Skocz do zawartości

Wymiana Wilson Raptor 7 na MA Bronze 500


Bartłomiej Szuba

Recommended Posts

Witam. Planuje przesiadkę z Wilson Raptor 7+Wilson Sub 10, które grają z Denon DRA800H na coś lepszego.

Interesują mnie kolumny Monitor Audio Bronze 500.
Czy te kolumny mają dość mocny bass, który będzie porównywalny do basu, który daje zestaw Wilson?
Narazie nie stać mnie będzie na subwoofer lecz napewno kupię po czasie.

Pomieszczenie to salon z kuchnią 40m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Reference Base R-820F po ich odsłuchu możliwe, że stwierdzisz, że jednak subwoofera nie potrzebujesz. Spokojniejsze brzmienie otrzymasz z kolumn Polk RTiA7, ale na brak niskich tonów na pewno też nie będziesz narzekał, łatwe w ustawieniu, dosyć dobrze znoszą bliskość ścian. Zapraszam do naszego salonu na porównanie, obu modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R820 nie uważam za kolumny dobre na pewno nie do kina. Tu ruch nie będzie specjalnie udany.

Ale Monitor Audio Bronze 500 i jeszcze w połączeniu z Denonem to idealne połączenie.

Takie zestawienie przeniesie Cie znacznie wyżej niż masz obecnie.

Wszystkie pasma zyskają, dźwięk stanie się mocniejszy, bardziej otwarty.

Polecam

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Klipsch świetnie sprawdza się w kinie domowym ale w stereo może męczyć przez mocno wyeksponowaną górę. Nawet muzykalny Denon DRA800h może nie zapewnić muzykalnego przekazu. 
Monitor Audio Bronze 500 to bardzo dobry wybór do Denona. Uzyskasz dynamiczniejsze brzmienie z głębszym i zdecydowanie lepiej kontrolowanym basem. Góra jest jaśniejsza ale nie będzie tak drażniła jak Klipsch. Alternatywą mogłyby być duńskie System Audio Saxo 60, które zapewnią większą przestrzeń oraz bogatszą średnicę. Bas będzie potężniejszy niż w przypadku Wilson Raptor 7 ale nie będzie go w takiej ilości jak na Monitor Audio Bronze 500. 

Subwoofer zostaw na sam koniec, bo może się okazać, że z niego zrezygnujesz :) 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2022 o 08:29, Bartłomiej Szuba napisał:

Tak właśnie też czytałem, że jest to dobre połączenie :) mam rozumieć, że dopóki nie dozbieram na subwoofer mam o nas się nie martwić?

O bas?

W stereo zagrają na prawdę dobrze. Znacznie lepiej niż obecny system

Dnia 29.01.2022 o 19:34, Pilislaw1978 napisał:

Monitor audio bronze 500 mam i rewelacja miałem yamahe rx v485< sprzedana niedługo dojedzie denek AVC x3700h i mam nadzieje ze będzie jeszcze lepiej 

Będzie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2022 o 18:57, Bartłomiej Szuba napisał:

Witam. Planuje przesiadkę z Wilson Raptor 7+Wilson Sub 10, które grają z Denon DRA800H na coś lepszego.

Interesują mnie kolumny Monitor Audio Bronze 500.
Czy te kolumny mają dość mocny bass, który będzie porównywalny do basu, który daje zestaw Wilson?
Narazie nie stać mnie będzie na subwoofer lecz napewno kupię po czasie.

Pomieszczenie to salon z kuchnią 40m2.

Siema.

Miałem te kolumny i tego suba. Co prawda grały w kinie domowym ale też z Denonem. Te Wilsony 7 (mimo iż to nie są wcale złe kolumny) po prostu nie zgrywają się dobrze z Denonami (za ciepło/ciemno z jednej i drugiej strony moim zdaniem, mało szczegółów). Obstawiam, że z Yamahą byłoby lepiej. Przesiadłem się co prawda na inny (tańszy) model Monitorów (Monitor Audio Monitor) ale nie żałuję. W końcu to gra tak jak chciałem żeby grało. 
Co do suba to jak dla mnie ten sub to lekki dramat. Serwisowałem go z powodu buczenia (niezależnie czy podpięty do sygnału czy nie). Wymienili moduł sterujący i nic to nie dało.
Znajomy elektronik wymienił zasilacz ale to tylko zmniejszyło buczenie. Poniżej jego opinia na temat budowy elektroniki tego suba:

"Niestety producent zastosował przestarzały układ mocy oparty na koncepcji analogowej. Nie byłoby w tym nic złego, ale zastosowano "podły" jakościowo transformator mocy bez ekranowania, który pracuje bezpośrednio przy module wejść i logiki. Takie trafo nie powinien znaleźć się w sprzęcie audio i do tego transformator czuwania umieszczony bezpośrednio wejścia końcówki mocy. Takie rozwiązanie musi generować zakłócenia."

Sprzedałem. Mam teraz SVS SB-1000 Pro. Jak na moje aktualne warunki (miejsce na suba) gra idealnie.
Do suba Wilsona nawet nie chcę porównywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2022 o 19:34, Pilislaw1978 napisał:

Monitor audio bronze 500 mam i rewelacja miałem yamahe rx v485< sprzedana niedługo dojedzie denek AVC x3700h i mam nadzieje ze będzie jeszcze lepiej 

Będzie tylko lepiej. Zyskasz większą przestrzeń oraz pojawi się naturalny środek z mięsistym dołem. 

Dnia 29.01.2022 o 19:34, Pilislaw1978 napisał:

Monitor audio bronze 500 mam i rewelacja miałem yamahe rx v485< sprzedana niedługo dojedzie denek AVC x3700h i mam nadzieje ze będzie jeszcze lepiej 

Będzie tylko lepiej. Zyskasz większą przestrzeń oraz pojawi się naturalny środek z mięsistym dołem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...