać je również z kilku metrów wówczas gdy jest noc i muzyka gra sobie cicho, a lubię gdy jest noc  i muzyka gra sobie cicho.

Z tego powodu pewnie oddam te głośniki, ale... czy dam radę znaleźć coś równie małego, dobrze grającego z klasy małych, aktywnych głośników , bo projektanci rozwiązali to lepiej i np. BT może sobie czuwać  bez konieczności generowania szumów? Głośniki są podpięte pod TV,  ale może będę coś kombinował żeby dało radę obejść się bez HDMI-ARC

Czy jakbym poszedł na przykład w monitory aktywne bliskiego pola to coś by pomogło?

Klipsch sixes - super głośniki . Magnat monitor 220 jak ma być tanio i dobrze . Klipsch fives wg mnie nie warte ceny , graja gorzej niz sixes ale maja hdmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robotnik napisał:

Klipsch sixes - super głośniki . Magnat monitor 220 jak ma być tanio i dobrze . Klipsch fives wg mnie nie warte ceny , graja gorzej niz sixes ale maja hdmi.

A jak z szumami? Wzmacniacz jest przynajmniej na tyle sprytny, że nie generuje szumów jak nie jest podawany sygnał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2022 o 07:19, S4Home napisał:

Tańsze, dużo tańsze aktywne Magnaty graja podobna klasą i nie szumią.

Jeśli do kolumn masz bardzo blisko to rozwiązanie z aktywnymi monitorami bliskiego pola jest na prawdę dobrym pomysłem.

Masz jeszcze Dali Oberon 1 aktive.

Piotr

 

Dokladnie te magnaty to graja nawet lepiej niz te audio pro 26...  

Czy firma magnat ma cos wspolnego z Heco ?  Dzis przyszly kolumny magnata i na opakowaniu wielki napis  HECO :)

 

Magnat Reference 3a - fajne glosniki - dobrze graja , maja wszystko oprocz  SUB-outa... interesowalem sie nimi ale to deklasacja ze subouta nie dali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robotnik napisał:

Dokladnie te magnaty to graja nawet lepiej niz te audio pro 26...  

Czy firma magnat ma cos wspolnego z Heco ?  Dzis przyszly kolumny magnata i na opakowaniu wielki napis  HECO :)

 

Magnat Reference 3a - fajne glosniki - dobrze graja , maja wszystko oprocz  SUB-outa... interesowalem sie nimi ale to deklasacja ze subouta nie dali

Mają. To jest ta sama firma. Jeden właściciel.

I to jest od lat. 

Tak jak Denon i Marantz. No wiele wiele innych firm.

Klipsch i Jamo itp itd

https://www.voxxintl.com/consumer/

Na dole strony

Z tym że pakowane w inne kartony? to dziwne bo z tym przy tonach zamówień się nie spotkałem.

Na pewno nowe?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Mają. To jest ta sama firma. Jeden właściciel.

I to jest od lat. 

Tak jak Denon i Marantz. No wiele wiele innych firm.

Klipsch i Jamo itp itd

https://www.voxxintl.com/consumer/

Na dole strony

Z tym że pakowane w inne kartony? to dziwne bo z tym przy tonach zamówień się nie spotkałem.

Na pewno nowe?

Piotr

 

Nowiusienkie  i magnaty 202  a napis HECO - pozniej dam zdjecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. Poradźcie mi proszę czy Magnat 3A lub ostatecznie 5A to przyzwoite jakościoworozwiązanie? Szukam czegoś prostego do 14 metrowego salonu. Podpięcie do TV (na 95% wymagam HDMI). Kolumny aktywne, bo zestaw musi być nowy a problemy ze wzmacniaczami jak obserwuję są sporę (w grę wchodził jeszcze zestaw SMSL AD18+Polk T50).

Zależy mi głównie na poprawie dźwięku w filmach/grach i muzyki z Youtube. W tej chwili mam podpięty soundbar ale trochę to dla mnie płytko brzmi. 
Preferowany budżet około 2000 zł. Jeśli nie da się nic rozsądnego to dokupię subwoofer do soundbara i jakoś przełkniemy :)

Edytowano przez Ewelina1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 6.02.2022 o 11:25, Ewelina1988 napisał:

Cześć. Poradźcie mi proszę czy Magnat 3A lub ostatecznie 5A to przyzwoite jakościoworozwiązanie? Szukam czegoś prostego do 14 metrowego salonu. Podpięcie do TV (na 95% wymagam HDMI). Kolumny aktywne, bo zestaw musi być nowy a problemy ze wzmacniaczami jak obserwuję są sporę (w grę wchodził jeszcze zestaw SMSL AD18+Polk T50).

Zależy mi głównie na poprawie dźwięku w filmach/grach i muzyki z Youtube. W tej chwili mam podpięty soundbar ale trochę to dla mnie płytko brzmi. 
Preferowany budżet około 2000 zł. Jeśli nie da się nic rozsądnego to dokupię subwoofer do soundbara i jakoś przełkniemy :)

Do 14 metrowego salonu jeśli nie potrzebujesz trzęsienia ziemi od basu to 2A dadzą rade świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...